2 sprawy spędzające sen z powiek...
#1
u mojego znajomka, a ja albo przepracowany albo zardzewiałem, bo niemal pewny jestem, że widziałem podobne problemy i ich rozwiązania, ale nie pomnę co ani gdzie...zatem pomóżcie i podrzućcie jakieś pomysły.

1]wpada mu na chatę siostra z facetem, ciągną torrenty, on woli uniknąć konfrontacji i narzucić im określoną przepustowość łącza - czy jest to możliwe?

2]współpracownicy w jego pracy są niemiłosiernie dowcipni - co zrobić, żeby nie buszowali mu po lapie jak od niego odejdzie? Ja wyłączyłem udostępniania plików i drukarek - starczy? Jakiś FW z odpowiednimi ustawieniami, Comodo?
Odpowiedz
#2
Co do drugiego to możesz użyć programu Predator.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Predator może nie wystarczyć w przypadku skonfigurowania sieci w firmie tak, że dzielone są zasoby i drukarki. To może być istotne ograniczenie, bo w takim przypadku wyłączenie udostępniania może spowodować odcięcie użytkownika od zasobów firmowych serwerów, oprogramowania firmowego, drukarek, itp.
Jeśli tak nie jest - we współczesnych zaporach nie zawsze jest wprost opcja wyłączania współdzielenia, czasem polega to na określeniu sieci jako niezaufana/z ograniczeniami lub coś podobnego. Ma tak OA, Privatefirewall i PC Toolsy, chyba nawet zwykły Ashampoo FW 1.2 ma taką opcję.

Co do ograniczenia transferu - można zapodać Kingsoft PC Doctor...w monitorze połączeń sieciowych przy każdej aktywnej aplikacji jest takie ustawienie. Pisałem o tym tutaj pod datą 14 wrzesień (pod abrazkami)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#4
Znajomek, o ile db go zrouzmiałem, nie ma potrzeby korzystania w swojej firmie z ich zasobów, czyli odpada obawa o ''odcięcie użytkownika od zasobów firmowych serwerów, oprogramowania firmowego, drukarek, itp.''

eh zapomniałem że on ma 7 x64
Odpowiedz
#5
Klawisze Win + L ? = Blokada
Albo niech się wyloguje?
Jeżeli nie znają hasła to nic nie zrobią? Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#6
ad 2.
mnie wystarcza kombinacja klawiszy start+L ,komp jest zablokowany bez hasła nie da rady wejść.


Dodano: 07 lut 2012, 14:45

Ah Eru był szybszy...
Odpowiedz
#7
O, już prawie rok minął od założenia tematu, który to powraca.

Ad.1.
na ten moment NEO 2MB, pewno znajoma podpisze anex wraz z tą genialną promo DO 10MB, załóżmy że wyciągnie 4MB, to już coś.
W weekendy mają nawet 4x lap podpięte pod jeden router - chromolić narzucanie przepustowości jak to nazwałem na początku - co zrobić żeby surfowanie było w miarę przyjemne, żeby każdy miał sznasę zrobić na lapie swoje zadania i żeby to 4MB było równo dzielone na 4 laptopy - potrzeba zainwestować w porządniejszy router?
Aktualnie ona ma taki sam jak mój, czyli D-link DSL 2640b

piszcie jakie rozwiązanie widzicie najrozsądniejszym, bo sprawa niby banalna, a jeszcze gotowa poróżnić członków rodzinyWall
Odpowiedz
#8
Z tego co wygooglowalem to ten router posiada funkcje IP QoS wiec powinno dać rade przydzielić na sztywno przepustowość do każdego ip w sieci.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości