SpyShelter Firewall
Tak, to były bad-sektory i problemy z odczytem danych przy ładowaniu. Wiem, że dane są sklonowane na nowym dysku, na którym będzie też system. Wygląda, że wszystko pójdzie OK do samego końca i nie będzie kosztować więcej, niż się spodziewałem Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Przyznaj sie miałeś zrobioną kopie ów istotnych danych przed awarią?? Grin
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
(29.01.2021, 20:15)Quassar napisał(a): Przyznaj sie miałeś zrobioną kopie ów istotnych danych przed awarią?? Grin
Była, ale bez aktualizacji od kilku miesięcy. Tak wiem...to błąd, za który już raz kiedyś zapłaciłem
https://safegroup.pl/thread-2389.html
Miałem wczoraj telefon z serwisu, że dało się wszystko sklonować, mam jednak zamontowany inny dysk. Dostałem propozycję instalacji Wi10, ale wolałem "siódemkę" Smile Na początku tygodnia mam odebrać laptoka.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
Odpowiedz
Witam po dłuższej przerwie,
(Nie wiem czy to jest odpowiedni dział)
SpyShelter 12.5 wydany.
Niestety aktualizacja jest dość specyficzna tj. wymaga odinstalowania aktualnie zainstalowanego SpyShelter'a (można zachować ustawienia).
Stąd między innymi brak automatycznego update'u czy powiadomienia o nowej wersji.

https://www.spyshelter.com/blog/spyshelt...5-released
Odpowiedz
Cześć Kot Smile To dobre miejsce. Dzięki za info.
Odpowiedz
Cześć  Smile , ok
Odpowiedz
12.5 działa OK po nowej instalacji. Zostawiłem przy deinstalacji ustawienia i reguły, więc po restarcie miałem nową wersję gotową do użytku. Czytałem, że robiono instalację nakładkową i też działa bez problemu, ale nie wiem, czy to nie tylko pozory ze względu na modyfikacje podstawowej funkcji czyli szyfrowania. Mozliwe, że "wewnątrz" po takiej instalacji coś może działać niepoprawnie, choć tego nie potrafimy stwierdzić.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości