SpyShelter Firewall
OK...dzięki Smile Jest na "siódemce", a na "ósemkę" i na XP wejdzie" na dniach Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Czy ktoś używa SSFW grając w diablo 3? Ostatnio znowu zainstalowałem zaporę, ale nie mogę włączyć gry. Klikam 'play' ale nic się nie dzieje.
Muszę wyłączyć ochronę żeby gra się uruchomiła. Niezbyt dobre dla mnie rozwiazanie, bo większość czasu gram właśnie w tę grę.
Niby wszystko jest zezwolone, ale nie idzie.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
@Krixos
Tak, gram w d3 i nie mam takich problemów. Prawdopodobnie w regułach battlenet launchera masz zablokowane uruchamianie aplikacji lub w regule diablo masz blokowanie uruchomienia. Najlepiej sprawdź w oknie logu co zablokowało uruchomienie Diablo.
Odpowiedz
A zmieniałeś cokolwiek w ustawieiach SS?

U mnie w logu wszystko jest zezwolone i nie ma żadnej informacji o jakiejkolwiek blokadzie, także nie wiem o co kaman.

Tak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
Odpowiedz
Raczej nie. W szyfrowaniu tylko mam ustawiony lepszy tryb zgodności. Tak jak pisałem, sprawdź w oknie logu i w regule Diablo III.exe lub Diablo III64.exe oraz w kontroli startu aplikacji reguły dla exe diablo i battlenetu.
Odpowiedz
Usunąłem wszystkie reguły z gry i teraz odpala normalnie. Dzięki za pomoc @Buli
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Mam problem z SSFW. Przestała pokazywać mi się ikona na pasku zadań. Nie mogę wejśc do programu. Ogólnie program działa i wyskakują powiadomienia. Próbowałem przez menedżer zadań "uruchom nowe zadanie" i wskazuję SS, ale pisze, że nie mam uprawnień. Coś mi się przypomina, że jest możliwość, że w taki własnie sposób omyłkowo dałej zablokuj SSFW. Przeinstalowałem, ale nie usuwałem reguł/ustawień/klucza. Pewnie muszę zainstalować na świeżo. Jakies pomysły?

//znowu siępokazało Smile
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Spróbuj w ustawieniach paska zadań i dalej w obszarze powiadomień...sprawdź, co masz domyślnie ustawione dla SS. Najlepiej mieć "pokazuj ikony i powiadomienia". Mnie to czasem też się zdarzało, ale nie pamiętam, żebym przeinstalowywał program - udawało się przez te ustawienia j/w , a jak potrzebowałem interfejsu to uruchamiałem z ikony na pulpicie Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Raz jest a raz nie ma. Nie mogę wejść w intefejs w ogóle, gdy ikony na pasku nie widać. Sprawdzałem te opcje z paskiem zadań i wszystko wygląda w poorządku. Mam zaznaczone "Zawsze pokazuj wszystkie ikony w obszarze powiadomień". Chyba muszę przeinstalować z usunięciem reguł, ale narazie zostawię, bo działa.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Może spróbuj jeszcze włączyć opcję "uruchamiaj przez usługę (wczesny start)". A może to wina systemu?...masz Win10 w najnowszej kompilacji?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Usługę zawsze włączałem w pierwszej kolejności, próbowałem ją także wyłączyć, ale ten sam efekt.
Tak, win10 i jedyne co robiłem to tweaki z jakiegoś wątku, gdzie Qussar wstawił link jak usuwać Win defender, itd.
Nie wiem czy ma to związek.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
Odpowiedz
(17.05.2020, 14:13)Krixos napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A zmieniałeś cokolwiek w ustawieiach SS?

U mnie w logu wszystko jest zezwolone i nie ma żadnej informacji o jakiejkolwiek blokadzie, także nie wiem o co kaman.

Tak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Proponuję kontakt z supportem na pewno pomożemy: 
Przy okazji info dla wszystkich: 

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Panowie mam problem przy wersji 12.1 SpyShelter normalnie sie zaktualizował i chodził bez problemu , dziś zaktualizowałem do najnowszej wersji 12.2 i wyskakuje "Nie można nawiązać połaczenia sterownika" nie można włączyć modułów ochrony , wykasowanie i ponowna instalacja nic nie daje. Miał ktoś taki problem ?
Odpowiedz
obstawiam że wersja Twojego systemu operacyjnego nie jest wspierana przez tą akualizacje SpyShelter.
Proponuje powrócenie do wersji gdzie nie było problemu.
Warto zgłosić ten problem do suuportu SpyShelter
Odpowiedz
Witam Panowie już wiem dlaczego Spyshelter przy najnowszej aktualizacji nawet po czystej instalacji pokazywał błąd "Nie można nawiązać połaczenia sterownika" okazało sie że była to wina pakietu ochrony Bitdefender Internet Security nie dało nawet wyłączenie pakietu ochrony , dopiero jak wykasowałem Bitdefender dało sie normalnie zainstalować SpyShelter czyli mamy konflikt. Tylko nie wiem czy teraz mogę z powrotem zainstalować pakiet Bitdefender czy dalej będzie konflikt czy zostać na systemowym zabezpieczeniu Windows Defener o to jest pytanie ?

Taką odpowiedź dostałem z suportu: Nie możemy potwierdzić, działa u nas doskonale na kilku systemach ze wspomnianą kompilacją.
Proszę wykonać czystą instalację SpyShelter'a:
- Odinstalować całkowicie wykonać restart systemu
- Wyłączyć wszelkie program zabezpieczające np. antywirusy (mogą zgłaszać false positive i zaburzać działanie instalatora)
- Pobrać i zainstalować wersję 12.2

Przy nowych wydaniach, niektóre antywirusy lub programy zabezpieczające mogą zgłaszać fałszywie pozytywne wyniki i przez to automatycznie coś blokować /zaburzać pracę instalatora
Szczególnie jeśli używa Pan Norton'a prawdopodobieństwo jest wysokie.
Proszę tego spróbować jeśli nie zadziała udostępnimy URL do starszej wersji.
Odpowiedz
Czyli konflikt z innym zabezpieczeniem. (moze modyfikowałes bitka)
Lepiej stosować jeden pełny pakiet typu IS
Napisz do supportu do bitka że jest konflikt z SpyShelter Firewall
Odpowiedz
@Kot_Pocztowy
Piszesz o problemach z diablo 3 czy o zniknięciu ikony SS na pasku zadań?
Znowu mam ten problem z diablo. Próbowałem to samo co wcześniej i nie działa, czyli usunięcie reguł i uruchomienie gry
Do tego usunąłem całkowicie SS, skasowałem z rejestru a gdy instaluję od nowa, to program już jest aktywowany na moje nazwisko. Tak ma być?

Jeśli chodzi o znikającą ikonkę na pasku zadań, to zauważyłem, że wyłącza się ona gdy klikam w "uruchom program poprzez usługę".
Obecnie mam najnowszą wersję, ale działo się tak samo w poprzedniej.

Tak to wygląda:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

SSFW + Sbie
Odpowiedz
Przychodzą mi do głowy jeszcze takie rzeczy:
- w Ustawienia/Ochrona - włączyć większą kompatybilność
- w ustawieniach Szyfrowanie/Filtrowanie wykluczyć procesy gry spod szyfrowania
---------------------
edit:
najnowsza wersja 12.2 Premium weszła bezboleśnie na XP i póki co nie mam problemów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
@ichito Niestety powyższe nic nie dają :/
Ciekawe jest to, iż mam ustawione "pytaj uzytkownika" a gdy włączyłem diablo, to w ogóle mnie nie zapytało o nic.
Ustawiłem reguły na zezwól w 3 miejscach i też nie działa. Gra oczywiście odpala gdy wyłącze ochronę.
SSFW + Sbie
Odpowiedz
Czy wy nie macie innych programów zabezpieczających (konflikt), albo spróbujcie na domyślnych ustawieniach SpyShelter Firewall.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości