Skuteczność Ashampoo Anti-Malware 1.2.1
#1
Do jednej z gazetek komputerowych jest dodana pełna wersja Ashampoo Anti-Malware 1.2.1 (i dziewięć innych pełnych wersji programów).

Chciałabym przetestować ten program, ale mam już raczej wystarczającą ochronę- mam komercyjną wersję Aviry, SS Premium i mbam pro (do testu).

Więc kolejny program do ochrony zapewne dałby się we znaki mojemu kompowi. Wink

Jednak jestem ciekawa, czy ten program ma dobrą wykrywalność, czy sypie FP jak Emsisoft Anti Malware.

Czy wziąwszy pod uwagę ochronę jaką mam, jest sens testować Ashampoo Anti-Malware i używać go choćby jako skanera na żądanie?

Poza tym wiem, że ten program chroni przed instalacją niechcianych BHO, a swego czasu WinPatrol Free nie zapobiegł instalacji niechcianego toolbara w IE.

Czy warto przetestować Ashampoo Anti-Malware 1.2.1, jaką on ma wykrywalność i czy można go wyrzucić z autostartu?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Ashampoo Anti-Malware 1.21 działa w oparciu o silniki Ikarusa i Emsisoftu. Z tego wynika że wykrywalność jest całkiem niezła, okupiona niestety dość dużym zużyciem zasobów i częstymi fałszymi alarmami (AAM ma starsze wersje silników).
Masz Avirę, SS Premiumi MBAM do testów... hmm zostaw jak jest. Jeśli szukasz skanera na żądanie o niezłej wykrywalności, to może być Emsisoft Emergency Kit lub wersja free EAM.
Testować zawsze warto.
Odpowiedz
#3
Na forum masz testy tego softu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ma silnik od Emsisoft-u i swój własny rezydentny więc wiadomo jak skuteczność będzie - dosyć dobra i wysoka.


Dodano: 11 gru 2011, 18:58

Eugeniusz napisał(a):Jeśli szukasz skanera na żądanie o niezłej wykrywalności, to może być



....Hitman Pro.
Odpowiedz
#4
Eugeniuszdzięki za radę.

Tak myślałam, że mam wystarczającą ochronę.

Może kiedyś przetestuję Emsisoft Emergency Kit, kiedyś bardzo lubiłam ich jeden darmowy program, wówczas miałam do niego wielkie zaufanie i usuwałam wszystko, co on kiedyś wykrył, nie wiedziałam że istnieje coś takiego jak FP.

To były czasy.Grin

Aha, co to za program EAM?


Andrzej76 , co do Hitman pro, to na razie nie chcę go testować...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#5
joa17t napisał(a):Aha, co to za program EAM?


Emsisoft Anti - Malware
Odpowiedz
#6
Myślałam, że Emsisoft Anti Malware jest tylko płatne...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#7
Nie, można wybrać sobie EAM w wersji free - nie ma ochrony w czasie rzeczywistym, jest tylko skaner na żądanie.
Odpowiedz
#8
Oo, nie wiedziałam o tym. Ale EAM sypie FP?

I co jest lepsze: Emsisoft Emergency Kit czy EAM?


Emsisoft Emergency Kit nie wymaga instalacji i dlatego jest lepsze od EAM?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#9
joa17t napisał(a):EAM sypie FP?


A jakiś nie sypie ? Każdy, więcej czy mniej, bez paniki.
Odpowiedz
#10
Tak, każdy sypie FP.

Kiedyś miałam pełną wersję Emisoft Anti-Malware i on z uporem maniaka przenosił bezpieczny plik do kwarantanny. :/
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#11
Jak EEK może być lepsze jak nie działa jako skaner na żądanie, nie porównuj tych dwóch bo nie da rady, każda działa w określony sposób, nie ma lepsza czy gorsza.


Dodano: 11 gru 2011, 19:19

joa17t napisał(a):Kiedyś miałam pełną wersję Emisoft Anti-Malware


No właśnie, kiedyś... a teraz robi różnicę.


Dodano: 11 gru 2011, 19:19
Odpowiedz
#12
joa17t napisał(a):przenosił bezpieczny plik do kwarantanny.

Można ustawić by pojawiał się alarm zamiast automatycznego przenoszenia do kwarantanny.
joa17t napisał(a):I co jest lepsze: Emsisoft Emergency Kit czy EAM?

To te same programy, różnią się tylko tym że EEK nie wymaga instalacji. Może być też delikatna różnica w wersjach silników, ale to kwestia tygodnia by zrównały się.
Odpowiedz
#13
Właśnie ściągam EAM Free. Przetestuję go.

Andrzej76 , dzięki za info, nie wiedziałam, że EAM może być za darmo. Smile

Eugeniusz , czyli EAM Free będzie bardziej aktualne od EEK?Dzięki za info.

Czyli wtedy rzeczywiście źle skonfigurowałam EAM.


EDIT : z racji tego, że dawno nie używałam produktów Emsisoft mam pytanko: co robić z wykrytymi śladami?

Tam jest napisane, że nie stanowią poważnego zagrożenia, więc nie chcę ich usuwać...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#14
joa17t napisał(a):że nie stanowią poważnego zagrożenia, więc nie chcę ich usuwać...


Nie musisz bo to zazwyczaj ciastka z przeglądarek, ja jednak jak coś znajdzie w ten deseń - usuwam.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości