Zmiana partycji systemu i problem z grubem
#1
W windows 7 Zmienilem rozmiar partycji systemowej programem: easeus partition master. Aby wszystko zostalo zrobione musialem zresetowac komputer

Po uruchomieniu otrzymuje komunikat:
Cytat: Error: unknown filesystem
Grub rescue>


Mysle ze wazna informacja jest to, ze zwykle podczas uruchamiania mialem dwa poziomy gruba: pierwszy z roznymi opcjami uruchomienia ubuntu oraz windows. Gdy wybieralem windows do wyboru mialem windows 7 i windows viste.

Powiedzcie mi prosze jak to naprawic.
Odpowiedz
#2
Możliwe że przywrócić, odtworzyć gruba.

Ale mając windowsa i linuxa to było pewne że takie coś się stanie. Ja bym nawet nie ryzykował mając samego windowsa. Takie programy nigdy nie są pewne w 100%
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Partycja która zawierała pliki konfiguracyjne gruba została uszkodzona (lub jej nie ma?).
Włóż płytę z Windows, wybierz napraw system i wybierz opcję naprawa uruchamiania lub podobnie brzmiącą. Jeśli to nie zadziała, wybierz konsolę poleceń i wpisz:
bootrec.exe /fixboot
lub
bootrec.exe /fixmbr
Zrestartuj komputer.
Odpowiedz
#4
ja nie miałem takiego samego problemu? Jest na forum temat
Odpowiedz
#5
Nie sądzę by mu płyta z Windowsem i ''reapir'' pomogło. Mnie nigdy nie pomogło Sad
Odpowiedz
#6
To co ma ta płyta może faktycznie nie pomóc - trzeba jeszcze oznaczyć partycję Windowsową jako aktywną.
W sumie to być może możliwości tej płyty wystarczą, ale ja się nie orientuję jak zmieniać z jej poziomu aktywność.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości