Jak zrobić kopię całego systemu na jednym dysku ?
#1
Więc tak. O kopiach zapasowych nie mam zielonego pojęcia, bo nigdy ich nie tworzyłem. Więc zwracam się o pomoc do was. Interesuje mnie jak zrobić kopię bezpieczeństwa całego dysku C, bądź tylko systemu, która znajdowała by się na jednym dysku i w razie awarii systemu, można było by przywrócić ją. Używałem punktów przywracania, ale lubię eksperymentować i zawsze tak knociłem system, że nawet punkty przywracania nie działały, nie wspomnę już o całkowitym skatowaniu go.Wink
Odpowiedz
#2
Możes zastosować:
1) tworzenie obrazów dysków/partycji. Świetne darmowe oprogramowanie: Keriver Free, Macrium Reflect Free, Easeus Todo Backup. Polecam Macrium.
2) tworzenie migawek (snapshotów), czyli takich rozszerzonych punktów przywracania systemu - tu do wyboru jest Comodo Time Machine.
Odpowiedz
#3
Ja tam jednak wolę Kerivera Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#4
Ja też go wybiorę. Poczytałem tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

i w wujku G, i doszedłem do wniosku, że warto go wypróbować.
Eugeniusz napisał(a):Możes zastosować:
1) Polecam Macrium.


Czytałem o nim komentarze na DP i nie były pochlebne.

Eugeniusz napisał(a):2) tworzenie migawek (snapshotów), czyli takich rozszerzonych punktów przywracania systemu - tu do wyboru jest Comodo Time Machine.


Chyba ten program nie jest już rozwijany ?
Odpowiedz
#5
Nie sugeruj się DP, sami "specjaliści i technicy" tam. Tak, CTM nie jest rozwijane.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#6
Borzuck napisał(a):Tak, CTM nie jest rozwijane.


W marcu (za miesiąc) wychodzi "rewolucyjna" wersja 3.

Dla zainteresowanych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Ok, sorki, moja niewiedza.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
Ja mam zrobione tak ze zainstalowałem triala Acronis True Image Home 2012 zrobilem sobie starter na starej mp3 (512mb)odinstalowałem triala i w razie przekombinowania z systemem wkladam mp3 daje F11 i przywracam.
Odpowiedz
#9
morphiusz napisał(a):
Borzuck napisał(a):Tak, CTM nie jest rozwijane.


W marcu (za miesiąc) wychodzi "rewolucyjna" wersja 3.

Dla zainteresowanych:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Czytałem, że mają go nie rozwijać, no ale jak widać coś się szykuje. Co do tego programu to jak on się spisuje i czy działa na 64 bit ?
Odpowiedz
#10
Eru napisał(a):Ja tam jednak wolę Kerivera Grin
Czy Kervier wspiera windows 8,a jak nie to jaki wspiera?
Odpowiedz
#11
rimdop napisał(a):
Eru napisał(a):Ja tam jednak wolę Kerivera Grin
Czy Kervier wspiera windows 8,a jak nie to jaki wspiera?
u mnie działa ok. Tylko po uruchomieniu pierwszym niektórych modułów aplikacja czepia się. Wystarczy ustawić kompatybilność z win7. 2x już przywracałem 8 kme i działa wszystko ok.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#12
U mnie nie chce działać pokazuje,że program jest niekompatybilny.
Odpowiedz
#13
ja używam ShadowProtect® Desktop bardzo dobry i szybki program w windows vista/7 i chyba 8 można sobie dodać do bootloadera przywracanie systemu trwa u mnie około 3 minut gdzie w keriver zajmowało to około 15 więc różnica ogromna
Odpowiedz
#14
rimdop napisał(a):U mnie nie chce działać pokazuje,że program jest niekompatybilny.
musisz przecież ustawić kompatybilność z win 7 dla każdego pliku exe z osobna.Jest chyba ok 4....Po tym zabiegu uruchamia się normalnie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#15
Polecam przetestować ver. free O&O DiskImage Express

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

niestety ale nie miałem okazji wykonać testów na <Ósmej odsłonie okien>
moja propozycja jest starszą i odchudzoną wersją

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
zord napisał(a):ja używam ShadowProtect® Desktop bardzo dobry i szybki program w windows vista/7 i chyba 8 można sobie dodać do bootloadera przywracanie systemu trwa u mnie około 3 minut gdzie w keriver zajmowało to około 15 więc różnica ogromna
Różnica jest także w cenie(prawie 100 dolarów).Ufam,że soft jest dobry ale.....
Odpowiedz
#17
Jeszcze jest darmowa Clonezilla. Klonowałem nią dane z uszkodzonego dysku. Dała radę Smile
Odpowiedz
#18
bardok206 napisał(a):
rimdop napisał(a):U mnie nie chce działać pokazuje,że program jest niekompatybilny.
musisz przecież ustawić kompatybilność z win 7 dla każdego pliku exe z osobna.Jest chyba ok 4....Po tym zabiegu uruchamia się normalnie.
Przepraszam,ale nie wiem jak wykonać ten zabieg kompatybilności?
Odpowiedz
#19
ppm>na plik wykonywalny i z menu wybierz właściwości pliku i przejdź do zakładki zgodność tam masz opcje wyboru trybów uruchomienia wybranego pliku
lub
ppm> na plik i z menu wybierz <rozwiązywanie trybu zgodności>
Odpowiedz
#20
Witaj!

Carbon Copy Cloner wykorzystać do dokonania dokładną kopię dysku twardym.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości