Toolwiz Time Freeze - wirtualizacja systemu
#21
Nie używam TTF, ale znalazłem prawdopodobne wytłumaczenie...nowa wersja silnika programu, choć jest sprawniejsza i ponoć lepsza, to nie pozwala na zapisanie zmian do rzeczywistego systemu. Stara wersja na pozwalała i pewnie gdzieś można ją zdobyć jako samodzielny TTF...na pewno jest jeszcze dostępna jako moduł w programie Toolwiz Care, ale nie zaleca się stosowanie obydwu wersji wirtualizera na jednym systemie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Shadow Defender...mimo wszystko dla mnie wciąż najlepszy i najskuteczniejszy w swojej kategorii...na jakim systemie działasz i czy na pewno korzystasz z takich opcji jak zapisywania bieżących zmian do RAM zamiast HD, szyfrowanie tej zawartości, wykluczenia w rejestrze?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#22
Korzystam z Win7 64 jednak pewnie zdziwiony że linux ostatni post. Chodzi o to że korzystam z dwóch systemów. Czasem działam na tym czasem na tym. Chociaż problemy w ubuntu z dźwiękiem...itp.... dobra koniec tego offtopu xd. Co do tego zapisywania nie mam pojęcia o co chodzi. Chodzi mi oczywiście o zmiany w systemie jak napisałeś na początku.

W sumie jest jeszcze Quietzone, ale on jakoś mi się nie widzi. Cóż może spr wersje 30 dniową (SD)?
Odpowiedz
#23
Ale przecież to logiczne, że tak się dzieje. Wyjście z wirtualizacji musi być poprzedzone resetem i po takim resecie system wraca oczywiście do stanu z przed wirtualizacji. Nie wiem jak jest w tym sofcie ale w SD są dwie funkcje:
1. Wykluczenie folderów/plików -w tym przypadku to co zmienia się w tym pliku/folderze nie jest poddawane wirtualizacji i zapisywane od razu.
2. Commit now - Ustawiasz pliki/foldery, które po zmianie możesz zatwierdzić na żądanie z programu lub menu kontekstowego. Inaczej po restarcie będą wciąż nie zmienione.

Twój problem chyba rozwiąże pkt. 2
Odpowiedz
#24
Cóż w sumie to też jest jakieś rozwiązanie. Bo coś tam w tym sofcie widziałem dodawanie tych folderów (Toolwiz). Więc obadam ten sposób.
Odpowiedz
#25
Jest nowa wersja...niestety nie dam rady wejść na strone programu, więc zmiany za Wildersami
Cytat:ToolWiz Time Freeze 3.0.0.2000

Fixed the folder exclusion issue.
Updated the kernel engine and better support for SSD
Fixed other minor bugs
Updated the EULA, now the SDK is free all

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#26
Nowa wersja

Cytat:V 3.2.0.2000(May. 13th, 2015)
  • Fixed the crash issue in the SSD drive.
  • Updated the engine
  • Fixed other minor bugs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#27
Jest nowa wersja - ToolWiz Time Freeze 4.3.1.5000 - ale póki co żadnych informacji o zmianach. Z opublikowanych screenów widać, że program ma nazwę TTF 2017 i jest teraz darmowy tylko do użytku prywatnego (niekomercyjnego).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#28
Z udostępnionych prywatnych informacji wynika, że zmiany w ostatniej wersji TTF były raczej kosmetyczne i nie dotyczyły samej technologii, ale tylko interfejsu.

Cytat:Hi Bj,
thank you and we are happy to tell you the team is back for the PC product now.
since we have moved to the mobile tech since 2014. and there is very
few time for us to take care the TTF.
We plan to release a lite version for the TTF 2017 soon next week. It
will support Exit/Enter the TTF mode without reboot.
The TTF 2017 just fixed several bugs in the UI part, nothing changed
the core engine.
BR
James

Ponadto James zapowiada powstanie wersji "lite" czyli jakiejś lżejszej...może uboższej w funkcje (może brak wykluczeń dla lokalizacji na dyskach?), ale za to z możliwością wejścia i wyjścia ze stanu wirtualizacji bez restartu komputera?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości