SpyShelter Firewall
MS Edge jest oparty na Chromium, a ten z kolei to projekt otwarty, więc możliwe, że i tu jest przyczyna, że niektóre tego typu akcje są wykrywane jako niepożądane i blokowane automatycznie.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Ok, nie wiedziałem
Spyshelter wyleciał bo same niebieskie ekrany śmierci były, wczoraj jakoś wytrzymał
Odpowiedz
Wiadomo już kiedy Spyshelter będzie współpracował z obecną wersją Windowsa 10 ?
Odpowiedz
Współpracuje od wersji 12.2. Jedyne co przestało działać to funkcja screen phantom.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
dziwne, bo u mnie po formacie sypie niebieskimi ekranami smierci
Odpowiedz
(24.07.2020, 16:07)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(22.07.2020, 14:37)slav napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć trochę nie w temacie.Ichito co powiesz o SpyShelter Firewall free 12.2.Kiedyś wyszła taka wersja i tu pytanie do Ciebie co w tym programie z keyloggerem i na czym polega tu firewall ? W wersji Pro kumam.Na czym polego okrojenie do wersji darmowej.Pozdrawiam
Jeśli myślałeś o tej wersji z MajorGeeks

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to mamy chyba spore nieporozumienie:
- w rzeczywistości program ma znacznie mniej możliwości, niż te wskazane w tekście
- pobierany program to wersja Premium i faktycznie u góry jest niewielka informacja o tym...niestety można ją bezwiednie pominąć
- a darmowa wersja była ostatnio z numerem 12.0...i chyba wyższej nie było.
Faktycznie wersja free to dwie mocne funkcje:
- pełnoprawna zapora, jak w wersji Firewall (wyjątkiem jest brak modułu kontroli uruchamiania aplikacji czyli funkcja bardziej anty-exe)
- moduł HIPS taki sam jak w wersji Firewall i Premium
ponadto posiada ochronę przed tworzeniem zrzutów ekranu - akcja #35
Wykaz wszystkich monitorowanych akcji tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ta wersja darmowa nawiązuje do dawniej szeroko rozwijanych i stosowanych zapór z modułem ochrony proaktywnej, których przedstawicielem jest np. Outpost, Comodo, Privatefirewall, PCTools FW czy oczywiście Online Armor. Jest doskonałym współczesnym ich odpowiednikiem, ponieważ ten typ aplikacji kontrolnych już właściwie odszedł w niebyt, bo taki jest aktualnie trend w rozwoju aplikacji zabezpieczających.

Bardzo dziękuję
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
Wersja 12.3 do pobrania - przynosi przede wsparcie dla Win10
Cytat:SpyShelter version 12.3 is live now!

New version of SpyShelter brings support for Windows October 2020 Update. You can either update via SpyShelter directly or download new installer from our

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

IMPORTANT NOTE: Due to issue in new buggy Windows API introduced in 20H1 and 20H2 (not fixed by vendor yet) Screen Phantom feature does not work in 20H1 and 20H2. Feature relies on Windows API – we cannot fix OS issues and reliable workaround is not possible at this moment. Unfortunately we don’t have info when exactly it will be fixed with system cumulative updates. We’ll keep you updated regarding that matter.
12.3 (13/Oct/2020)
– Added support for October 2020 Update (20H2)
– Fixed rare BSOD on 32 bit version of Windows 10

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Już ktoś kiedyś raportował podobny problem (chyba na forum programyzadarmo). Teraz przytrafiło się i mnie w darmowej wersji... Po aktualizacji na Win7 Spy Shelter nie wczytywał sterownika, wywaliłem darmówkę Kaspersky'ego, zainstalowałem starszą wersję SSh ale to samo, więc musiałem się pożegnać z tym zacnym programem.
Odpowiedz
(14.10.2020, 21:30)Ba_baracus napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Już ktoś kiedyś raportował podobny problem (chyba na forum programyzadarmo). Teraz przytrafiło się i mnie w darmowej wersji... Po aktualizacji na Win7 Spy Shelter nie wczytywał sterownika, wywaliłem darmówkę Kaspersky'ego, zainstalowałem starszą wersję SSh ale to samo, więc musiałem się pożegnać z tym zacnym programem.
Niepotrzebnie odinstalowałeś SS...nowa wersja do obsługi Win7 właściwie nic nie wnosi i mogłeś pozostać przy 12.2.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Chciałem z powrotem zainstalować starszą wersję i... nic. Ten sam błąd. Musiałem zatem odinstalować, żeby mieć jakąś ochronę. Wymieniłem na Eseta IS.
Odpowiedz
Brat ma dalej w7 i SSFW wszystko u niego chodzi idealnie..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Ma ktoś wiedzę dlaczego support Spysheltera nie odpowiada na maile z tego ich systemu pomocy? Ta firma jeszcze istnieje? Chciałem przedłuzyć abonament pilnie ale nie wiem czy to mam sens. A może wiecie gdzie można sprawdzić kiedy kończy się licencja roczna? A może ktoś ma jakiś kod promo na odnowienie licencji? Smile
Odpowiedz
Spróbuj napisać na [email protected]. Firma działa, ale jak wiesz teraz każda firma ma kłopoty, więc możliwe, że to jest przyczyna.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dzięki za pomoc, jakby się ktoś zastanawiał to rozwiewam wątpliwości firma od Spysheltera działa, abonament mam przedłużony Smile
Odpowiedz
Super Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dziś wyszły nowe wersje dla Premium i Firewall. Lista zmian poniżej

Cytat:SpyShelter version 12.4 is live now!

New version of SpyShelter Premium and SpyShelter Firewall brings custom tray notifications with possibility to disable them all.
You can either update via SpyShelter directly or download new installer from our

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

One of the defining characteristics of new feature is that it operates independent of the Windows 10 notifications settings.
12.4 (22/Jan/2021)
– Added optional custom (not OS based) notification
– Added possibility to disable all tray notifications
– Minor fixes

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wydali nową wersję. Niestety lista zmian i numer wersji takie same. Sterownik datowany na 24.01.2021.
Odpowiedz
(25.01.2021, 06:43)Buli napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wydali nową wersję. Niestety lista zmian i numer wersji takie same. Sterownik datowany na 24.01.2021.

Faktycznie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Na pewno coś dodali w kodzie bo ciut więcej waży.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
To dobra i niedobra wiadomość. Dobra, bo prawdopodobnie naprawiono nieznany nam błąd, a zła - wczoraj, w sumie po kilku godzinach pracy przez weekend, wysiadł mi kompletnie Win7. Objawiało się to na początku niemożliwością uruchomienia programu z pulpity czy z belki, zamrażaniem np. Firefoxa czy Free Commandera, a potem kiedy chciałem przywrócić system z kopii Kerivera okazało się, że program się nie uruchamia, potem jak się uruchomił, to nie było dojścia do konsoli. Przeinstalowałem program, włączyłem menu odzyskiwania...ten sam efekt. Został mi bootowalny USB z Kerivera, bo tylko tak już mogłem coś zrobić...odpalenie konsoli z USB się udało, ale znów nie było dostępu do konsoli i utworzonych migawek.
Przy drugiej czy trzeciej próbie zrezygnowałem i chciałem odpalić system normalnie...i czarny ekran tylko z kilkoma linijkami. Koniec...system w ogóle się nie ładuje, jakby nie było dostępu do dysku.
Ktoś ma pomysł czy zostaje mi tylko jakiś serwis? Aha...nie mam płytki instalacyjnej do W7, to laptok syna i nie ma szans, żeby ja mieć.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wygląda bardziej na problem z dyskiem (elektronika lub bad sectory). Spróbuj podpiąć dysk do innego komputera i przeskanuj jakimś popularnym programem skanującym błędy na dysku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości