Infekcja po ściągnięciu paczki malware?
#1
Witam,
jeśli zły dział to proszę przenieść do prawidłowego.

Czy jak ściągnę paczkę z malware i ją rozpakuję (ale nie będę uruchamiał żadnych plików) to system może się sam zainfekować?

Wiem, że to pewnie banalne pytanie, ale nigdy jeszcze tego nie robiłem, jedynie na VirtualBoxie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
Nie, jeśli nic nie odpalisz to nie zainfekujesz systemu.
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#3
Dzięki za szybką odpowiedź Smile
Temat do zamknięcia.
Odpowiedz
#4
Jeśli masz włączone przywracanie systemu to system może utworzyć punkt przywracania, co spowoduje przeniesienie części zainfekowanych plików do katalogu funkcji przywracania windowsa.
Odpowiedz
#5
Eugeniusz napisał(a):Jeśli masz włączone przywracanie systemu to system może utworzyć punkt przywracania, co spowoduje przeniesienie części zainfekowanych plików do katalogu funkcji przywracania windowsa.


Rozumiem.
Odpowiedz
#6
Niektóre

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mogą zadziałać bez uruchamiania czegokolwiek.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#7
To już trzeba mieć pecha... Ja otwieram normalnie, sprawdzałem ost. i nic nie mam w systemie. Wiele innych osób także otwiera normalnie i czysto mają.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
ananael napisał(a):Niektóre

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

mogą zadziałać bez uruchamiania czegokolwiek.


Nigdy na coś takiego nie trafiłem. A na jakiej zasadzie to działa, bo raczej wątpię, że po otwarciu paczki testowej coś takiego było by możliwe. Bez uruchomienia pliku to chyba raczej niemożliweQuestion
Odpowiedz
#9
Atak polega na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

.
Dziura ma 4 lata, zatem Windows 7 jest pewnie bezpieczny nawet bez aktualizacji.
Odpowiedz
#10
Ja testuje paczki zawsze na realnym systemie i jeszcze mi sie nic złego z kompem nie stało,a na dodatek mam zepsutą myszkę tak że czasami jednym przyciśnięciem robi dwa kliknięcia czyli do uruchomienia nie trzeba dużoSmile
Odpowiedz
#11
Sprawdzanie a uruchamianie to dwie inne sprawy. Raczej wątpię, że po odpaleniu kilku programów z paczki wszystko będzie ok. Sprawdzałem to na wirtualnym systemie i po odpaleniu niektórych aplikacji. Nie miałem już co uruchamiać.
Odpowiedz
#12
Żeby podjąć racjonalną decyzję ważne, żeby zdawać sobie sprawę z tego co się robi i na co się samemu i innych (robaki, wirusy) naraża.
@byku81 - nie bardzo to odpowiedzialneTongue
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości