CCleaner - szukam dobrej alternatywy
#1
Jak wiele firewalli wykazuje, CCleaner bez naszej zgody wysyła różne informacje w świat. Szukam podobnego programu na Windows 7 x64 który takich "praktyk" nie stosuje. Może być w języku angielskim,najważniejszeżeby był darmowy. Powinien posiadać zarówno skaner rejestru, jak i usuwać śmieci z katalogów windowsowych oraz zewnętrznych programów. Skuteczność nie jest najważniejsza dla mnie, najważniejsze jest BEZPIECZEŃSTWO. Chodzi mi o to żeby program kasował tylko te pliki/wpisy w rejestrze które na pewno są niepotrzebne i żeby nic bez mojej zgody nie wysyłał na serwery producenta. Najlepiej żeby to był jeden program, a nie kilka do każdej czynności osobny. Co sądzicie o np. PowerTools Lite 2011 ? Lub może jakieś lepsze programy polecacie?

Żeby nie zakładać nowego tematu spytam jeszcze co polecacie do defragmentacji dysku. Mam Defraggler''a ale pochodzi on od tej samej firmy co CCleaner i nie mam do niego 100% zaufania.Według opinii na portalu dobreprogramy, całkiem niezły jest Auslogics Disk Defrag . Co o nim sądzicie?

Z góry dzięki za każdą propozycje

Pozdrawiam M
Odpowiedz
#2
A nie prościej zablokować po prostu ccleanera na firewallu?
Odpowiedz
#3
A jakież to informacje Ccleaner wysyła? Może po prostu masz włączoną funkcję automatycznego sprawdzania dostępności nowych wersji?
Odpowiedz
#4
Do rejestru -Vit Registry Fix 9.5jest darmowy i dokładny, do defragmentacji polecamDiskeeper Pro Prmier, Raxo PerfectDisk- ale są onepłatne, można spróbować triala, z darmowych tylko i wyłącznieUltra Defrag .

Jeśli używasz Windows 7, a widać że tak , masz wbudowany defragmentator właśnie firmy Diskeeper w wersji Lite - nie trzeba dodatkowo dokładać innego, ustaw harmonogram defragmentacji i będzie ok.
Odpowiedz
#5
Można wiedzieć gdzie autor tematu wyczytał coś takiego? Ja od 2 dni użytkuje oa, i jak dotąd kilka razy już uruchamiałem cclenera i jeszcze nie pojawił mi się w zakładce firewalla ani w logach.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
Do defragmentacji Auslogics Disk Defrag, bardzo dobry, do rejestru Auslogics Registry Cleaner.

CCleanerem się nie przejmuj, pewnie masz włączone automatyczne sprawdzanie aktualizacji, nie wpadaj w paranoję Wink
Możesz ewentualnie przetestować JetClean, podobno całkiem niezły.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
bardok206 napisał(a):Można wiedzieć gdzie autor tematu wyczytał coś takiego? Ja od 2 dni użytkuje oa, i jak dotąd kilka razy już uruchamiałem cclenera i jeszcze nie pojawił mi się w zakładce firewalla ani w logach.


Aktualizacja automatyczne CCleaner’amam wyłączone. Mój firewall nic nie wykrywa, ale nie mam ustawionej "czułości" na max więc to może dlatego. A info że CCleaner wysyła jakieś nieznane informacje, wyczytałem w komentach na stronie -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Pisał o tym m.in. użytkownik waszego forum ichito . Ale jeśli piszecie, że nie ma się czym obawiać, to spoko, dalej będę używał tego programu Smile Dzięki za wszystkie opinie….
Odpowiedz
#8
bardok206 napisał(a):Można wiedzieć gdzie autor tematu wyczytał coś takiego? Ja od 2 dni użytkuje oa, i jak dotąd kilka razy już uruchamiałem cclenera i jeszcze nie pojawił mi się w zakładce firewalla ani w logach.


Mnie też się nie pijawił zaden monit zeby ccleaner chcial sie łaczyc z netem ale skoro kolega bolok twierdzi ze sie łączy to niech zablokuje
Odpowiedz
#9
Większość programów wysyła i odbiera jakieś dane, w większości to normalne. Pobierają i wysyłają dane o aktualnej wersji i sprawdzają czy nie ma nowszych wersji. Szukają także aktualizacji. Niektóre opcje można wyłączyć. Lecz zdarzają się programy które to robią po kryjomu. Ale to my sami na to zezwalamy nie czytając umowy. No czasem odbywa się to bez naszej wiedzyCool
Odpowiedz
#10
Jeśli mam zaznaczone sprawdzanie dostępności nowej wersji to mam rzecz jasna komunikaty:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli sprawdzanie jest wyłączone to nie ma nic, także przy czyszczeniu.
Odpowiedz
#11
To prawda z tym CCleanerem...u mnie OA na 2 maszynach przy "wyzerowanych" regułach dał alert o próbie połączenia. Żeby było śmieszniej, to były to wersje portable. Sprawdzałem to dwukrotnie.
Wiem, że to brzmi mało wiarygodnie wobec Waszych wypowiedzi, ale nie sieję paniki...poinformowałem tylko o tym, co mi zdarzyło zaobserwowaćGrin
CCleaner pamiętam wtedy również spowodował komunikat OA o akcji loggera (chodziło chyba o przechwycenie zrzutu).

Co do zamienników...jeśli chodzi o czyszczenie ze śmieci dyskowych/rejestru ostatnio jest dla mnie niemal objawieniem Kingsoft PC Doctor...wersja Lite, któa niedawno się pokazała jest usprawniona i pozbawiona modułu ochrony, więc jako czyściciel może się doskonale sprawdzić. Ze starszych - wspomniany Vit Registry Fix albo nieco zapomniane już programy ze stajni Argente.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Ja używam ccleaner oraz glary utilities ale jeśli masz obawy urzywając ccleaner to proponuję ten drugi który podalem :grin:

Send from my HTC Wildfire S using Tapatalk
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości