Emsisoft Emergency Kit vs Emsisoft Anti-Malware
#1
WitamSmile

Chciałem się dowiedzieć, czy oba wyżej wymienione programy mają ładowane te same sygnatury wirusów? Czy oba te programy są tak samo skuteczne (skanowanie na żądanie) ?

Pozdrawiam
Comodo Internet Security Premium / Malwarebytes' Anti-Malware / Emsisoft Anti-Malware
Odpowiedz
#2
Tak, są tak samo skuteczne i mają te same sygnatury
Odpowiedz
#3
Sygnatury te same, ale mechanizmy skanowania mogą się różnić. EEK dostaje aktualizacje komponentów z opóźnieniem.
Odpowiedz
#4
Dziś dostałem zwyczajowy"news letter" z Emsi i jedną z zapowiedzi jest
Cytat: New scan engine for Emsisoft Emergency Kit
The speed-optimized scan engine that we introduced with Emsisoft Anti-Malware 6.0 will soon be integrated into Emsisoft Emergency Kit as well.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#5
Ten sam newsletter wykorzystałem do zgłoszenia kilku spraw Emsisoftowi (skoro proszą o życzenia to napisałem - OA po polsku).
Odpowiedz
#6
Jest i wersja beta Emsisoft Emergency Kit.
Wersja 2.0.0.4 przynosi następujące zmiany i poprawki:
  • Using the new scan engine of Emsisoft Anti-Malware 6.x now. Including dual scan engine framework for multi-core optimization.
  • 450% speed improvement compared to Emsisoft Emergency Kit 1.0 on average – with the same things being scanned.
  • New direct disk access scan mode for better rootkit detection (TDL-3, ZeroAccess, TDL-4, Sinowal).
  • Changed scan presets – added Rootkit scan, excluded Cookie scan.
  • Improved false positive handling.
  • Desired actions to be taken on scan completion can be set before the scan now, too.
  • The postfixes of infections were changed to !E1 and !E2.
  • Switched to the new Emsisoft update and license system.

Jest to więc chanelog z wersji 6.0 Emsisoft Anti-Malware.
Żeby skorzystać z tej wersji, należy pobrać starszą wersję EEK:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

rozpakować do dowolnego katalogu, uruchomić program i włączyć w ustawieniach aktualizacje testowe (beta).
Odpowiedz
#7
No jestem pod wrażeniem...nowy silnik EEK jest niesamowicie szybki w porównaniu z poprzednim...nie wiem, czy to aż 450% ale przyspieszenie jest ewidentnie odczuwalne. Brawo Emsi Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości