SpyShelter Firewall
Mam tylko SpyShelter. Jest na domyślnych i tyko ta gra nie chce odpalić, choć wcześniej działała.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Ja ze swoje czasu srogo eksperymentowałem na systemie i udało mi się dobrać oprogramowanie które w 95% spełnia moje oczekiwania i na razie nie mam konfliktów.
SSFW + Netlimiter( zapora + monitor sieci , SRP / HIPS)
Shadow Defender + Sandboxie 24/7 + VMware na żądanie

Pozostałe
KeePass, Adguard , VeraCrypt, SpiderOAK

To że u mnie działa wypas nie znaczy że u innych może działać równie dobrze
Ludzie w pracy, biurze mają komputery na 100 stanowisk czasem zdarza się że na 20 komputerów o stricke identycznej konfiguracji coś się wysypuje... takie uroki windowsa.
Wtedy nie koniecznie z góry to musi być wina też oprogramowania może być uszkodzony podzespół.. niektóre oprogramowanie koliduje sie czasem ze samymi sterownikami na wstępie szczególnie tymi od laptopów bo one są czasem mega archaicznie napisane..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
SSFW jak najbardziej mi wystarczy. Przez lata nic nie miałem i wszystko hulało. Nie wiem po co ludzie ładują tyle zabezpieczeń i narzekają, że im wolno kompy działają czy coś się sypie. Wyłączyłem ostatnio Windows Defedner i wróciłem do SSFW. No ale tylko jaja, póki co z tym programem.

Gra odpala gdy wyłącze całkowicie szyfrowanie. Dodałem działające procesy gry, ale nie działa Smile No kappa 123.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
To już może być problem w gameguardzie i gryzie sie z SSFW bo program integruje w podprocess gry aby szyfrować następnie w nim klawisze.
tzn się moduł blednie rozpoznaje SS jako niezidentyfikowane szkodnika i gra nie chce się odpalić Smile

Najlepiej już nie pisać do SS choć też można ale w tym wypadku już bardziej do producenta gry.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Blizzard napewno sie przejmie Grin
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Jeszcze co mi przychodzi do głowy na blokowanie Diablo to Ustawienia --> Ochrona --> Blokuj automatycznie podejrzane aplikacje.
Odpowiedz
@Buli dzięki, ale to wcześniej także sprawdzałem.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Mam pytanko może być zrobić wpisy z jakimi pakietami ochrony dogaduje się SpyShelter Premium bo ja już wiem po swoich testach ze ciężko dogaduje się z Kaspersky Internet Security i Bitdefender Internet Security (tutaj po najnowszej aktualizacji do 12.2) , natomiast dogaduje się z systemowym pakietem Windows Defender.
Odpowiedz
Kasperski zwykle z niczym sie nie dogaduje Grin

Na pewno dobrym zestawieniem będzie SpyShelterFW + SecureAPlus lub Malwarebytes i to ci mogę powiedzieć z własnego doświadczenia..
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Nie gryzie się z zemana antimalware dobry program
Odpowiedz
(31.05.2020, 19:05)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

@ichito Niestety powyższe nic nie dają :/
Ciekawe jest to, iż mam ustawione "pytaj uzytkownika" a gdy włączyłem diablo, to w ogóle mnie nie zapytało o nic.
Ustawiłem reguły na zezwól w 3 miejscach i też nie działa. Gra oczywiście odpala gdy wyłącze ochronę.
Nie wiem...musisz mieć coś w ustawieniach, że SS daje automatem zezwolenie...może ta gra korzysta z jakiegoś systemowego procesu lub usługi?...może podpina się np. pod Explorer.exe? Sprawdź w na zakładce "Reguły - Kontrola startu aplikacji".
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Panowie zainstalowałem ponownie pakiet ochrony Bitdefender Internet Security 2020 bo jakoś nie ufam za bardzo Windows Defender i SpyShelter zaczął blokować mi parę rzeczy podając informacje w logach , czy jest na to jakaś rada by nie blokował i co zrobić pomaga wyłączenie modułu bezpieczny internet w SpyShelter ?
Odpowiedz
Możesz pokazać logi? Niestety bezpośrednio z logu nie da się utworzyć reguły dla wybranej akcji...log to tylko tekst i jako taki możesz go podejrzeć w notatniku i zapisać. Wrzuć może listę tego, co masz w związku z tym tematem w swoich logach. Pobrałem BIS 2020 próbną wersję i zainstaluje na próbę...może coś dziwnego mnie również się pokaże, choć mogą być różnice ze względu na system (u mnie Win7).

----------------------------------------------
edit:
Pobrałem prawie pół giga danych do instalacji i na końcu żądanie zalogowania się do konta BD lub jego utworzenia...nie chcę takich zabaw. Niestety na tym zakończył się mój test, żeby sprawdzić dziwne zachowanie SS.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Dzisiaj po zainstalowaniu programu, sypie niebieskimi oknami śmierci --- Kernel trap (chyba sterownik nie siada)
Nie napisze do supportu bo mam problem z Podanie numeru ref zamówienia jest obowiązkowe, darmowa wersja nie obejmuje wsparcia.
chodzi o klucz ???
Odpowiedz
On chyba nie wspiera jeszcze najnowszych buildów Win 10...może to jest przyczyną.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
ok, dzieki
Odpowiedz
(12.07.2020, 15:21)ichito napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

On chyba nie wspiera jeszcze najnowszych buildów Win 10...może to jest przyczyną.
Cześć trochę nie w temacie.Ichito co powiesz o SpyShelter Firewall free 12.2.Kiedyś wyszła taka wersja i tu pytanie do Ciebie co w tym programie z keyloggerem i na czym polega tu firewall ? W wersji Pro kumam.Na czym polego okrojenie do wersji darmowej.Pozdrawiam
Immunet - PC Tools  Firewall Plus
Odpowiedz
(22.07.2020, 14:37)slav napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Cześć trochę nie w temacie.Ichito co powiesz o SpyShelter Firewall free 12.2.Kiedyś wyszła taka wersja i tu pytanie do Ciebie co w tym programie z keyloggerem i na czym polega tu firewall ? W wersji Pro kumam.Na czym polego okrojenie do wersji darmowej.Pozdrawiam
Jeśli myślałeś o tej wersji z MajorGeeks

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

to mamy chyba spore nieporozumienie:
- w rzeczywistości program ma znacznie mniej możliwości, niż te wskazane w tekście
- pobierany program to wersja Premium i faktycznie u góry jest niewielka informacja o tym...niestety można ją bezwiednie pominąć
- a darmowa wersja była ostatnio z numerem 12.0...i chyba wyższej nie było.
Faktycznie wersja free to dwie mocne funkcje:
- pełnoprawna zapora, jak w wersji Firewall (wyjątkiem jest brak modułu kontroli uruchamiania aplikacji czyli funkcja bardziej anty-exe)
- moduł HIPS taki sam jak w wersji Firewall i Premium
ponadto posiada ochronę przed tworzeniem zrzutów ekranu - akcja #35
Wykaz wszystkich monitorowanych akcji tu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ta wersja darmowa nawiązuje do dawniej szeroko rozwijanych i stosowanych zapór z modułem ochrony proaktywnej, których przedstawicielem jest np. Outpost, Comodo, Privatefirewall, PCTools FW czy oczywiście Online Armor. Jest doskonałym współczesnym ich odpowiednikiem, ponieważ ten typ aplikacji kontrolnych już właściwie odszedł w niebyt, bo taki jest aktualnie trend w rozwoju aplikacji zabezpieczających.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Panowie mam się czego bać ? :

Spyshelter zablokował ustawienia hook dla procesu msedge.exe (różne PIDy)

Podczas ,,odpalania,, przeglądarki
Odpowiedz
A co zdziwiony zwykła telemetria już od czasów nie pamiętnych choć z systemu na system coraz agresywniej M$ tą telemetrie wciska

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości