Pomoc w wyborze dysku zewnętrznego
#1
Witam. Chciałbym kupić sobie dysk zewnętrzny na USB do 250 zł . Pamięć to minimum 250 GB.
Myślałem nad Tym:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ważne też żeby dysk jakoś wyglądał , był w miarę szybki.
Odpowiedz
#2
przypominam że ceny twardzieli nadal są sporo zawyżone po ubiegłorocznych anomaliach pogodowych które zniszczyły sporą cześć
azjatyckiej infrastruktury, brak mocy produkcyjnych odbił się sporązwyżką cen na rynkach IT zależnych od nośników danych,
jeśli zakup twardziela nie jest koniecznością to proponujęwstrzymać ten wydatek do momentu gdy <cenowa pogoda> wróci do normalnościSuspicious
Odpowiedz
#3
Waves97 napisał(a):Witam. Chciałbym kupić sobie dysk zewnętrzny na USB do 250 zł . Pamięć to minimum 250 GB.
[...]
Ważne też żeby dysk jakoś wyglądał , był w miarę szybki.

Rozpatrujesz osobny zakup dysku i obudowy? Wtedy możesz skorzystać z wydajniejszego "talerza" np. 7200 RPM(a nie 5400 jak większość dysków 2,5 cala) i kupić obudowę z USB 3.0.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#4
Bezpośrednie propozycje modeli mogę prosić?
Odpowiedz
#5
Odświerzam. Ostatnio kupiłem dysk przez internet jednak przyszedł uszkodzony więc szukam dalej. Znacie może jakiś sklep internetowy ( godny polecenia ) gdzie mogę pewnie kupić nieuszkodzony ?

Czy tutaj będzie dobrze? :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Czy to wina sklepu? Może miałeś takie szczęście jak ja i wadliwa seria. Wymienili na sprawny (z tej samej serii), a ja już wiedziałem, że za rok wykituje (padł), to później grzecznie wymienili na nowszą serię. Szkoda tylko tych 4 tygodniu w sumie na serwisie.

Zewnętrzny to tylko czasami wygląd. Najważniejsze jakie cudo siedzi w środku.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
Z sklepów internetowych to dobre są - Ceneo.pl , Komputronik.pl , jednak jeden z lepszych w Polsce toProLine.pl .
Co do dysku przenośnego :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- 320GB, 250 złoty, USB 2.0

a) rozsądne pieniądze
b)dobra marka
c)solidne wykonanie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- 500GB , 315 złoty , USB 3.0

Kilka złoty więcej i masz 500GB.
Odpowiedz
#8
Jeśli chodzi o sklepy komputerowe to wg mnie najlepszy (przeważnie najlepsze ceny i 100% pewne zakupy , sklep który udziela się na notebookcheck ) to

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
Ceny wX-KOMw porównaniu doProLine.pl są większe.(320GB, USB 3.0 , cena 300złoty, w ProLine za 250 złoty, USB 2.0, ale 50 zeta w kieszeni a to dużo). Nie znalazłem u nich tych dysków zewnętrznych z linków co w ProLine za tą cenę.Grin
Generalnie jednak, lepiej kupować w sklepie komputerowym w swojej miejscowości, nawet jeśli nie ma danego produktu sklep może go ściągnąć na zamówienie, po co sobie utrudniać.

Ale oba sklepy, czy ProLine.pl czy X-KOM - można kupować bez obaw.
Odpowiedz
#10
Ale Andrzej, rozumiem ,że porównałeś te same dyski ?
Jedne dyski może są tańsze inne droższe, taka polityka sklepów online, ale X-KOM to sprawdzona i rzetelna firma.
Odpowiedz
#11
facecik napisał(a):ale X-KOM to sprawdzona i rzetelna firma.


Oczywiście, do tego nie mam żadnych wątpliwości , dyski się różnią , na ProLine.pl są Western Digital(WD) na X-KOM są Seagate , dlatego cena jest zróżnicowana. Nie mniej jednak zapewne każdy wybierze sobie ten produkt na który go stać czy budżet mu pozwala. Wink
Odpowiedz
#12
Ano widzisz Smile
ProLine też już wyrobiona marka,jest kilka wiodących sklepów online które ze sobą konkurują, między innymi te dwa również.
Ze swojej strony też polecam WD , nie ze względu na transfery, bo przeważnie Seagate ma lepsze, ale na trwałość i niezawodność.
U Seagate zdarzały się poważne wpadki w wielu dyskach, zresztą sporo info w sieci.
Odpowiedz
#13
facecik napisał(a):Ze swojej strony też polecam WD ,


Ja też je polecam, używam właśnie jednego pod usb jako przenośny. Nie pisałem tego by Cię nie rozdrażnić że WD w Proline są tańsze, i fakt Seagate teraz nie ciekawie wypadają - właśnie ta ich awaryjność.
Odpowiedz
#14
Ale z tą awaryjnością różnie to bywa jak wiadomo, ja mam dysk Seagate''a bo były akurat pod nosem w Biedronce Smile
Odpowiedz
#15
No widzisz, zależy jak trafisz i jaką masz rękę - ja mam dyski Toshiba, WD, Samsung z HDD ( przenośne na USB, 320GB, 500GB, 500GB) - zero problemów, obecnie Crucial M4 SSD 64GB w laptopie - tu też wszystko w porządku i śmiga jak rakieta.Wink
Każdy innej firmy i serii, jak na razie nie wiem co to problem z dyskiem, i oby tak dalej.
Odpowiedz
#16
No właśnie, a dla odmiany powiem Ci , że mój kumpel ma takiego pecha do dysków, że aż trudno uwierzyć.
U niego marka nie ma znaczenia, każdy mu pada w ciągu 6 miesięcy , nawet WD Wink
edit:
w sumie ma szczęście ,bo zawsze na gwarancji, ale pecha , bo traci dane.
Odpowiedz
#17
Dzisiaj wysłałem odstąpienie od umowy. Jak tylko zwrócą pieniądze ( rodzice nie chcieli zgodzić się na reklamację ) to kupię. Dodam że chciałbym dysk o pojemności 500 GB.
Odpowiedz
#18
Akurat z racji miejsca w którym pracuje mam do czynienia dość często z dyskami, i muszę powiedzieć że moje (a także moich kolegów) doświadczenia z marką Seagate są naprawdę złe...
Powiedziałbym że na każde 10 dysków które do nas trafia spartolonych, 6-7 jest od seagate....
Odpowiedz
#19
A ja polecę Samsunga S2 Portable. Korzystam z niego od kilku lat (model 500 GB, USB 2.0), ani razu mnie nie zawiódł (a swoje przeszedł), działa i wygląda jak nowy.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Jeśli będziesz brał dysk przenośny, to bardzo gorąco polecam już na USB 3.0 - różnica w stosunku do USB2 jest ogromna.
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#20
Ja się zastanawiam aktualnie nad:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Grin
BTW w przypadku dysków HDD różnicy między USB 2.0 a USB 3.0 nie zauważysz i tak gdyż taki dysk i tak nie osiągnie transferu rzędu 5 Gb/s Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości