Jaki dysk SSD 2,5 cala wewnętrzny wybrać?
#21
only crucial M4, ostatnio wkładał kumpel do macbooka, wydajność super, polecam
nie wiem czy sobie sam nie sprawie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#22
andrzej76 napisał(a):Wybór będzie między Crucial M4 a Samsung 470, po przeczytaniu wielu opinii w necie - Crucial M4 najciekawszym.

Opinie w necie są rożne.
Cytat: Niska prędkość zapisu w porównaniu do innych marek ...
Corsair = do 515MB / s prędkość zapisu
Crucial M4 = do 175 MB / s (SATA 6Gb / s)
:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



A Samsung SSD 830?

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Samsunga stosują najwięksi producenci (w tym np. Apple)
W testach chwalą go:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#23
Mówiłem - mam, od około 10 dni . Chodzi świetnie, ale 10 dni to trochę za mało by oceniać czy są awaryjne, w każdym razie rzeczywiście dysk bardzo chwalony.
Odpowiedz
#24
Gdyby była awaria,bo zawsze się może zdarzyć, nie ma problemu z serwisem czy gwarancją.
Odpowiedz
#25
Ty to powiedziałeś - ja mogę jedynie stwierdzić, że serwis Samsunga w zakresie monitorów działa znakomicie - naprawili i odesłali przesyłkę w ciągu 24 godzin.
Odpowiedz
#26
Tomasz napisał(a):Ty to powiedziałeś - ja mogę jedynie stwierdzić, że serwis Samsunga w zakresie monitorów działa znakomicie - naprawili i odesłali przesyłkę w ciągu 24 godzin.

Mam te same doświadczenie.
Odpowiedz
#27
Crucial m4vsSamsung SSD 830- oto jest pytanie, który?
Sata 3 vs Sata 2 , w testach Crucial dobry, ale Samsung wypada w nich znacznie lepiej mimo sata2.

No i co z tym Panowie? Co wybrać , bo nie wiem?
Odpowiedz
#28
Samsung 830 to Sata III
Odpowiedz
#29
A to coś pomieszałem, albo o innym modelu podobnym czytałem.
Odpowiedz
#30
he pewnie 470 żuć monetą Andrzej
Odpowiedz
#31

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Wyglądają tak samo, a mają inne cechy - Andrzej musiał widzieć ten drugi.
Odpowiedz
#32
Nie wiem czy warto kupować dysk na SATA III gdyż moja płyta obsługuje SATA II, nie odczuję raczej skoku wydajności jak kupię SSD z sata 3 i zamontuję na sata 2 ?( nie mówię o przesiadce z HDD , bo to oczywiste i nieporównywalne). Mam rację czy nie? Jeśli mam rację to Crucial m4 i Samsung 830 odpada bo przepłacę, jedyny wybór padnie na Samsunga SSD 470.( wtedy może większy - 128GB).
Czy kupić SSD Sata III i zarzucić do laptopa? (jak tak to wybór padł na Samsunga SSD 830).

Proszę o opinię.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#33
andrzej76 napisał(a):nie odczuję raczej skoku wydajności jak kupię SSD z sata 3 i zamontuję na sata 2 ?


Nie patrz się na tą marketingową papkę! Nie liczą się gigantyczne transfery, ale czas dostępu. Dyski pod SATA III zamontowane na SATA II dadzą Ci ogromnego kopa, jedyna różnica będzie w testach syntetycznych - tam musi być, bo po prostu interfejs nie pozwala na takie gigantyczne transfery. Niemniej przy normalnym użytkowaniu nie do zauważenia, no chyba że byś chciał sobie zrobić RAID 0 w SSD, wtedy SATA III jak najbardziej ma sens.
Odpowiedz
#34
Czyli po chłopsku mówiąć kupować Sata 3? Więc kupię na Sata3. Dzięki za rady.
Odpowiedz
#35
andrzej76 napisał(a):Czyli po chłopsku mówiąć kupować Sata 3? Więc kupię na Sata3. Dzięki za rady.


Tak, śmiało kupuj na SATA3. Zresztą jakbyś zmienił platformę na taką z tym interfejsem, to od razu będzie śmigać wszystko.
Odpowiedz
#36
Rozumiem, więc dzisiaj zamówię SSD na SATA 3.Grin
Odpowiedz
#37
może się komuś przyda, świeży teścik dysków SSD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

The world is yours
Odpowiedz
#38
To mi trochę rozjaśniło sprawę o SSD jaki wybrać. Dzięki za info o teście.
Odpowiedz
#39
Jeeee, m-czwóreczka w czołówce i co więcej, bez pieprzenia o ogromnych liczbachGrin
Ładnie ujęli problem z SandForce:

Cytat: Na forach internetowych już teraz wrze i wielu zwiedzionych nabywców pyta, gdzie są te megabajty na sekundę, za które zapłacili.


Tak to jest, jak się człowiek patrzy na dane od producenta i im na ślepo wierzy.
Odpowiedz
#40
krótki teścik OCZ Synapse Cache SSD:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

The world is yours
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości