Sdd crucial m4 i reboot and select proper device
#1
Witam!!!!!

Jestem tu nowy i szukam pomocy i mam nadzieję że może ktoś z was mi udzieli rady. Właśnie kupiłem sdd Crucial m4 i mam problem z odpaleniem go na płycie glównej asus m4a88td-m evo/usb3.Podłączylem go do sata 3 a stary hdd pozostal w sata 1. Wrzuciłem nowego Biosa i sprawa wyglada tak że dysk jest widziany w biosie w trybie IDE, ale niestety dalej nic się nie dzieje bo wyskakuje infomacja Reboot and select proper device.Kiedy zmieniam na tryb AHCI to juz wogóle zadnego dysku nie widzi i wtedy oczywiście mam ten sam komunikat Reboot and select proper device.Chciałem zmienić Firmare,wypaliłem go na płycie ustawiłem bootowanie cdrom jako pierwszy i dysk jako drugi ,ale mam ten sam komunikat Reboot and select proper device. No i już sam nie wiem o co chodzi, bo w trybie IDE w biosie dysk jest widziany czyli znaczy że chyba działa.Dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
#2
Spróbuj odłączyć stary dysk i zostawić tylko M4 podłączonego do SATA 1 lub do SATA 3.
Głowy nie dam, ale wygląda to nieco tak, jakby bootwanie szło z tego dysku, na którym nie ma systemu.

Zresztą po wgraniu nowego BIOSu jego opcje mogły się poresetować, więc dobrze byłoby sprawdzić w nim kolejność urządzeń z jakich startuje komp.
Odpowiedz
#3
No powiem ci ze juz tak robilem i nadal to samo. Teraz zrobiłem na sata 1 na IDE tak jak powiedziałeś i też to samo, jest widziany w biosie ,ale wyskakuje Reboot and select proper device, a na AHCI wogóle nie widzi
Odpowiedz
#4
lukasamd napisał(a):Głowy nie dam, ale wygląda to nieco tak, jakby bootwanie szło z tego dysku, na którym nie ma systemu.


Bo chyba tak jest, ten komunikat pojawia się gdy-komputer nie może wystartować z wybranego urządzenia. Spróbuj go ustawić tak by był wykrywany w biosie i jak masz system na płycie, ustaw botowanie 1 - na CD- rom, 2- Crucial M4 i zobacz czy pójdzie instalka systemu.
Moim, zdaniem brak systemu na tym dysku.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości