Outpost firewall Pro albo inny firewall
#1
Witam,
szukam odpowiedniego firewalla dla Windows 7 64 bit. Chodzi o wybór między Outpost Pro, Comodo, albo Zone Alarm Free??? To w połączeniu z Norton Antivirus 2012. Co polecacie i dlaczego???
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
A są jakieś wytyczne? Czy po prostu wybór miedzy tymi trzema? Dla mnie wybórraczej między dwoma pierwszymi. Firewalle jak i hipsy są bardzo dobre. Dla osoby która mniej się zna, lub chce otrzymywać mniej zapytań poleciłbym comodo. Dla znudzonego "weterana" Można spróbować tego pierwszego.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Jednak z góry ZA bym odppuścił. Jest tez kilka innych firewalli, mniej znanych.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#4
Chodzi o znalezienie firewalla nie spowalniającego Internetu Smile))))))))) laptopa mam w miarę dobrego, bo Toshiba. Intel Core i5-2410M CPU, 2.30 Ghz, 4GB ramu, windows 7 64-bitowy, a net z którego korzystam to łącze stałe 8mb.

A inne, mniej znane firewalle to ??? Smile)))))))
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#5
PrivateFirewall, Online Armor.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
morphiusz napisał(a):PrivateFirewall, Online Armor.


Nie znam angielskiego, więc w tym wypadku może być problem Wink))))))

ZoneAlarm jest tak słaby??? Chyba jako sam firewall należy do czołówki???

Rozumiem, że np, Norton IS 2012 i firewall w tym programie jest słabszy/dużo słabszy od Comodo czy też Outpost???
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#7
Ale podajesz 3, a on nie matakiego hipsa jak pierwsze dwa. Możliwości konfiguracji też w porównaniu z nimi ma lipne.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
ZoneAlarm jest to zamulający firewall, którydawno stracił lata swojej świetności.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#9
a jeśli chodzi o wbudowanego do Norton IS 2012 firewalla i porównanie z w/w firewallami???
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#10
Wiadomo, taki Outpost i Comodo będą lepsze. Jesli jezyk to dla Ciebie duzy problem to Comodo jest po polsku, outpost niestety nie jest. Firewall nortona to jednak nie tragedia, ale te w/w maja HIPS, sa bardziej konfigurowalne i ta filtracja polaczen na pewno bedzie lepsza, szczegolnie ruchu przychodzacego.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#11
1 nie ma hipsa
2 do podstawowych zadań się nada
3jeśli ( z moich obserwacji) nie wykryje w pliku zagrożeniato udzieli dostepy wyjsciowego dla aplikacji niebezpiecznej
4 po włączeniu opcji manualej obsługi jest "straszny" Bardzo wiele zapytań.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#12
maximuss81x napisał(a):[...]
Wink))))))

[...]
???
[...]
???

Co ty masz chłopie z tym jąkaniem. Looknij tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#13
Dużo zależy też od tego, w jaki sposób łączysz się z internetem. Czy jesteś za NATem (posiadasz router i sieć wewnętrzną w domu/firmie), czy bezpośrednie wpięcie do internetu?
Jeżeli NAT, to zapora z Nortona czy nawet systemowa z Windows 7 w zupełności starczą. Oczywiście jeżeli chcesz mieć pełną kontrolę, no to lepiej wybrać co innego.
Odpowiedz
#14
Spolszczenie do Outposta jest, nieoficjalne Wink
Odpowiedz
#15
Ewentualnie PC Tools Firewall Plus. Bardzo sympatyczna zapora, ale nie wiem jak działa na 64-bitowym windowsie.
Odpowiedz
#16
Eugeniusz napisał(a):ale nie wiem jak działa na 64-bitowym windowsie.

Zapora pozbawiona jest niestety HIPS-a. Kiedyś łączyłem ją z bufferzone bardzo przyjemne i lekkie połączenie Smile
Odpowiedz
#17
Ambient napisał(a):Spolszczenie do Outposta jest, nieoficjalne Wink
A właśnie jak jest z tym spolszczeniem. Czy program jest całkowicie spolszczony łącznie z komunikatami czy tylko częściowo?
I jeżeli jest spolszczenie to dlaczego Producent nie chce go włączyć do oficjalnej wersji Sad czy nie interesuje go Polski rynek? Pamiętam, że bardzo dawno temu program miał chyba oficjalne spolszczenie.
Odpowiedz
#18
Pod tym linkiem masz pełne spolszczenie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Z tego co słyszałem to spolszczenie ma sie pojawić, natomiast jest pewne, że nie nastąpi to w następnej wersji 7.5.2 która ukarze się pod koniec stycznia. Napiszę do supportu i dam znać Smile
Odpowiedz
#19
Ambient napisał(a):
Eugeniusz napisał(a):ale nie wiem jak działa na 64-bitowym windowsie.

Zapora pozbawiona jest niestety HIPS-a. Kiedyś łączyłem ją z bufferzone bardzo przyjemne i lekkie połączenie Smile

Na 64-bitowej edycji? Hmm z tego co wiem to PC Tools ma mechanizm "rozszerzonej weryfikacji zabezpieczeń", czyli delikatnego HIPS-a Wink
Odpowiedz
#20
Esp wcześniej działał ale w ostatnich wersjach już w ogóle nie działa. Wystarczy szybki test np takim clt. Ani jednego powiadomienia nie będzie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości