Wykradzione dane logowania do Facebook'a
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Ramnit- robak wykryty po raz pierwszy w kwietniu 2010 i

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

jako "złożone malware infekujące pliki wykonywalne, dokumenty MS Office oraz pliki HTML" w celu kradzieży poufnych danych takich jak np. cookies przeglądarek.
Był on używany wcześniej do obchodzenia dwuskładnikowego uwierzytelniania i systemów podpisywania transakcji, po to, aby uzyskać zdalny dostęp do systemów instytucji finansowych.
Laboratorium

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

odkryło, że w okresie od września do grudnia 800 tysięcy maszyn zostało zainfekowanych nowym wariantem robaka, który posłużył tym razem do wykradzenia 45 tysięcy loginów i haseł do serwisu społecznościowego Facebook - głownie użytkowników z UK i Francji.
Analitycy przypuszczają, że wykradzione dane logowania posłużą cyberprzestępcom do rozsyłania linków do złośliwego oprogramowania, powiększając w ten sposób ilość maszyn zainfekowanych nowym wariantem Ramnit-a. Dodatkowo mogą oni wykorzystać fakt, że spora część użytkowników sieci używa jednego hasła do wielu usług on-line od serwisów społecznościowych zaczynając a kończąc na korporacyjnych VPN.

Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
Ktostam , ciekawy news. Na szczęście celem ataku tamtego robaka byli mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Francji.

Na szczęście używam wszędzie różnych haseł i gdyby przechwycili moje hasło do Facebook, to nie poznaliby innych haseł.

Czyli trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym na Facebook i sprawdzać linki, np. przy pomocy Dr. Web Link Checker (to rozszerzenie współpracujące z Google Chrome, Firefox i Operą), zanim wejdzie się na linki przesłane przez znajomych.

Swoją drogą jestem ciekawa jaka jest skuteczność Dr Web Link Checker, jednak nie chcę go sprawdzać na podejrzanych linkach...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#3
Ja używam LastPass i do każdego serwisu mam inne hasło.A zresztą nawet jakby przechwycili moje hasło do FB to i tak niewiele info by mieli. Poza tym prawie codziennie loguję się do FB więc na pewno wyświetlił by się monit o próbie zalogowania z innej lokalizacji.
Odpowiedz
#4
joa17t napisał(a):Na szczęście celem ataku tamtego robaka byli mieszkańcy Wielkiej Brytanii i Francji.

Nie do końca. Mieszkańcy UK i Francji nie tyle byli celem ataku, co mieli pecha i padli ofiarami robaka jako pierwsi.
Odpowiedz
#5
joa17t napisał(a):trzeba być jeszcze bardziej ostrożnym na Facebook i sprawdzać linki, np. przy pomocy Dr. Web Link Checker


Ja mam co innego na Fecebook. com , bezpośrednio w przeglądarce sprawdza mi, nie potrzebuje gdzie indziej sprawdzać, a zwie się:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]




Dodano: 07 sty 2012, 12:20

Dodatkowo mogę przeskanować komputer -QuickScan dostępny.
Odpowiedz
#6
Jest jeszcze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, który również pozwala podnieść bezpieczeństwo podczas korzystania z twarzoksiążki.
Odpowiedz
#7
Norton też jest dostępny na FB, skanuje tablicę w poszukiwaniu śmieci - wrzuciłem go po tej aferze z kalendarzem (którego na szczęście nie dodawałem).
W ogóle warto używać na fb jedynie znanych i polecanych aplikacji, reszta jest zbędna / śmieci.
No a zabezpieczenie kompa to kolejna sprawa, równie ważna Smile
Odpowiedz
#8
Andrzej76 , ale czy ta aplikacja Bitdefender Safegojest godna zaufania?Aby ją zainstalować trzeba jej na wiele zezwolić...

Min. na publikowanie na naszej tablicy w naszym imieniu, dostęp do naszych zdjęć, video, oraz non stop dostęp do naszych danych...

Norton Safe Web wymaga trochę mniej...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#9
joa17t napisał(a):Aby ją zainstalować trzeba jej na wiele zezwolić...


Dokładnie tak, bo jak ma sprawdzać te dane inaczej? Musi mieć do nich dostęp. Zresztą nie sądzę by BD był programem szpiegowskim czy udostępniał nasze dane dalej, to samo tyczy się Norton-a, to są aplikacje godne zaufania. Wink

Mam to zawarte w programie także;

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Andrzej76 , bardzo Ci dziękuję, że wspomniałeś w tym temacie o aplikacji Bitdefender Safego. Dzięki niej zwiększy się moje bezpieczeństwo na Facebook. Na szczęście nie ma przymusu, że ona będzie publikować za mnie wpisy na mojej tablicy.

Wpierw skorzystałam z aplikacji, o której wspomniał lukasamdi ona rzeczywiście jest przydatna. Potem zwiększyłam jej uprawnienia...

Lukasamd , też tej aplikacji pozwoliłeś na więcej?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#11
joa17t napisał(a):Lukasamd, też tej aplikacji pozwoliłeś na więcej?


Tzn.? Po prostu zezwoliłem na skanowanie elementów z tablicy.
Odpowiedz
#12
Lukasamd , byłam ciekawa czy zgodziłeś się, aby ta aplikacja miała dostęp do Twoich danych non stop.

Aha, czy Bitdefender Safego lub Norton na Facebook wysyłają zaproszenia do znajomych w naszym imieniuQuestion

Bo niby zaprosiłam do znajomych kogoś kogo zupełnie nie znam...

I teraz się zastanawiam, czy mam zrezygnować z powyższych aplikacji, czy popełniłam jakiś błąd i i niechcący kogoś zaprosiłam...:crazy:
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#13
Tak, w naszym imieniu.
Odpowiedz
#14
Serio?Nim zezwoliłam na zainstalowanie tamtych aplikacji, to sprawdziłam ich uprawnienia...:/

Czy to dotyczy obu tych aplikacji i w jakim celu to jestQuestion

Bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale tylko moi znajomi mają dostęp do moich szczegółowych danych. :/

Więc, póki nie wiem, która z obu tych aplikacji wysyła zaproszenia w moim imieniu, obie usunęłam.

To jakaś paranoja... :/
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#15
Serio. Sam dostawałem zaproszenia do korzystania z jakichś aplikacji a przy tym widziałem od kogo je dostaję.
Odpowiedz
#16
A ja niby wysłałam zaproszenie do faceta, który pisał w jakimś innym języku i w innej wersji angielskiego...

Aha, tylko znajomi mogą wysyłać do mnie wiadomości...

A mam ich niewielu, więc jest małe prawdopodobieństwo, że prześlą mi linka z wirusem.

Więc nie będę korzystać z aplikacji na Facebook, które zapraszają zupełnie obcych mi ludzi do grona moich znajomych.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#17
Ja się jak na razie z takim czymś nie spotkałem korzystając z BD SafeGo.
Odpowiedz
#18
Kiszka, nie wiem która z tych aplikacji zawiniła...

Skorzystałam z obu z nich, Bitdefender Safego wydał mi się ciekawszy...

To znów mam dać szansę Bitdefender Safego?

On serio nie zaprasza obcych do naszego grona znajomych?

Lukasamd , czy Norton na Facebook wysyła zaproszenia w naszym imieniu?

A może lepiej podajcie linki do tych aplikacji na Facebook...Może coś zrobiłam nie tak...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#19
joa17t napisał(a):On serio nie zaprasza obcych do naszego grona znajomych?


Ja tego nie wiem Asiu ( myślę że tak masz na imię - po nicku, popraw jak się mylę) , ale ja się z takim czymś nie spotkałem od kiedy go mam, nikogo nie zaprasza mi na Facebook , nie mam nowych znajomych że tak powiem za free.


Proszę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
Andrzej, a może dałam dostęp do moich danych jakiejś fałszywce?:crazy:

Dlatego poprosiłam o linki.

Dzięki za linka. Smile

Aha, imię się zgadza, ale cyfra 17 nie wskazuje mojego wieku...Wink
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości