Kupno pendrive 16 GB
#1
Witam !
Chciałbym kupić sobie pendrive o pojemności 16 GB. Przeglądałem strony internetowe sklepów w mojej okolicy (Lublin, Lubartów) np: komputronika. Zainteresowały mnie pendrive Toshiba HAYABUSA, niestety bez opinii :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz Toshiba ASAGIRI :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

zachwalany przez kilka osób. Mam do wydania maksymalnie 100 zł i chciałbym kupić pendrive, który w miarę szybko kopiował by duże pliki.
Niestety w Lublinie w Centrum Handlowym Plaza jest dostępny tylko ten pierwszy pendrive HAYABUSA w sklepie Komputronik.
Kupno przez internet nie wchodzi w grę, mam z nim złe doświadczenia, których o których nie chciałbym tutaj pisać.
Co sądzicie właśnie o tym 1 penie, bo nie mogę o nim znaleźć opinii? Może ktoś z was wie,gdzie mogę w Lublinie kupić ten drugi ?
Dziękuję za pomoc i pozdrawiamGrin
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Ja się ostatnio naciąłem i nie ufam już nikomu w sprawie pamięci przenośnych. Szukaj czegoś co ma minimum 12-15 MB/s zapisu w testach użytkowników (nie na kartce) inaczej te 16 GB to będą powolne 16t GB.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Ten drugi pendrive Toshiba ASAGIRI u jednego gościa chodzi szybciej niż jest zapisane, ale problem w tym że nie mogę go kupić w lublinie. nie ma go chyba żaden sklep. a ten pierwszy nigdzie nie ma opinii. moim zdaniem Toshiba to porządna marka, ale nie wiem czy te pendrivy dobrze się sprawują. chciałbym kupić jeden z tych 2 w.w.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#4
Nie wiem jak pendrive Toshiba , bo ich nie używałem, ale wiem jedno że peny firmyLaxarsą naprawdę dobre, szybkie i niezawodne, bo ich używam, w przeciwieństwie do Kingston bo jak dla mnie to buble, naciąłem się kupując 4GB z serii DataTravel - przy kopiowaniu na niego po prostu zatrzymuje transfer w miejscu i kicha, trza robić wszystko od nowa , a potem niby ma zapisane pliki, a podłączając go do innego komputera - jest pusty bez zapisanych plików. Ale to moja ocena Kingstonów - może na takiego trafiłem z wadą jakąś fabryczną. Co do Lexar-ów nie powiem żadnego złego słowa, bo nie mogę się do niczego przyczepić. 16Gb Lexarama minimum 12-18Mbzapisu.
Odpowiedz
#5
A może tak polska firma - Goodram Grin
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#6
Ja dodam jeszcze od siebie iż "sztuka sztuce nie równa" i sam się na tym przekonałem. Często tylko pierwsze partie trzymają poziom chyba tak myślę - nadziałem się na Corsair, a teraz na Patriot Rage (miał mieć około 25 MB/s zapis, a ledwo dobija do 15 MB/s, a ja nie wymagałem wiele tylko koło 20 MB/s oraz szybki zapis małych plików). Obecnie nigdy już nie uwierzę w testy w gazetkach, programach (one się nie liczą, tylko czas/prędkość kopiowania w normalnych warunkach dużego pliku oraz dużej ilości małych) reszta to totalne bzdury jak dla mnie.
Niby się zawiodłem na moim zakupie, ale stary pendrive mimo podobnych osiągów strasznie zwalania w czasie normalnej pracy, a mniejsza pojemność stanowi ostatnio problem - może już elektronika w nim pada, więc wolę nie ryzykować.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#7
ok. dziękuję za odpowiedzi. wieczorkiem znalazłem na necie stronę centrum komputerowego w lubartowie i mają tam pendrive Toshiba HAYABUSA, ale bez gwarancji. w komputroniku w lublinie za taką samą cenę jest 5 lat gwarancji. moim zdaniem to bardzo dziwne. albo jeszcze to : w sklepie vobis ten sam pendrive z 5 letnia gwarancją kosztuje 99, a w tych 2 wyżej wymienionych po 71 zl. to jest jakieś dziwne i nienormalne.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#8
Tu masz jeszcze taniej:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
ja polecam goodram
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#10
A co sądzicie o tym penie ? To już wyższa półka prędkości do 90 Mb/s, ale wątpie żeby któryś pendrive tyle osiągnął. Dostępny w Lublinie, czyli tam gdzie mi zależy :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

niby opinie ma dobre, ale może ktoś z was ma tego pena ?

Na skąpcu i ceneo piszą że to muł, ale wytrzymały. Ludzie go na tamtych stronkach nie polecają, a na tej wręcz przeciwnie.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#11
ja posiadam własnie ten model. jest wytrzymaly bometalowy
Online armor + DefenseWall
Odpowiedz
#12
@ messier
A jak to wygląda z prędkościami odczytu i zapisu ?
Czytałem że odpada od niego ta zatyczka od USB,a system go czasami nie czyta/nie znajduje.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#13
@Eru:
Dzieki za infoSmile Nie mialem pojecia ze Goodram to polski producent.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#14
polecam tez patriot xt 16GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na oko wydaje sie być szybsze jak kingston DT R400
Odpowiedz
#15
używam kilkapenówCorsair <red>i jestem zadowolony

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#16
tachion napisał(a):polecam tez patriot xt 16GB

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

na oko wydaje sie być szybsze jak kingston DT R400


Potwierdzam. Pendrive niezniszczalny . Posiada go mój brat. Przeżył kąpiel w morzu i dalej można z niego korzystać.
Odpowiedz
#17
OK. Wczoraj wieczorkiem wybrałem się do miasta i zakupiłem tego pena :

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Na razie jestem zadowolony. Zrobiłem mały teścik, ale słyszałem o jakichś programach, które testują i sprawdzają pendriva pod względem szybkości i pojemności.
Może ktoś zna nazwy tych programów ? Jeśli tak to prosiłbym o zapodanie chociaż jednego.
ESET Smart Security
Odpowiedz
#18
Te programy to olej - moje zdanie. Dwa test zrób za pomocą np. TotalCommander (aby była widoczna prędkość) lub pow Win7 też chyba pokazuje. Kopiowanie dużego pliku ponad 1 GB z/na oraz 200 MB malutkich plików takich po 20-500 KB/s najlepiej tutaj widać słabość pamięci flash najbardziej.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#19
damian.z napisał(a):Zrobiłem mały teścik, ale słyszałem o jakichś programach, które testują i sprawdzają pendriva pod względem szybkości i pojemności.
Może ktoś zna nazwy tych programów ? Jeśli tak to prosiłbym o zapodanie chociaż jednego.

Narzędzia do <penów> znajdziesz

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

tutorial

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

polecam za free do wykonania kopii USB Image Tool

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

TestDisk

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub w prostym sofcie Roadkils Diskimage

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości