WR740N - Jak przekierować porty?
#21
Tutaj co wypluło google, interesuje Cię 4 post:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Osobiście nie wracałem nigdy oraz nie miałem DD-WRT więc raczej nie pomogę.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#22
Musisz pobrać z ich forum odpowiedni plik do webrevert Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#23
Chyba sobie odpuszczę. Przez te zmiany softu dopiero dzisiaj router ruszył. Nawet 192.168.1.1 nie działało. Chyba nigdy nie przekieruję portów. Ale dzięki za wszystko, zostawiłem DD-WRT, mam lepszy zasięg i większą możliwość konfiguracji. To by było chyba na tyleNone.
Odpowiedz
#24
Wrócę do Krk to się jeszcze przyjrzę u siebie na żywo, bo może coś przeoczyłem i trza ustawić jakiś mały szczegół. Pamiętam z dwa dni walki na standardowym oprogramowaniu aby mieć przekierowanie. Zobaczę co dodatkowo mam włączone u siebie, bo mi działa bez Upnp (dla tych portów co trzeba).

Właśnie firewall na komputerze? - choć jak wyłączyłeś to nie powinno mieć znaczenia, ale sprawdzałeś czy wyłączając ten w Avast, nie aktywował się Win7 podstawowy?

---edytka---
Nie pamiętam dokładnie (teraz mi się przypomniało), ale czy czasami przy dd-wrt też nie trza ustawić na sztywno ip? W moim trzeba wybrać port pod ip, co wiąże się z stałym ip (powiązanym z mac) dla mojego kompa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#25
Więc tak:
1. Włączyłem UPnP, ale niestety - HLDS nie obsługuje tego Sad. uTorrent pięknie przekierował port.
2. Wyłączyłem zaporę avast! - systemowa nie włączyła się (domyślnie jednak pozostawały obie włączone, avast! nie wyłączał systemowej).
3. Zaraz wyłączę DHCP, przypisze IP w karcie sieciowej. To starczy?

Aha, trzeba coś w Source NET wpisywać?
Odpowiedz
#26
Jak wyłączysz DHCP? Chyba chodzi ci o automatyczne, tylko przestawisz na ręczne (oraz przypisujesz do mac adres ip na sztywno) - albo ja nie wiem co piszę.
Teraz patrzę jak wygląda ten dd-wrt bo nie wiem co ma w menu i znalazłem "Did You Hard Reset?" więc tylko dla pewności się zapytam czy robiłeś? Może to być racja ja resetowałem za każdym razem połączenie w kompie oraz router. Zresztą teraz czasami też muszę zresetować połączenie (w komputerze) aby załapał otwarte porty, ale to rzadko się zdarza.

Widzę iż albo automat, albo ręcznie. Niby wszystko opisane, ale u siebie też tak miałem i nie działało. Robiłeś według tego poradnika?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ostatni sposób to iptables ale to jedno i to samo co w odpowiedniej zakładce. Na paru stronach piszą iż statyczny ip trzeba przypisać.

---edytka---
trochę uzupełniłem me wypociny
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#27
Hard resetu nie mogłem zrobić. Przy resetowaniu z tyłu routera nic się nie działo. Więc użyłem drugiego sposobu z czyszczeniem NVRAM. Po odblokowaniu portów wyłączam kartę sieciową w PC.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wyłączyłem UPnP. Włączyłem uTorrenta. Dalej można pobierać...
Edit.:
HLDS łączy się na portach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
Dobra DHCP ma być włączone, ale ustawione ręcznie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz pamiętam jak to jest. Dobrze piszą: włączasz dhcp, ustawiasz ręcznie ip->mac, odblokowujesz port dla danego ip, reset urządzenia i powinno działać (nie musi być hard jak dla mnie). Tak samo ustawiałem u siebie. Tylko mi się wydaje, że my to ciągle w kółko powtarzamy Wall

Odnośnie tych portów to są dla 1 serwera na którym grasz więc lepiej dać zakres od 27000 do 27050 na początek jako próba.

Jak to nie zadziała to ja odpadam, nie mam tego przed sobą i ciężko trochę w ciemno podpowiadać. Pewnie już przerobiłeś setkę tutoriali i tylko dziw bierze dlaczego nie działa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#29
Zawsze daje zakres 27010-27050. Jak to nie zadziała to uruchomię swojego starego laptopa z Windows XP, wyłączę zaporę i tam sprawdzę. Jak działa - wina systemu.
Dalej po przekierowaniu i ponownym uruchomieniu routera - nic.
Odpowiedz
#30
Tak tylko z czystej ciekawości choć to nie powinno mieć znaczenia. W komputerze ustawiłeś ręcznie połączenie czy automat? Ostatnie co mi przychodzi do głowy, ale to jest bez sensu trochę Lol
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#31
To znaczy? Na laptopie czy PC? Dodam, że na tym laptopie z XP znowu mam 192.168.1.104:27015...
Odpowiedz
#32
Na tym na czym próbujesz otworzyć. Jak masz ręczne dhcp to router powinien sam przydzielić Tobie takie IP jak jest ustawione (u mnie tak np. działa). Możesz na komputerze jednak ustawić ręcznie całe połączenie. Zapomnijmy o tym bo jeśli ustawiłeś na routerze to automatyczne ustawienia na komputerze powinny dobrze działać.
Flash999 napisał(a):Dodam, że na tym laptopie z XP znowu mam 192.168.1.104:27015...

Mam rozumieć iż dla laptopa przydzieliłeś statyczne IP i on Ci takie przypisał jak ustawiłeś 192.168.1.104 oraz otworzyłeś port dla tego IP? U mnie w takie sytuacji działa.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#33
Oczywiście - w routerze ręcznie przypisałem IP, tak samo w ustawieniach karty sieciowej. Tak, przydzieliłem mu ręcznie jako xxx.xxx.x.104. Otworzyłem mu port. Dalej tak samo. Czy to wina wadliwego routera? Może ktoś ma taki sam na forum i może powiedzieć czy mu działa? Najwyżej do pomocy technicznej TP-Linka napiszę (oczywiście z domyślnym firmware Smile).


Dodano: 18 lut 2012, 22:30

Jednak problem rozwiązany. Mogę przekierowywać porty. Postawiłem serwer Apache na porcie 8080, wszedłem przez telefon (sieć GSM) -> Connection refused. Przekierowałem port -> ujrzałem swój index Smile
Więc temat do zamknięcia.
Odpowiedz
#34
No proszę jednak znalazł się sposób, choć lekką drogą okrężny, ale jest Beer
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#35
Tylko sprawy serwera to nie rozwiązało. Jednak przekierowywanie portów działa, musi być wina czegoś innego.
buri , Eru- dzięki za pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości