Symantec oskarżony o używanie metod "scareware"
#1
Początek nowego roku nie jest najszczęśliwszym okresem dla firmy Symantec - po wycieku kodu źródłowego flagowych produktów firmy, teraz doszło oskarżenie o używanie przez firmę metod znanych ze "

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

" w celu sprzedaży swoich produktów.
Oskarżenie zarzuca producentowi, że oprogramowanie takie jak Norton Utilities, PC Tools Registry Mechanic, oraz PC Tools Performance Toolkit wprowadza użytkownika w błąd informując o wykrytych zagrożeniach prywatności, błędach systemowych itd. niezależnie od tego, czy takowe rzeczywiście występują.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jednakże analitycy przewidują, że sprawa zostanie rozpatrzona na korzyść Symantec''a, ponieważ bardzo trudnym do udowodnienia będzie to, że oprogramowanie myli się informując o wykrytych błędach.
Andy Kellett, analityk z firmy Ovum tak komentuje całą sprawę:
Cytat: “It’s a tricky one as there are lots of unknowns, how do you prove Symantec is in the wrong? It’s not something that has been done before.”


Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
symantec kombinuje jak może
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#3
Jednym słowem kręcą sobie bat na dupskoLol
Odpowiedz
#4
Symantec od dawna jest znany z chciwości. Można też tutaj wziąć za przykład partition magic. Nie zrobisz nim faktycznych zmian.
Odpowiedz
#5
Zaczynają sobie u mnie grabić. Oczywiście co miałoby ich to obchodzić, ale być może ja zmienię wybór...
Z drugiej jednak strony, ciekawe jak wiele firm stosuje takie lub podobne praktyki.
Odpowiedz
#6
większość optymalizatorów działa w ten sposób
Odpowiedz
#7
zord napisał(a):większość optymalizatorów działa w ten sposób


Typu przyspiesz komputer czy super PC ale nie na pewno Tune Up Wink
Lukasamd -> używasz Nortona?
Odpowiedz
#8
Waves97 napisał(a):Lukasamd -> używasz Nortona?


Tak, mam na wszystkich kompach w domu na co dzień gdy nie testuję (na swoim lapie) czegoś innego.
Odpowiedz
#9
tak wygląda zaraz po zainstalowaniu z domyślnymi opcjami

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Waves97 napisał(a):Typu przyspiesz komputer czy super PC ale nie na pewno Tune Up Wink

A skąd ta pewność? Nie znamy mechanizmów działania optymalizatorów, więc nie jesteśmy w stanie określić, czy taki TuneUp informuje nas o rzeczywistych błędach, lukach itd., czy może "wymyślił" je sobie. Tam gdzie jeden optymalizator widzi problemy inny może ich nie znaleźć, czy wtedy będzie oznaczało to, że ten pierwszy nas oszukał?
Odpowiedz
#11
a tyle dostajemy za darmo (trial oznacza ograniczoną funkcjonalność bez terminu ważności)

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


wiec w sumie nie jest tak źle
Odpowiedz
#12
ktostam napisał(a):
Waves97 napisał(a):Typu przyspiesz komputer czy super PC ale nie na pewno Tune Up Wink

A skąd ta pewność? Nie znamy mechanizmów działania optymalizatorów, więc nie jesteśmy w stanie określić, czy taki TuneUp informuje nas o rzeczywistych błędach, lukach itd., czy może "wymyślił" je sobie. Tam gdzie jeden optymalizator widzi problemy inny może ich nie znaleźć, czy wtedy będzie oznaczało to, że ten pierwszy nas oszukał?


Programy Przyspiesz komputer wykrywają miliony błędów a żeby je naprawić trzeba zakupić licencję.
Tune Up poza tym że ma dobrą reputację wykryte błędy usuwa jeszcze przed zakupem.
Jego reklamy nie narzucają się nam na każdym kroku. Jemu można chyba wierzyć Smile
Odpowiedz
#13
Ja generalnie staram się omijać wszystkie te optymalizatory szerokim łukiem. Wystarczy mi zestaw CCleaner + Defraggler, chociaż i tak często czyszczę rejestr ręcznie Wink
Odpowiedz
#14
Ja używam TuneUp 2012. Pełny automat . Ja wolę w rejestrze nie grzebać bo po prostu się nie znam. Do niego CClealner i wystarczy.
Odpowiedz
#15
Ja miałem TuneUp 2010 i jakoś mnie nie przekonał.
Odpowiedz
#16
Wszystkie cleanery rejestru, optymalizatory RAMu i podobne badziewia byly dla mnie zawsze wielce podejrzane. Szczerze mowiac to nie dziwie sie, ze narzedzie od PCToolsowzostalo porownane do "scareware". Zwyczajnie straszy jakimis wyimaginowanymi problemami.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości