Avira Premium i pobierania plików (WEBGUARD)
#1
Witajcie Smile

Moje pytanie dotyczy WebGuarda w Avira Premium. Domyślnie w ustawieniach w trybie Expert ModeWebGuardScanExceptions mam zaznaczone w oknie:

- video files and streams ....
- audio files and streams ...

I jeśli dobrze rozumuje to to zaznaczenie tych pozycji domyślne powoduje że jak np ściągam jakieś pliki filmowe czy dźwiękowe to nie są skanowane są pomijane (skipped).

Natomiast pliki rar, exe, zip i inne archiwa są odznaczone i podczas pobierania są skanowane.

Pytanie moje jest takie dlaczego przy opcji odznaczonej - archive ściąganie plików spakowanych ze stron strasznie długo trwa. A jak zaznaczę tę opcję to ściąganie tych plików trwa dużo szybciej.

Jak macie u siebie to ustawione oraz jak powinno byc prawidłowo Smile

Pozdrawiam wszystkich avirowców Smile
Odpowiedz
#2
@ szef_avira Online

WebGuard skanuje pliki na stronach internetowych, to tzw. ochrona z wyprzedzeniem. Jeżeli ściągasz jakiś plik na dysk, to jest on skanowany przez Guarda a nie WebGuarda. WebGuard mógłby spowalniać odtwarzanie plików wideo a nie ściąganie. U mnie wszystkie 5 rodzajów rozszerzeń jest zaznaczona i nie ma żadnego spowalniania, ani ściąganych ani też odtwarzanych plików wideo.
Być może wolniejsze ściąganie jest wynikiem zmiennego transferu a nie działania Aviry.
Odpowiedz
#3
Ok. Dzięki. Ja mam zaznaczone 2 pozycje rozszerzeń od góry. Reszta jest odznaczona.

Wg mnie powinno być odznaczone reszta a tylko 2 pierwsze pozycje zaznaczone

Cytat z pomocy:

Cytat: MIME types skipped by WebGuard
In this field you can select the MIME types (content types for the transferred data) to be ignoredby WebGuard during scanning.


I dlatego jak ściągam pliki spakowane (rar) to ściąga wolniej ponieważ avira skanuje. Dla przykładu plik rar o wadze 100 MB
do połowy ściąganie masakra - po 50 % (w kilka sekund ) plik ściągnięty Smile
wg pomocy Aviry zaznaczenie tej opcji spowoduje że programAvira będzie ignorować określone pliki. Dlatego domyślnie są zaznaczone pliki audio i video.
Odpowiedz
#4
u mnie spoko pliki ściągają się szybko
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości