Nowy dysk 2,5"
#1
Hej,

Jako, że zaczyna padać mi dysk - nie przechodzi już nawet kontroli SMART - muszę szybko ewakuować się - większość w chmurze już od dawna, ale część cięższych jeszcze na lokalu.

Zastanawiam się czy kupić SSD w granicach 80GB czy jednak za równorzędną kwotę HDD? Nie chce jakiegoś marketingowego szmelcu który w zapisie będzie o 18% szybszy niż talerzowy - szkoda przepłacać.
Ceny dysków kosmiczne, raz, że ostatnie wydarzenia podniosły cenę - dwa, że Święta - może poczekać do stycznia?

jakie dyski moglibyście polecić?

Zastanawiam się też, nad opcją - nowy notebook - budżetowe 1,6k do dyspozycji.

Będę wdzięczny za jakieś propozycję Smile
Odpowiedz
#2
Łukasz już mi podpowiadał , a więc tak nowy Crucial M4 SSD 64GB około 500 złoty, Samsung SSD 830 64GB około 450 - 500 złoty, ewentualnie Intel 320 SSD 80GB ( ale to już słabszy temat niż oba wyżej wymienione) 550 - 600 złoty.
Odpowiedz
#3
jeśli chodzi o temat notebooków to mogę polecić ci portal na którym jest wiele informacji o tym sprzęcie oraz bardzo dobry forum:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,
jeśli chodzi o dyski ssd to poczytaj ten post - sporo dobrych info:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

The world is yours
Odpowiedz
#4
Zależy ile miejsca potrzebujesz, jeżeli 64 GB to za mało, to do SSD 128 GB trzeba jednak nieco dopłacić - naprawdę warto ze względu na zalety tej technologii, bo to nie tylko marketing, ale faktyczny "kop", mniejsze użycie energii oraz większe bezpieczeństwo danych.
No ale jeżeli głównym kryterium będzie cena, to ja bym brał szybkiego talerzowca - polecam WD z serii Scorpio Black i szybkości 7200 RPM - jedne z najszybszych 2,5".
Odpowiedz
#5
Z HDD godny uwagi jest ten Samsung SpinPoint MP4 7200rpm, bezawaryjny, cichy, używałem go ponad rok.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


A tu przykładowe ceny:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cena od 200 złoty za 250GB dysk, później już wzwyż.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości