Wybór obudowy dla dysku 2,5''
#1
Mam dylemacik - posiadam dysk 2,5'''' który był oryginalnie w lapie i traktuję go jako przenośny magazyn danych, które są bardzo rzadko usuwane, a które nie mieszczą się na SSD (np. pliki maszyn wirtualnych ze szkoły). Mam dla niego jakąś obudowę no-name, lecz zastanawiam się nad zmianą, bo ostatnio przy podłączaniu słychać dziwne dźwięki i na 100% wynika to właśnie z obudowy. Albo elektronika jest w niej do bani, albo złącza, nie wiem, ale jej po prostu nie ufam.

Dysk jest pod SATA2, potrzebne mi jest minimum USB 2.0, mile widziane gdyby było USB 3.0 lub eSATA bo chociaż nie mam ich w lapie, to mogłoby być "na przyszłość".
Czy możecie coś polecić? Zależy mi przede wszystkim na stabilności i bezpieczeństwie danych. Jakiejś wytrzymałości ekstremalnej nie potrzeba, jeżeli jest noszony to w bezpiecznym miejscu.
Odpowiedz
#2
Jest jakaś różnica jakiej firmy obudowy się używa?
Odpowiedz
#3
Teoretycznie nie, ale jak widać mogą być gorsze bo coś u mnie z tą obudową jest nie tak.
Może chodzi o wykonanie, może o materiały. Nie wiem, ale tu chodzi o dane i szukam nie tyle firmowego, co po prostu sprawdzonego rozwiązania Smile
Odpowiedz
#4
Nigdzie nie widzę ile możesz przeznaczyć na obudowę Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Nie mam jakiegoś sztywnego limitu, jak zobaczę jaka i co oferuje to będę wiedział czy się za tyle opłaca Smile
Odpowiedz
#6
No więc:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
Ja mam tą z linku - Sony Vaio , groszowe sprawy, spisuje się świetnie, zero problemów, USB 2.0 - polecam. Nie potrzeba nie wiadomo czego za jakieś duże pieniądze. Mnie satysfakcjonuje jej zakup, nic nie zawodzi, dysk chodzi w niej idealnie. Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Ostatecznie zdecydowałem się na coś co jest albo tracerem, albo jego podróbką:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tylko USB 2.0, ale przynajmniej nie muszę kabla ze sobą nosić, a i dosyć tania była (~25zł + wysyłka).
Póki co jest ok, dysk zachowuje się w niej normalnie, nic nie brzęczy, szybko łączy się z komputerami.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości