Comodo - porównanie wersji Plus / Pro/ Complete
#1
Witam,

jako że ponownie pozostaję przy Comodo zastanawiam się czy nie wybrać wersji płatnej.

Z porównanie dowiaduję się tylko że płatne wersje maję dodatkowo wsparcie od comodo w formie zdalnego grzebania.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Czy są jakieś inne różnice? Dla mnie to całe wsparcie to raczej nie jest potrzebne.

Swoja drogą spadła cena na wersję PRO Smile
Odpowiedz
#2
Wersja PRO ma tylko pomoc konsultanta i gwarancję gwarancję, że nie wpuści wirusa, a Complete to nawet nie wiem :-). Sam mam już 2 lata z promocji. Jakbym wiedział, że klucze działają zawsze, to bym wziął 10 :-).
Jak dla mnie szkoda pieniędzy bo ochrona taka sama.
Ale jak już chcesz koniecznie to była promocja na rok na wersję PRO.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Tu masz instalatory do wersji 64 i 32.

Nie wiem czy to jeszcze działa ale spróbuj. A jak nie działa to mam gdzieś instalkę tylko muszę poszukać...
Ewentualnie na forum Comodo od czasu do czasu są jakieś promocje.

Jakby coś to pisz śmiało bo używam tego pakietu już dość długo.
Odpowiedz
#3
Instalki się pobierają, link nie wygasły.

Czy te instalki mają dodatkowe klucze czy same w sobie są już pełnymi wersjami komercyjnymi?
Odpowiedz
#4
Oj tego to nie wiem :-). Zobacz sam. Nie używałem bo mam Complete ale gdzieś leży instalator na dysku na czarną godzinę :-).
Odpowiedz
#5
ok, dam znać kolo 16:00, teraz ostra praca... :p
Odpowiedz
#6

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Tutuaj ewentualnie informacje.
Z tego co widzę, to klucz jest wbudowany w program.

To miłej pracy :-).
Odpowiedz
#7
Czy warto to trudno powiedzieć. Jest już w sieci kilka "recenzji" osób które korzystały z tej pomocy technicznej Comodo. Sporo z nich stwierdza po prostu, że to co oni wykonują to bardzo podstawowe operacje.
Odpowiedz
#8
Wydaje mi się, że to jest "pomoc" w stylu: "ratunku nie mogę znaleźć skrótu do Google na pulpicie" :-). Czyli pewnie nie warto.
Odpowiedz
#9
Jednak Comodo woła o aktywację i z uśmiechem odsyła do zakupów.
Odpowiedz
#10
Czy przypadkiem " Gwarancja , gwarancji " nie dotyczy tylko mieszkańców USA ? Tak mi się coś przypomina.
Odpowiedz
#11
Waves97 napisał(a):Czy przypadkiem " Gwarancja , gwarancji " nie dotyczy tylko mieszkańców USA ? Tak mi się coś przypomina.

Podobno już teraz obowiązuje wszędzie.

lubicz napisał(a):Jednak Comodo woła o aktywację i z uśmiechem odsyła do zakupów.


Powinien być jakiś wbudowany klucz, z tym że to jest promo z października i już się skończyło.
Możliwe więc, że linki prowadzą po prostu do triala.

Bierz Premium. Naprawdę żadna różnica a jak poprawnie skonfigurujesz to masz full ochronę.
Jak chcesz to dodaj jeszcze MBAM jak ja do skanowania od czasu do casu.

Jak na razie kilka lat bez problemów.
Odpowiedz
#12
Kupiłem wczoraj PRO, kartą wyszło 16zł z groszami za 3 licencje, klucz w 20 sekund na email.
Ale już mnie wkurza... Jeśli nie zainstalujesz geeka i kilku dodatków to nie aktywuje się ta cała ich gwarancja i w panelu wali czerwony napis po oczach.
Kolejne śmieciowe programy a skuteczności działania comodo to chyba nie podnosi. Chyba że ta gwarancja rzeczywiście coś daje. Ciekawe czy wysyła informacje o wirusach jakie wyłapał u mnie do comodo. No i co za dodatki pobrał instalator...???
Odpowiedz
#13
Heh 16 złotych :-). To jak za obiad :-). No ale ok. Przy instalacji zaznaczasz dostosuj instalacje i tam wybierasz co ma być zaznaczone. Domyślnie jest chyba jeszcze Comodo Dragon wepchany. Geeka instalujesz bo przecież za to zapłaciłeś. To jest program do konsultacji z operatorem. A jeżeli chodzi o gwarancję to:
1. Aktywujesz licencje
2. Robisz skan dysku
3. Aktywujesz gwarnacje

I to wszystko. Aktywacja gwarancji jest raz na cały okres licencji.

Gwarancja daje to, że gdyby Ci wirus zniszczył dane na dysku to Ci kasę zwracają - bodajże 400 $. Ale jak to działa w praktyce to się nie przekonasz :-).

A informacje o wirusach przesyła chyba, że odznaczysz to w instalatorze.

Radzę

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

przeczytać dokładnie i potem zainstalować od nowa. Ja się nie stosowałem do ustawień, ale rozjaśniło mi to działanie całego programu.
Odpowiedz
#14
z tą gwarancją nie jest tak różowo jeśli uruchomisz malware i przynajmniej raz pojawi się komunikat comodo z prośbą abyś na coś pozwolił i zezwolisz to z pieniędzy nici
Odpowiedz
#15
zord napisał(a):z tą gwarancją nie jest tak różowo jeśli uruchomisz malware i przynajmniej raz pojawi się komunikat comodo z prośbą abyś na coś pozwolił i zezwolisz to z pieniędzy nici

Gdy by nie ta zasada to każdy by z chęcią wydał kilkadziesiąt złotych na pakiet, specjalnie instalował malware mimo komunikatu a później by żądał kilkuset dolarów odszkodowania.Wink
Odpowiedz
#16
zord napisał(a):z tą gwarancją nie jest tak różowo jeśli uruchomisz malware i przynajmniej raz pojawi się komunikat comodo z prośbą abyś na coś pozwolił i zezwolisz to z pieniędzy nici


Na tym powinno to polegać. Tak jak z normalną gwarancją - jak zrobisz coś z własnej winy to tracisz gwarancje.
Odpowiedz
#17
X26 napisał(a):Na tym powinno to polegać. Tak jak z normalną gwarancją - jak zrobisz coś z własnej winy to tracisz gwarancje.


tylko wiesz program pyta cie 100 razy o bezpieczny programy i 101 razem o malware 99,9% osób zezwoli
Odpowiedz
#18
No tak masz rację. Ale to tylko dowód, że ludzie nie umieją obsługiwać niektórych produktów. Z gwarancją normalną też tak jest, że nikt nie czyta instrukcji i potem jest problem.
Odpowiedz
#19
Ale faktem jest, że Comodo zadaje nie zrozumiałe komunikaty. Przykład: aplikacja xyz chce zmodyfikować klucz rejestru HKLM\SYSTEM\Software\123\cvb\bvc. jeżeli aplikacja jest używana na codzień można zezwolić na tą akcję...Co robi D+ gdy aplikacja chce połączyć się z internetem wykorzystując technikę BITS, czy OLE? Jeżeli chodzi o tą pierwszą, pierwszy komunikat D+: aplikacja xyz chce zmodyfikować interfejs COM w podpowiedzi możemy znaleść, że jest to (dgfj455ijcasddsf;dfk5), drugi komunikat D+ pojawia się taki, że xyz chce dostępu do svchost...Druga rzecz, gdy xyz chce połączyć się z internetem wykorzystującą IE. D+ informuje nas, że xyz chce zmodyfikować interfejs COM, w podpowiedzi dowiadujemy się mniej więcej czegoś takiego: internetExplorerAplication. Co chcesz zrobić?.......Trzeba być czasem świętym mikołajem żeby dowiedzieć się o co chodzi...W OA, czy Outpoście jednym prostym komunikatem nazywane jest jasno po imieniu OLE lub BITS. Dlaczego D+ nie chce nam uprościć życia?
Odpowiedz
#20
outpost też nie jest taki super, komunikaty też nie są zrozumiał a na klikać trzeba się nieźle. Zobacz jedne z ost filmików"testyvideo YouTube" i tam jest test wersji rc. Może firewall jest fajnie zrobiony alehips w outposcie w moich oczach dostaje po łapach od comodo , szczególnie pod względem komunikatów.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości