Kondycja dysku
#1
Witam, jest tutaj obecny ktoś obeznany w temacie stanu dysku? Ponieważ zacząłem się martwić o swój dysk, piszczenie stało się coraz głośniejsze i ogólnie widzę, że to nie jest już ten szybki dysk tylko powoli robi się z niego staruszek. Mam jeszcze rok gwarancji na laptopa, jeśli byłoby coś nie tak mogę go wysłać, wymienią mi dysk na nowy. Daję screen z testu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT: na forum asusa odpowiedziano mi tak:
Cytat: wygląda ze z dyskiem OK, ze nasila się piszczenie czy wolniejszy to powodu zapełniania się dysku plikami/danymi.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#2
Dysk jest sprawny. Nie ma uszkodzeń mechaniki i powierzchni talerzy.
Odpowiedz
#3
Zapytałem też tu żeby sprawdzić to co mi tam napiszą. Ale skoro tak twierdzisz to się cieszę ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#4
S.M.A.R.T wskazuje OK przy Health status, więc wszystko dobrze <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2--> Martwią tylko trochę te spadki w wydajności, ale może "ten typ już tak ma".
This is your life and it's ending one minute at a time

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Powered by mózg + Bitdefender Internet Security 2013
Odpowiedz
#5
dokładniejsze testy wykonasz za pomocą MHDDoraz Victorią
manual

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

MHDD all

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#6
Witam ponownie... niestety nie jest dobrze. Pojawił się już drugi BSOD, 99%, że przez dysk. Tz. jeśli jest on mocno wykorzystywany (wcześniej podczas testu HD Tune, teraz podczas skanu antywirusem + przenoszeniem plików) dysk słychać, ze pracuje intensywnie, tz. obracają się talerze dosyć głośno, piszczy. Pojawia się czarny ekran na sekundkę no i potem BSOD. Co z tym zrobić? Kwalifikuje się to do reklamacji?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#7
Fix00ser napisał(a):MHDDoraz Victorią

Sprawdziłeś go za pomocą tych programów? Test powierzchni prawdę Ci powie. SMART często nie pokazuje całej prawdy.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#8
Przejdź do C:\Windows\Minidump, skopiuj wszystkie znajdujące się tam pliki do archiwum i wyślij na serwer. Link podaj na forum.
Odpowiedz
#9

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 17 gru 2011, 11:17

Borzuck napisał(a):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


EDIT: tak, to laptop
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#10
Pokaż jeszcze raz raport S.M.A.R.T. z Victorii for Windows.
Odpowiedz
#11

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#12
Z tego co widzę to trochę temperatura wysoka jak na dysk..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#13
Wynika to z tego, ze prze zostatnie 2 godziny intensywnie go testowałem programem HD Tune oraz Victorią... w łózku na kolanach ;-) Temp. utrzymuje sie w okolicach 39C
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#14
Nie przesadzajcie z tą temperaturą. Każdy dysk się grzeje bardziej lub mniej, ale to już kwestia samego urządzenia. Jeden nie przekroczy 40*C, drugi zaś przy pracy przekroczy 55*C.
Odpowiedz
#15
Różnica pomiędzy 5400 a 7200 jest wyraźnie widoczna

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


U mnie po niecałym roku padł dysk a to że serwis chciał cały laptop który był mi pilnie potrzebny to zakupiłem na swój koszt nowy..
No ale u mnie siedział fuitsu czy jakoś tak więc nic dziwnego bo kiepskie opinie mają..
u mnie gubił dane tzn. włączam film a tu nie działa..Żadne formatowanie nie pomagało i skończyło się na tym że dysk nie był wykrywany..
U Ciebie całkiem inaczej się zachowuje i myślę że coś z elektroniką nie tak, choć być może programy sobie poradzą i uda się naprawić poprzez porządny format dysku, ewentualną naprawą bad sektorów..


Dodano: 17 gru 2011, 11:57

choć nie tak dawno też miałem problemy mianowicie komp się wyłączał i nawet nie zdążyło zapisać raportu systemu o błędzie..Problem okazał się dość łatwy do rozwiązania, program o nazwie BitSpirt (do torrentów) wyłączał tak nagle kompa i to nie od razu tylko po kilku lub kilkudziesięciu minutach jego pracy..Wystarczyło uruchomić program z prawami admina lub usunąć i już system nie wariował..Być może i u Ciebie jakiś program nie współgra z systemem..
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#16
Właśnie mam system po formacie, zainstalowana Panda IS 2012 oraz mozilla, 7-zip, Registry First Aid i tyle. Nic więcej nie ma. Zauwazyłem dziwną rzecz, a mianowicie, gdy pobawię się suwakiem AAM w HD Tune, to dysk zachowuje się zupełnie inaczej, tz:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Niestety następny test znów był "normalny", tz ze spadkami wydajnosci... Sad

EDIT: I ciekawy link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 17 gru 2011, 12:29

to są jakieś jaja, hasło w biosie się zresetowało i nie mam w ogóle dostępu do komputera o.O jak je zrestartować? Hasło pojawia się sekundę lub dwie po naciśnięciu rower,po napisie asus. Pomocy...
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#17
noi coś skopałeś
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#18
polak900 napisał(a):noi coś skopałeś
dzięki za pomoc. Twój post wnosi tyle co...
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#19
Oj to wina chyba płyty głównej i stąd te wariacje dysku..ściągnij ze strony producenta aktualizacje biosu i zainstaluj (o ile będzie możliwe bez systemu)


Dodano: 17 gru 2011, 12:42

Jak możesz podaj model laptopa zawsze co 2 głowy to nie jedna i może uda mi się coś znaleźć na ten temat
Avast! Internet Security v8.0.1482
Odpowiedz
#20
Borzuck napisał(a):
polak900 napisał(a):noi coś skopałeś
dzięki za pomoc. Twój post wnosi tyle co...


wiem że tyle wnosi co....., ale nie ulega wątpliwośći, że ten dysk jest dobry pokazały to testy, być może ten typ tak ma i dlatego te spadki wydajności
coś musiałeś namieszać tym suwakiem niestety i tu kłania się znajomość obsługi oprogramowania
było dobrze trza było tak zostawić,
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości