VPN - identyfikacja google
#1
Jeszcze przed reinstalacją systemu pracując z VPN i wchodząc na google.com wyświetlała mi się strona w wersji językowej zgodnej z aktualną lokalizacją VPN... po reinstalacji systemu, za każdym razem, gdy loguje się do Google.com wyświetla mi się polska wersja językowa - mimo, że adres IP zgadza się z lokalizacją w VPN.

Cookies i historia wyczyszczone - co może być przyczyną?
Odpowiedz
#2
Tzn. adres IP jest spoza polski?
Możliwe, że google na pierwszym miejscu stawia ustawienia językowe przeglądarki lub systemu.
Odpowiedz
#3
Ustawienia językowe przeglądarki są rozwiązaniem ...

Tak IP spoza Polski - zresztą chyba widzisz Wink
Odpowiedz
#4

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Gogle wprowadziło zmiany w polityce prywatności , muwiąc prościej bedą cie inwigilować na maxa zupełnie otwarcie . Te wszystke mechanizmy opisane w artykule już funkcjonują tylko na razie "nieoficjalnie" ,.
Poczytaj może masz coś włączone na czym gogle połorzyło swoje macki:crazy:
Odpowiedz
#5
Pewnie bierze z ustawień lokalizacji.
Odpowiedz
#6
AlohA napisał(a):Gogle wprowadziło zmiany w polityce prywatności , muwiąc prościej bedą cie inwigilować na maxa zupełnie otwarcie .


Przynajmniej się z tym nie kryją, wiele firm zbiera nawet więcej danych, a o tym zupełnie nie informuje.
Zresztą, czy to takie znowu złe? Ostatnio "odkryłem", że włączenie dostępu lokalizacji w telefonie przez IE naprawdę fajnie odbiło się na funkcjonalności i możliwości wyszukiwania jakichś lokalnych usług. Jeżeli mam mieć większą wygodę, to nie widzę powodu aby im tych danych nie dać, tym bardziej że i tak operatora wie jeszcze więcej bez pytania mnie o zgodę Smile
Odpowiedz
#7
od jakiegoś czasu wyszukiwarka działa jakoś gorzej wyszukuje mi wyniki związane z moją lokalizacją kiedyś lepiej to działalo można było łatwo wyszukiwać w innych językach co często się przydaje teraz trzeba kombinować
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości