64-bitowa Opera - Opera Labs
#1

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

źródło dp.pl

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zaczynam testować wersję pod Linuksem, bo takiej okazji do testów nie przegapięCool

Szybki teścik i nie nadaje się do użytku na moim kompie, bo ją co chwila wywala niestety - trza poczekać na kolejną wersję chyba. Główny powód dla którego warto poczekać to:
Cytat: The initial Labs release might actually feel like a step back on Linux/FreeBSD because this is an early implementation and hence has a few extra bugs. However in the long run this is a benefit for Linux/FreeBSD users as well because any bugs that do exist are more likely to be cross-platform and hence will have higher priority when we come to fix them.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#2

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
U mnie wygląda na stabilną, ale ma niesamowite wycieki pamięci - na starcie ~110 MB, otwieram 5-6 popularnych stron, już jest 300 MB, zamykam i bierze ~240 MB. Powinna zwalniać więcej, bo przy dłuższym użytkowaniu może być nieciekawie.
Poza tym, wrzuciłem dla testu kilka dodatków, ale ciągle jest 1 proces, nie izoluje ich.
Odpowiedz
#4
lukasamd napisał(a):U mnie wygląda na stabilną, ale ma niesamowite wycieki pamięci - na starcie ~110 MB, otwieram 5-6 popularnych stron, już jest 300 MB, zamykam i bierze ~240 MB. Powinna zwalniać więcej, bo przy dłuższym użytkowaniu może być nieciekawie.
Poza tym, wrzuciłem dla testu kilka dodatków, ale ciągle jest 1 proces, nie izoluje ich.

U mnie na starcie bierze na czystej instalacji ~50mb, z dodatkami bierze dopiero 110 mb ale to tyle co każda wersja. Pisząc dodatki masz na myśli wtyczki czy rozszerzenia typu np noads? Bo opera izoluje wtyczki np flasha a nie rozszerzenia.
Odpowiedz
#5
Miałem na myśli rozszerzenia.
Może nie było drugiego procesu bo nie sprawdzałem na stronach z flashem.
Odpowiedz
#6
Lukasa wyłączyłeś akcelerację?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Nie.
Odpowiedz
#8
lukasamd napisał(a):Nie.
To wyłącz hwa i daj znać czy jest poprawa, bo to o czym pisałeś to już problem z wcześniejszych buildów nexta a nie tego żeaplikacja jest 64 bitowa.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
Zdążyłem wywalić - na razie wrażenie niezbyt fajne (przecież w finalnej ludzie nie będą wyłączać akceleracji aby działała dobrze), a że Opery na co dzień nie używam to starszy stabilna wersja do testów poprawności wyświetlania stron.
Odpowiedz
#10
Trzeba dać im więcej czasu. Jak chcą to potrafią. Nawiasem mówiąc dużo zmian się w 12 szykuje...
Odpowiedz
#11
U mnie Opera 64-bit tylko dobrze wczytuje pojedyncze strony. Mocno obciąża procesor, jak włączam na raz pięć kart.

Jak zainstalowałam jej analogiczną wersję 32-bit, pobraną wczoraj z Softpedii, to się wieszała, nagle się wyłączała, rozszerzenia nie działały.

A gdy ją pobrałam z DP i zainstalowałam, to działa bez zarzutu.

Mam nadzieję, że dopracują wersję 64-bit Opery.

W każdym razie ona zapowiada się ciekawie. Smile
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości