Avira zawiesza się podczas skanowania - dlaczego?
#1
Witam.

Otóż posiadam Avirę Premium, chciałem dziś przeskanować system ale Avira zawiesza się podczas skanowania. Zwis ma miejsce zawsze na tym samym pliku, a mianowicie ... Windowsinstaller58d0b9.msp . Czy u Was występuje ten sam problem? Jak go usunąć?
Odpowiedz
#2
Pablosss napisał(a):Witam.

Otóż posiadam Avirę Premium, chciałem dziś przeskanować system ale Avira zawiesza się podczas skanowania. Zwis ma miejsce zawsze na tym samym pliku, a mianowicie ... \Windows\installer\58d0b9.msp . Czy u Was występuje ten sam problem? Jak go usunąć?


U mnie jest podobnie tylko inna ścieżka: C:\WINDOWS\Installer\1f91e8.msp

Próbowałem naprawić Avirę a potem przeinstalowałem ale nic to nie dało. Po 15.4% skanowanie jakby stało w miejscu, bo program się nie wiesza. Prawdopodobnie błąd w aktualizacjach. Przypuszczam, że jutro będzie OK Smile
Odpowiedz
#3
Myślałem że to tylko u mnie Smile Skoro już jednak zabieram głos to mam jeszcze 1 pytanko. Ciągle Avirapodczas skanowania pokazuje mi Warnings 1. Jak mam to interpretować? Co ów Warnings oznacza ?
Odpowiedz
#4
Pablosss napisał(a):Myślałem że to tylko u mnie Smile Skoro już jednak zabieram głos to mam jeszcze 1 pytanko. Ciągle Avirapodczas skanowania pokazuje mi Warnings 1. Jak mam to interpretować? Co ów Warnings oznacza ?


To występuje nie tylko w Avirze. Niektórych plików nie można przeskanować i AV informuje o tym. U mnie od dwóch lat jest 3 Warnings.

A wracając do skanowania, to zdarzyło mi się to po raz pierwszy. No cóż błąd rzecz ludzka. Ważne, że system jest czysty Smile
Odpowiedz
#5
U mnie jest 6 Warnings na starszym komputerze i 4 Warnings na nowszym (z Vistą). Avira wydaje co jakiś czas większą aktualizację i cZasami są problemy Smile
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#6
Jak widać nowa aktualizacja nie rozwiązała problemu Sad
Odpowiedz
#7
Pablosss napisał(a):Jak widać nowa aktualizacja nie rozwiązała problemu Sad Oj chyba będę musiał zrezygnować z tego antywirusa Sad


Okazało się, że nie jest to zawieszenie Aviry, tylko bardzo długie skanowanie pliku (prawie 1.5 godziny), którego zresztą nie dałem rady zlokalizować w systemie Smile
Błąd prawdopodobnie występuje tylko na nielicznych komputerach, dlatego nie ma jeszcze poprawki. Jeżeli znasz angielski, to możesz zalogować się na oficjalnym forum Aviry i tam zgłosić problem.
Oczywiście możesz zrezygnować z Aviry Premium, albo przez pewien czas skanować system w takim czasie jak Avast Smile
Ja nie będę nic zmieniał a zresztą skanowałem wczoraj system GDATA 2009 i najnowszym NODem i jest czysto. Ilość Warnings, a więc nieprzeskanowanych z różnych względów plików w Nodzie i GDATa wynosiła kilkanaście. U mnie w Premium tylko trzy. Wydaje mi się, że w przypadku Aviry Premium i bardzo dobrego firewalla, częste skanowanie jest niepotrzebne Smile
Odpowiedz
#8
Jurek, dzięki, że mi coś przypomniałeś Smile
Gdy nie skanujemy systemu ok. 10 dni, to znaczek w sekcji "Last complete system scan" robi się żółty. Czy można jakoś wydłużyć czas znaczka zielonego? Np. gdy jestem na wczasach i nie mam dostępu do internetu?

A co do skanowania, u mnie problem obecnie nie występuje, kiedyś w wersji 7 zdarzyło się tak kilka razy.
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#9
U mnie problem już minął Smile
Odpowiedz
#10
Pablosss napisał(a):U mnie problem już minął Smile


czyli po auto-update problem minął ;]
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
Odpowiedz
#11
Plati napisał(a):Jurek, dzięki, że mi coś przypomniałeś Smile
Gdy nie skanujemy systemu ok. 10 dni, to znaczek w sekcji "Last complete system scan" robi się żółty. Czy można jakoś wydłużyć czas znaczka zielonego? Np. gdy jestem na wczasach i nie mam dostępu do internetu?


W ustawieniach nie ma możliwości zamiany ani wyłączenia tego, alebyć może jest jakiś sposóbprzez rejestr.
Najlepiej to się wyluzować i nie przejmować znaczkiem albo w ogóle nie włączać głównego okna programu Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości