SpyShelter Firewall
News o wspieraniu przez SS Redstone 5 jest z tego tygodnia.
Recenzja jest z roku 2016.
W newsie masz info o recenzji "SpyShelter Firewall — warownia, która zdoła zastąpić antywirusy", w której jest pełen opis SpyShelter na tamte czasy.
Czego nie rozumiesz.
Odpowiedz
@Quassar
Ehhh...dałeś ciała chyba Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
News o SS merytoryczny.
Recenzja mimo iż stara to jednak bardzo aktualna.
Powodu do bólu dupy nie widzę...
A co do umniejszania wiedzy autora to chyba czas zamykać avlab jak i to forum bo już wszyscy wszystko wiedzą jak widzę po komentarzach.
Odpowiedz
Rozumiem, że to "zamykanie" to żart...czas skończyć przepychanki, bo niczemu to nie służy.
Wiem, że początkiem była moja uwaga o screenie ze starsze wersji, ale to nie był żaden powód do dalszych coraz mocniejszych komentarzy.
Przepraszam wszystkich.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Oczywiście, że to był żart.
Odpowiedz
Mam pytanie, które jest odpowiedzią na inne zapytanie, a właściwie sugestię dotyczącą funkcjonalności SS, którą przedstawił znajomy user z Wildersów - chodzi o funkcje ochrony folderów czyli zezwalania na modyfikację plików w nim zawartych tylko przez wybrane i dozwolone aplikacje. Jego uwaga dotyczyła braku możliwości wykluczania folderu, jeśli do ochrony przeznaczamy jakiś cały dysk z danymi.
Obecnie jest tak, że do listy chronionych plików/folderów dodajemy pojedynczo wybrane lokalizacje...ale można dodać cały dysk z danymi i tu pojawiają się pytania:
- czy jest sens wykluczania jakiegoś folderu, skoro można go przecież przenieść na dysk niechroniony?
- a jeśli nie można go przenieść to tak pogrupować foldery na tym dysku, żeby ich dopisywanie nie było kłopotliwe (ileś tam pojedynczych pozycji)
- czy wie ktoś, czy po dopisaniu w całości dysku z danymi SpyShelter chroni również niewidoczne/ukryte partycje, co ma szczególne znaczenie w przypadku dysku systemowego?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
1 i 2 - Wg mnie to zwykły porządek czy logika trzymania danych. Jeśli chcesz to se poprzenoś dane między dyskami aby można było dodać cały dysk. Jeśli nie, to po prostu dodajesz foldery i tyle. Obie metody prowadzą do takiego samego efektu.
3 - Nie sprawdzałem ale jestem przekonany, że to nie zadziała na ukryte/niewidoczne partycje. Ta funkcja traktuje wpisy jako lokalizacje, a nie fizyczny dysk z jego strukturą.
Odpowiedz
@ichito Narazie nie mam tego jak sprawdzić u mnie dysk ma pełen wipe i gości na nim slackware po przyjściu do domu planuje imigrować kopie mojego systemu Windowsa do systemu wirtualnego...

Co do restrykcji danych tą role u mnie od dawna pełni Sandboxie zamiast SS bo po za ograniczeniem zapisu moge jeszcze ustawić regulacje co do odczytu i przy okazji izoluje więc w tym wypadku sandboxie dla mnie to robi po prostu efektowniej...
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Cytat:
New version of SpyShelter is now available!

SpyShelter 11.3 (26/Nov/2018)
– Fixed memory related issue in SpyShelter kernel driver
– Squashed bug with BSOD and source of another potential crash

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Witam w Nowym Roku Smile

Zapraszam (tylko chętnych) do sprawdzenia nowej nieoficjalnej wersji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Witaj Kocie Pocztowy w Nowym Roku i dzięki za nareszcie jakieś nowości Smile Pobrałem i zainstalowałem 11.4RC...niedomagania, jakie zauważyłem, wysyłam na adres supportu.
Widoczne są zmiany w interfejsie -  nowe  ikony na paskach narzędziowych, w menu kontekstowym i mam wrażenie, że alerty mają nowe znaczki przy poleceniach. W widoku reguł są teraz 3 alternatywne sposoby wyświetlania reguł
- tradycyjny "po staremu"
- kolejny z wylistowaniem szczegółowych reguł w oknie/panelu poniżej głównej listy - ten widok też już był
- trzeci, nowy to drzewo...poniżej na screenie

[Obrazek: YEGfnMJ.jpg]

Wydaje mi się jednak, że oznakowania sposobu tworzenia reguł są mniej czytelne, niż wcześniej - znaczek "odświeżania" to teraz reguła automatyczna, zielone kółko z "ptaszkiem" to reguła na podstawie decyzji z alertu.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
@ichito
Jeszcze warto wspomnieć o kolejnej nowej opcji, wybór skalowania (PPI w ustawieniach ogólnych)
Odnośnie oznakowanie(symbol) automatycznej reguły - racja coś z tym zrobimy za bardzo kojarzy się z odświeżeniem.
Dzięki za wiadomość, jeszcze dziś postaramy się odpowiedzieć/skomentować.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
Korespondencja trwa i ma się dobrze Smile Dziś poszło kolejne zgłoszenie oraz dodatkowo odpowiedzi na pytania z poprzedniego Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Wersja 11.4 Oficjalnie wydana :-)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
tam troche te rubryki sie resetują przy ustawieniu mam nadzieje że to już poprawione.
Ogólnie ta czcionka starsza mi bardziej sie podobała teraz to gui wygląda troche tak dziwnie jak by program miał przetwarzaniem czcionki ^^

Jutro sprawdzę stabilną wersje może to sie zmieniło.
Warstwy ochrony

1)Ograniczenie/blokowanie dostępu do danych/aplikacji
2)Odizolowanie i tworzenie osobnych baz danych/aplikacji
3)Kopia zapasowa systemu/ważnych danych.
4)Wykrywanie i kasowanie wirusów/złośliwych aplikacji.
Odpowiedz
Zmieniły się ikonki Smile Póki co jest OK, ale nowa wersja działa dopiero od kilkunastu minut, więc trudno o werdykt. Czekam i wypatruję Grin
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
To tak tylko formalności lista zmian do nowej wersji

Cytat:After over a month as a RC version, SpyShelter 11.4 is now officially released and

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

This version contains changes carried forward from version 11.4 RC plus a few improvements and new fixes, we have also replaced some symbols in icons so final GUI look is slightly different, also there is added emergency hotkey for scaling issues. Compared to RC version, we fixed a problem with toolbar boundaries draw after rescaling.
(...)
11.4 (18/Feb/2019)
– Added new(3rd) tree view mode display of Rules list
– Replaced all images with new style and kind (vector based glyphs)
– Implemented scaling feature for GUI (Auto, 125%, 150% PPI)
– Many small general look improvements including scalable logo and other small improvements
– Fixed few issues with protection state

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
Najnowsza wersja 11.6 ma daje mi jakiś błąd wyświetlania listy reguł i kontroli startu aplikacji (to jeden moduł)...po instalacji nakładkowej kolumny były "pościskane" i nie było nic właściwie widać...trzeba ręcznie je poszerzać. Reszta chyba OK, choć mam wrażenie, że część zgubiła się część dodatkowych ustawień np. listy chronionych obiektów.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
U mnie po aktualizacji spoko - zarówno ustawienia jak układ kolumn w gridach identyczny jak w poprzedniej wersji. Z doświadczenia wiem, że czasami takie objawy występują w różnych programach po tym jak się komputer zawiesi (freeze).
Odpowiedz
Wersje 11.7 - "po cichu" zostały wydane, tzn bez powiadomienia o nowej wersji(AutoUpdater będzie milczał)
Problem, który naprawia to wydanie dotyczy promila użytkowników, w specyficznej konfiguracji oraz zainstalowanymi innymi programami security
Użytkownicy, którzy nie doświadczają żadnych Blue Screenów nie potrzebują aktualizować programu.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości