Mój Kalendarz - wyłudzanie informacji na Facebooku
#1
W kilku ostatnich dniach otrzymałem ogrom zaproszeń do aplikacji "Mój Kalendarz" na Facebooku.
Skończyło się na tym, że aplikację zablokowałem a co niektórzy uważają mnie za skończonego chama (po 3 czy 4 razie skończyłem uprzejmie odpowiadać).

Blokowanie tej aplikacji okazało się jednak strzałem w dziesiątkę, bo zbiera ona o użytkownikach ogromne ilości informacji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Twoi znajomi z Facebooka zaproponowali Ci instalację aplikacji Mój Kalendarz? Uważaj! Eksperci z firmy Eset ostrzegają - ten niepozorny program ma znikomą użyteczność, a w rzeczywistości służy do zbierania ogromnej ilości danych o użytkownikach sieci - od ich adresów mailowych po strony internetowe, które odwiedzili. To nie pierwszy i nie ostatni przypadek aplikacji, która dopiero w długim i często trudnym do zrozumienia dokumencie dotyczącym polityki prywatności ujawnia, na co użytkownik wyraża zgodę, instalując program w swoim profilu w serwisie społecznościowym....
Odpowiedz
#2
Jeśli chcesz mieć spokój to zablokuj wszystkie aplikacje. Głównie to było powodem tego, że nie wiedziałem o co chodzi z tym kalendarzem.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#3
Ja też opublikowałem ten link u siebie na fejsie bo dostałem sporo takich zaproszeń.Może da to niektórym do myślenia żeby nie klikać we wszystko jak leci.
Odpowiedz
#4
również wstawiłem ten link u siebie, może ktośprzeczyta i pomysli ....
Odpowiedz
#5
Właśnie go usmołem
Odpowiedz
#6
Również odrzucałem, po prostu nie do końca wiedząc co to jest. Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości