nowy laptop i...
#1
witam,
wlasnie zakupilem nowego laptopa firmy Toshiba. Intel Core i5-2410M CPU, 2.30 Ghz, 4GB ramu, windows 7 64-bitowy. oczywiście używam juz wgranego windowsa. doinstalowalem do ochrony KIS 2012+SpyShelter Premium. zauwazam 1-1,5 sekundowe opoznienia podczas najechania kursorem myszki na ikonki na pasku... czy to normalne?? czy lepiej zrobic format??
zeskanowalem calego kompa KIS 2012 oraz Malwarebytes i nic nie znalazlo.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Odinstaluj SpyShelter , może występować konflikt tych programów.
Odpowiedz
#3
Odinstaluj także cały ten "szrot" dostarczany przez producenta laptopa, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.
1. VISTA: ESS 4 + Zemana Antilogger + MBAM Free (na żądanie)
2. W7: Avast 6 Free + PC Tools Firewall Plus + Zemana Antilogger + MBAM Free (na żądanie)
Odpowiedz
#4
Kopi napisał(a):Odinstaluj także cały ten "szrot" dostarczany przez producenta laptopa, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.


Rozumiem. Mam oryginalny system wgrany na dysk, jak z dysku zrobić format i na nowo uruchomić instalację Windowsa??? (nie otrzymałem płyty przy zakupie)
No i drugie pytanie, darmowa skuteczna ochrona na tego laptopa to??? Nie bardzo chciałbym płacić za coś co mogę mieć za darmo. A KIS 2012 pozostał mi ze starego komputera.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#5
W instrukcji laptopa obsługi zobacz, jakim przyciskiem podczas startu komputera będziesz mógł wejść do Recovery, w którym zrobisz coś w stylu reinstalacji systemu (powrót do pierwotnego stanu systemu po zakupie)
Odpowiedz
#6
Kopi napisał(a):Odinstaluj także cały ten "szrot" dostarczany przez producenta laptopa, o ile jeszcze tego nie zrobiłeś.

maximuss81x napisał(a):Rozumiem. Mam oryginalny system wgrany na dysk, jak z dysku zrobić format i na nowo uruchomić instalację Windowsa???

kamil10506 napisał(a):W instrukcji laptopa obsługi zobacz, jakim przyciskiem podczas startu komputera będziesz mógł wejść do Recovery, w którym zrobisz coś w stylu reinstalacji systemu (powrót do pierwotnego stanu systemu po zakupie)


Ma po to przywracać system z recovery, żeby znowu mieć cały ten "szrot"? Użytkownikowi Kopi chodziło raczej o wywalenie programów dołączanych do systemu, a których i tak z reguły się nie używa i jedyne co to zagracają autostart i pamięć.

Jest program o nazwie "SlimComputer" (aktualnie w wersji 1.3) - służy właśnie do sukcesywnego pozbywania się zbędnych programów. Ale składnia Grin

Nie mówię, że go polecam - nie korzystałem z niego. Po prostu to jest do zastanowienia się.

EDIT: albo i nie, bo nie wiem czy jest wersja x64, przepraszam Smile
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#7
Pełny skan KISa, powinien się uspokoić. Następnie jeśli to nie pomoże to po prostu załatw płytkę od kogoś z systemem oryginalnym, zainstaluj ze swoim kluczem i po sprawie ;-) Odinstalujesz ten syf, ale i tak pozostanie po nich masa kluczy itd i system nie będzie działać na 100%.
Pozdrawiam
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#8
Borzuck napisał(a):i system nie będzie działać na 100%.

Można to zrozumieć w dwojaki sposób, ale chyba chodziło o to że nie będzie tak śmigać jak świeży Wink
SpyShelter Firewall
Odpowiedz
#9
nikitagorbaczow napisał(a):
Borzuck napisał(a):i system nie będzie działać na 100%.

Można to zrozumieć w dwojaki sposób, ale chyba chodziło o to że nie będzie tak śmigać jak świeży Wink

Tak, dokładnie o to. Źle się wyraziłem, masz rację ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#10
Ja ci powiem tak,pożycz sobie płytke z windowsem zainstaluj go wklepując swój key.Ja tak zrobiłem i jestem bardzo zadowolony,dużo lepiej laptop chodzi,dużo mniejszy rozmiar partycji systemowej.Po instalacji z pożyczonej płytki wykonałem kopie systemu Acronisem i jest git!
Odpowiedz
#11
chwilowo zainstalowałem Norton IS 2012 zamiast KIS-a2012, zostawiłem spyshelter premium i jest brak zacięć o których wspominałem. Dziękuje za odpowiedzi Smile
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#12
czyli jak myslalem,byl konflikt z KISem...
Odpowiedz
#13
facecik napisał(a):czyli jak myslalem,byl konflikt z KISem...



Zauwazyłem, że sam KIS 2012 powodował tak samo sekundowe zacinanie. Dziwne, bo na starszym laptopie z Vistą nie było z tym problemów. Stąd zainstalowałem Nortona.
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#14
Przy ''zainstalowaniu'' systemu od producenta masz masę głupot dodanych bezpośrednio od niego, warto to wszystko wyrzucić.
Odpowiedz
#15
nikitagorbaczow napisał(a):Jest program o nazwie "SlimComputer" (aktualnie w wersji 1.3) - służy właśnie do sukcesywnego pozbywania się zbędnych programów.

I nawet jest wątek u nas o tym sofcie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#16
ichito napisał(a):I nawet jest wątek u nas o tym sofcie Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Dziękuję za uzupełnienie Wink Z tym, że nie wiem jak z wersją dla systemów x64.
SpyShelter Firewall
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości