Modem-internet mobilny
#1
Mam problem, bo na rynku mamy zdaje się 4 dotawców internetowych jeśli chodzi o internet mobilny, chcę kupić modem , ale chcę wpierw wiedzieć u kogo go kupić, u kogo się opłaca najbardziej ; mamy orange, iplus, play i bluconnect
Odpowiedz
#2
Obadaj tutaj:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

LTE Cyfrowego Polsatu jest szybki.
Odpowiedz
#3
Mamy też mobilny net od Polsat Cyfrowy.
Nie wiem który jest dobry, używam ( używa teściowa) od Play 5Gb transferu, 1MB/128KBs, dla niej do czytania wystarcza, niby w Polsat Cyfrowy czy innych jest już LTE czy HSPA + , i niby leci 25 do 100MB/s ale ludziska piszą na forach że to ściema, bo są limity na modemach i nie lecisz z taką prędkością.
Ceny są podobne od 25 złoty za 1GB transferu do 50 za 5GB i około 100 za 25GB transferu.


Dodano: 04 gru 2011, 18:07

LTE niby wyciąga do 28,8MB/s ale to nie prawda, bo modemy są poblokowane i nie cisną z tą prędkością. Dlatego zapis" prędkość do...."a nie " prędkość..."

Poczytaj opinie tych co używają neta bezprzewodowego różnych dostawców.
Odpowiedz
#4
Ja korzystałem z blueconnect. Niestety, mam antenę na dachu i często miałem zakłócenia. Tak to było spoko - limit oczywiście był, 5GB chyba. Łącze HSPA 7.2Mb/s
Odpowiedz
#5
Ok dzięki za odpowiedzi w tym miesiącu kupię może play, bo głównie to mi byłby potrzebny do internetu na uniwersytecie warszawskim, bo będe brać netbooka który słabo łape wii-fi nie wiem czy modem też nie z failuje...


Dodano: 04 gru 2011, 18:45

chociaż patrząc na te dane z linku, chyba bardziej się w orange opłaca....?
Odpowiedz
#6
A może:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#7
andrzej76 napisał(a):LTE niby wyciąga do 28,8MB/s ale to nie prawda, bo modemy są poblokowane i nie cisną z tą prędkością.

Nie są poblokowane, tylko dają w LTE (prędkość do 100 Mb/s) w HSPA+ (prędkość do 28,8 Mb/s).
Odpowiedz
#8
slawektor napisał(a):Nie są poblokowane,


Są modemy poblokowane nawet w LTE i HSPA+ i dają do 7,2 MB/s mimo że gwarantują Ci dużo większą.(28,8 czy 100MB/s) Poczytaj opinie ludzi którzy to kupili a teraz się wkurzają , bo nic to nie jest warte i nie osiągają tych prędkości.

Tu cytatykomentarzy o LTE z Cyfrowego Polsatu:

"Nikomu nie działa internet radiowy z prędkością 28mb/s tak samo jak był z 7,2mb. Ja mam dostęp do HSPA+ i nie jest to sieć 4g, jest na paśmie 2100Mhz. HSPA+ to jest takie 3,5G. LTE i WiMAX to jest sieć 4G jak na razie nie dostępna. HSPA+ są to na tyle wysokie prędkości i limity transmisji że możemy właśnie tak je nazwać. Różnica pomiędzy HSDPA a HSPA+ i tak jest kolosalnie duża lecz nadal są limity transmisji danych".


"Podniecałem się tez z tym LTE ale po 6 mc testu wolę moją kablówkę z 10mb transferem. Problem to taki iż często rozłącza i nie jest tak bardzo stabilny jak piszą. Transfer to 200KB do 1-,11 MB a czasem potrafi zawisnąć na 15-20 min nie wiadomo dlaczego, nie pomogła nawet autualizacja na pełne 100Mb...
Mam antenę zewnętrzną i mimo tego że mam 2-3 kreski czasem chodzi gorzej jak z Play."

"Internet polsatu to największe g... jakie jest(może trochę przesadziłem). 28Mbitów to bajka - realnie jest około 6Mbitów, do tego limity transferowe i poblokowane wszystkie porty przychodzące!!! Żenada"

Teraz możesz ocenić czy jest wart, to tylko kilka komentarzy, jest ich mnóstwo.
Odpowiedz
#9
andrzej76 napisał(a):LTE niby wyciąga do 28,8MB/s ale to nie prawda, bo modemy są poblokowane i nie cisną z tą prędkością.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Nie LTE. Jak działa ten internet nie wiem. Zauważ tylko:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Cytat: Operator oferuje kilka urządzeń dostępowych i nie wszystkie kosztują przysłowiową złotówkę, a tylko jedno - Huawei E398, jest modemem LTE. Biorąc podstawowy pakiet 3 GB na 12 miesięcy, zapłacicie 99 złotych za modem HSPA+,
ale aż 399 zł za urządzenie pozwalające korzystać z nowej technologii LTE. Aby zapłacić złotówkę za wspomniany modem, należy podpisać umowę na 24 miesiące w opcji 25 GB (najdroższa oferta).
Stosunkowo niedrogie modemy: ZTE MF668, Huawei E182E, oraz Cyfrowy Polsat B150 - co należy podkreślić, oferują dostęp do usługi tylko w technologii HSPA+.
żródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Okey, tylko czy to LTE czy HSPA +czy taki czy inny model modemu, nie wyciągniesz tego co Ci operator proponuje, wszyscy jednym głosem mówią, że nabijają w butelkę, bo oferowanych prędkości w obydwu technologiach nie uzyskasz, o to mi chodzi, pomijam prędkości 28 czy 100MB/s.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości