Jak bardzo antywirus spowalnia Twój komputer
#21
czas na kis 2012,i szacun dla nortona

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#22
zord napisał(a):Creer nadal używasz DW ? bo miałem niedawno i zmula system a już szczególnie przeglądarki bardziej niż większość antyvirków

Tak, nadal jest u mnie DW. Z zainstalowanym DW nie zauwazam zbytnio różnicy w prędkosci ładowania systemu ale to pewnie dlatego że mam zoptymalizowaną liste "Aplikacji niezaufanych". To jest fakt - wystepuje pewna zależnośc w CPU time w porownaniu gdy lista ta jest dluga vs krótka.
Zauważam też wolniejszy start przegladarek o jakąś 1s-1.5s, ale w momencie gdy juz jest otworzona zadnego spowolnienia nie odnotowalem.

Co do boot time, tutaj jest moj filmik sprzed kilku lat z czasem ladowania systemu ok. 22s.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Teraz czas ten sie troche wydłuzyl i oscyluje w granicach 26s, tutaj test z zainstalowanym programem Toolwiz (wczorajszy test):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

... ktory spowalnial start o 1s-2s. Po jego odinstalownaiu jest ciut szybszy start.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#23
Moim zdaniem porównywanie wyników w różnych programach mija się z celem. Np: w soluto miałem ponad minute (wszystkich aplikacji), a w kingosft pc doctor 33 sekundy.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#24
bardok206, ze stoperem w ręku wychodzi u mnie praktycznie tyle samo sekund co sprawdzając toolwiz-em.
Nie ma wiec tutaj mowy o duzych roznicach.
Creer,
Member of the Alliance of Security Analysis Professionals
Odpowiedz
#25
bardok206 napisał(a):Moim zdaniem porównywanie wyników w różnych programach mija się z celem. Np: w soluto miałem ponad minute (wszystkich aplikacji), a w kingosft pc doctor 33 sekundy.


soluto inaczej mierzy to jest czas do załadowania się wszystkiego w kingosft jest chyba do pojawienia się pulpitu
Odpowiedz
#26

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#27
KIS długo...
Odpowiedz
#28
ale dlaczego @tachion 10,9 sek i 273MB a @Flash999 37,2 sek. i 257 MB?
Coś przeoczyłem?
Odpowiedz
#29
widocznie tachion ma lepszą maszyne
Odpowiedz
#30
Możliwe jest w drugim przypadku brak full skanu i świeższa instalacja...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#31
a co to za proces gadd64.exe? Są jeszcze inne różne procesy. Po mojemu Soluto coś miesza.
Odpowiedz
#32
gadd64 to chyba jest związane z instalacją gadżetu w systemie win7/vista
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#33
- skanu pełnego nie wykonywałem
- system 64-bitowy
Teraz jest lepiej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#34
bardok206 napisał(a):gadd64 to chyba jest związane z instalacją gadżetu w systemie win7/vista
Zainstalowałem kisa , i potwierdzam. Całkiem możliwe że flash masz wyłączone całkowicie platformę gadżetów windowsie a kaspersky robi pętle próbując zainstalować...polecam włączyć aby kasperczak zainstalował gadżet i zamknąć x, całkowite wyłączenie gadżetów nie wiele daje.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#35
Mam włączone gadżety, ale zamknąłem go, bo mi niepotrzebny.
Odpowiedz
#36
no niestetyssd robi swoje
Odpowiedz
#37
Dzisiaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości