Sprawdź uprawnienia na portalach społecznościowych
#1
Cytat: Czy zdajecie sobie sprawę, jak wiele aplikacji na różnych stronach internetowych ma dostęp do Waszych prywatnych danych? Nie? Niejaki Avi Charkham zachęca, byście sobie to uzmysłowili i wraz z nowym rokiem zrobili z tym porządek.

W jaki sposób? Charkham stworzył specjalną stronę -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- która zawiera odnośniki do zarządzania uprawnieniami na ośmiu najpopularniejszych portalach społecznościowych, w tym Facebooku czy Google+. Sam nie żąda oczywiście żadnych danych od użytkowników - to tylko linki.

Strona Charkham faktycznie jest bardzo przydatna, łatwo się w zalewie tych wszystkich informacji pogubić, a tutaj wszystko zgrabnie skumulowano w jednym miejscu. I my zachęcamy do noworocznych porządków.

Źródło technologie.gazeta.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#2
Ichito , dzięki że tu zamieściłeś tak użytecznego newsa. Smile

Dzięki Tobie zdałam sobie sprawę ilu grom na Facebook dałam dostęp do moich danych, a od dawna w nie nie grałam.

Zostawiłam ich tylko kilka, w tym Zumę w którą bardzo często gram.

Dzięki Tobie też grom na Google + odebrałam dostęp do moich danych, bo w ogóle w nie nie grałam.

W ogóle bardzo rzadko loguję się w Google +.

W każdym razie zrobiłam dziś porządki. Grin
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#3
Myślałem iż coś jeszcze przegapiłem do zablokowania, ale ujrzałem piękny napis:
Cytat: Nie przyznałeś(aś) żadnej z aplikacji uprawnień do interakcji z Twoim kontem na Facebooku.

FB to portal społecznościowy, a nie centrum gier.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#4
Buri , Facebook to portal społecznościowy, ale też jest centrum gier. Wink

Dzięki niemu mogę być w kontakcie z moją koleżanką, która nie podała mi swojego numeru GG.

Jednak nie mamy o czym rozmawiać. :/

Lubię grać w gry na Facebook, ale z większości z nich zrezygnowałam.

Było ich za dużo, a zostawiłam tylko te, które rzeczywiście mnie interesują.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#5
Nie ma się, co zżymać...nie uczestniczę w takich społecznościach i nie za bardzo się orientuję, co która proponuje, ale to masa ludzi o różnych potrzebach i nic dziwnego, że oferują również jakąś rozrywkę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#6
Jednak zrezygnowałam z integracji gier z moim kontem na Facebook...

Jedyną aplikacją, która ma dostęp do moich danych jest Norton Safe Web...

Jednak nie wiem, czy włączyć w niej automatyczne skanowanie... Wtedy miałaby pisać posty w moim imieniu...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości