Dodatkowy program do ESETa
#1
Witam !
Mam ESET Smart Security 5 i zaporę Windows Vista 32bit, ale obawiam się że po dłużysz używaniu komputer może coś złapać. Mój ojciec czasami wchodzi na strony XXXSmile , a brat i ja na NK lub Facebooka. Czasami pobieram jakieś pliki, najczęściej od kolegi (wstawia na serwer i daje mi linka).
Mam AdBlocka w Firefoxie 8.0.
Na razie nie ma jakichś oznak zawirusowania, ale jako nowy user tego forum chciałbym prosić o pomoc doświadczonych użytkowników w wyborze zapory (jeśli trzeba, bo słyszałem że ESET ma cienką zaporę sieciową) i dodatkowego programu do pomocy antywirusowi.
Serdecznie dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam damian.z
ESET Smart Security
Odpowiedz
#2
Możesz zainstalowaćMBAM (Malwarebytes Anti-Malware)na skany na żądanie w wersji darmowej lub w wersji płatnej będzie real time jako dodatkowy do Eseta.

Co do zapory w Esecie można ją przestawić w tryb interaktywny , wtedy będzie pytać o akcję dla danego pliku czy procesu.Jeśli jednak chcesz odrębną zaporę ogniową to tą w Eset SS powinieneś wyłączyć by nie kolidowała z inną. Co do zapór polecamComodo Firewall, która posiada dodatkowo moduł Defense + i sandbox, mniej skomplikowaną i po polsku też dobrąPC Tools Firewall Plus , ewentualnie Privatefirewall , Online Armor po angielsku. Wszystkie wymienione są darmowymi zaporami.
Odpowiedz
#3
To zle słyszałeś co do zapory Eseta,jest ona dobra tylko trzeba się wgłębic w konfiguracje.
Odpowiedz
#4
Ale jak ją skonfigurowac. Czy mógłbyś podać najlepsze ustawienie ?


Dodano: 04 gru 2011, 10:52

A co myślicie o spyshelter personal free ?
ESET Smart Security
Odpowiedz
#5
Wystarczy jak przełączysz ją w tryb interaktywny, będzie pytać.
SpyShelter oczywiście, jak najbardziej może być.

Eset na licencji na rok czy trial. Można by się wtedy zastanowić nad innym programem zabezpieczającym jak trial.
Odpowiedz
#6
licencja. skończy mi się za ok. 2 tyg. przedłużać czy wybrać coś darmowego ? (np: comodo is 2012) z tego co słyszałem to ten pakiet jest najlepszy z darmowych. ale zostaje jeszcze avast! 6
ESET Smart Security
Odpowiedz
#7
Zależy od Ciebie, ja bym nie przedłużał i wybrał z darmowych( CIS 2012, Avast 6, Avira Free).
W przypadku Comodo IS 2012 masz pełny pakiet za darmo, w przypadku Avast 6 Free, Avira i innych darmowych pozostaje kwestia zapory, której one nie posiadą i trza ją dołożyć.
Odpowiedz
#8
Czyli :
1.Comodo IS 2012
2. SpyShelter Free
i powinno być dobrze ?
ESET Smart Security
Odpowiedz
#9
W zasadzie to dublowanie zabezpieczeń. Nie dodawaj SS.
Odpowiedz
#10
Dokładnie jak Flash999 napisał, nie dubluj, CIS 2012 wystarcza to pełny pakiet zabezpieczający, do tego MBAM free , Hitman Pro , CCE ( comodo cleaning essential)jeden z nich na skany na żądanie i wystarcza.

Zamiast SS możesz zainstalowaćKeyScrambler Freedo szyfrowania tego co klikasz na klwiaturze.
Do przeglądarki ( bo masz FF) możesz z dodatków zainstalować Ghostery ( eliminuje przesyłanie danych statystycznych i szpiegujące ciastka), TrackMeNot - zasypuje przeglądarkę fałszywymi wyszukaniamii będzie git.
Odpowiedz
#11
Przestaw zapore na tryb interaktywny a HIPSa na tryb automatyczny z regulami.
Skonfiguruj w HIPSie regule zeby pytal o zgode na ladowanie sterownikow, zmiane ustawien uruchamiania, bezposredni dostep do dysku i instalowanie globalnych hookow.
I nie powinienienes potrzebowac niczego wiecej.
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz
#12
ananael napisał(a):Przestaw zapore na tryb interaktywny a HIPSa na tryb automatyczny z regulami.
Skonfiguruj w HIPSie regule zeby pytal o zgode na ladowanie sterownikow, zmiane ustawien uruchamiania, bezposredni dostep do dysku i instalowanie globalnych hookow.
I nie powinienienes potrzebowac niczego wiecej.

a resztę reguł zostawiam tak jest jest tzn. chodzi mi o te automatyczne (tryb uczenia się)
drugie pytanie w tych regułach co podałeś to zaznaczam okienko "dla wszystkich operacji? W okienku "inne ustawienia" zostawiam na pozycji uaktywniona reguła?
Odpowiedz
#13
Jesli dobrze rozumiem to tryb uczenia sie jest dobry jak masz czysta instalke. HIPS powinien wtedy zezwalac na wszystkie operacje i wygenerowac podstawowe reguly.
Pozniej powinno sie HIPSa przelaczyc na inny tryb.
W trybie automatycznym z regulami zezwalasz na wszystko co nie jest opisane regula (jesli masz reguly z trybu automatycznego to mozesz je zostawic). Proponuje zestaw kilku operacji, ktore zdarzaja sie stosunkowo rzadko wiec nie ma mowy o zarzuceniu pytaniami, a z drugiej strony ich ochrona gwarantuje znaczne rozszerzenie poziomu bezpieczenstwa.
Wybranie okienka "dla wszystkich operacji" spowoduje, ze bedziesz pytany o wszystkie operacje z danej grupy. Tego chcesz wlasnie uniknacWink
ESET NOD32 5 + PC Tools Firewall Plus + Truecrypt
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości