nowy komputer do 5000zł
#1
Witam,
oszczędzałem trochę czasu i postanowiłem kupić nowy komputer. Zależy mi na tak dobrym komputerze, by najnowsza gra "Assassin''s Creed: Revelations" chodzi płynnie na max. ustawieniach. Dodatkowym atutem będzie dobra karta dźwiękowa, bo kręci mnie słuchanie muzyki... Jaki zestaw polecacie???

P.S. dodatkowe pytanie, czy taki komputer znaczenie przewyższy graficznie gry na PS3. Posiadam konsolę i ciekawi mnie, jak bardzo dobry komputer przewyższy Playstation 3???
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
gry na konsoli mają dużo gorszą jakość obrazu niż na pc-cie z dobrą kartą grafiki, szukasz peceta czy mógłby być laptop?
The world is yours
Odpowiedz
#3
fiodor99 napisał(a):gry na konsoli mają dużo gorszą jakość obrazu niż na pc-cie z dobrą kartą grafiki, szukasz peceta czy mógłby być laptop?


laptop nie jest do gier. Dużo taniej wyjdzie zrobić PC, który osiągnie te same parametry co laptop. Np. laptop za 5 koła to PC za około 2,5 koła a te same parametry. Nie polecam do gier laptopów.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#4
Łooo, za 5000 tys złożysz niezły sprzęt, który nie będzie odbiegał jakością grafiki i płynnością od PS3. Co więcej, komputer będzie miał o wiele lepszą jakość tekstur i większą liczbę detali. Oczywiści nie zapomnij o dobrym monitorze.
A zestaw niech złożą inni, zrobią to lepiej ode mnie.
Odpowiedz
#5
nie wszyscy chcą peceta, tu masz przykład:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Dodano: 21 lis 2011, 21:28

najważniejsza jest karta grafiki, co prawda nowe procesory dołożą pare klatek.
The world is yours
Odpowiedz
#6
Może i tak, ale z laptopem jest o tyle problem, że może przy takich machinach nie wyrabiać z chłodzeniem podczas długiego katowania. Wtedy tylko podstawka chłodząca, która mało może pomóc. Sam osobiście posiadam laptopa (raczej nie gram ,sporadycznie) i nie zamieniłbym go na PC ze względu na mobilność i wygodę. Ale powtarzam, nie gram. Do gier jest PC i za tą cenę zrobi sobie czołg jakich mało. Parametrami starczy pewnie jeszcze na sporo czasu żeby być na TOPie ;-) Oczywiście jak pisał Kamil, musisz mieć też dobry monitor, idealny według mnie to jakieś 22 cale w HD.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#7
Zestaw Postaw na Intelu. Nie warto brać buldożera. Phenomy X6 są nieopłacalne. Obadaj wykres. AMD miało wydać pogromcę Intela, a wyszło jak zwykle.
Nawet i5-2500k jest wydajniejszy od tych Buldożerów:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Tak przykładowo:
Proc: Intel Core i7-2600K

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Płyta: Asus P8P67 Rev.3.0, lub ASRock P67 Extreme4 B3, ewentualnie Gigabyte P67AUD4 B3
GeForce GTX 580, warto brać pod uwagę MSI GeForce GTX 580 ze względu na cenę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

lub GTX 570
Dysk: Samsung HM641JI 640GB lub coś może coś z SSD np: Corsair Force 3
Zasilacz: XFX PRO 650 lub XFX PRO 750W
Odpowiedz
#8
Panowie takich tematów na forach poświęconych stricte sprzętowi jest pełno i można się rozwodzić oj można. Pierwsze i najważniejsze to jaki monitor posiadasz? Obecnie jest taki zastój przez konsole i większość gier chodzi pięknie na średniej klasie sprzętu. Tutaj przykładowy sprzęt jaki dają na forach:

Kod:
Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Chłodzenie Procesora:Zalman CNPS10X Performa
Pamięć RAM:Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance lub A-Data 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Gaming lub Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey Series
Płyta Główna:AsRock Z68 Extreme3 Gen3
Karta Graficzna:Gigabyte GeForce GTX 560 OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI lub
MSI Radeon HD6870 Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP
Nagrywarka DVD:LG GH24LS70 SATA LightScribe (black)
Obudowa:Fractal Design Core 3000 (b/z) jak kto woli
Zasilacz:OCZ ZS 750W 80+ 135mm lub inny markowy

Poglądowy temat:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

ale nie wiem czy jest sens pakować taką forsę.

Intel Core i7-2600K - do gier nie ma sensu i5 starczy spokojnie (podkręcasz na 4-4.5 GHz bez zmiany napięcia i masz potwora)
Asus P8P67 Rev.3.0, lub ASRock P67 Extreme4 B3, ewentualnie Gigabyte P67AUD4 B3 też mogą być czemu nie
Dysk HDD szukaj raczej 1-2 talerze ten co Slawektor podał dobry jest
Dysk SSD na system to fajna sprawa tylko może Crucial- zawsze to mniej problemów
GeForce GTX 580 - tutaj kwestia monitora, jak jest okazja też można łapać
Odnośnie karty dźwiękowej to jakaś zewnętrzna, może Asus Xonar - nie znam się na konkretnych modelach - tutaj musiałbyś poczytać czego oczekujesz raczej.

Idą święta ceny rosną, ale też promocje się trafiają! Niedługo nowe procki, karty graficzne więc ceny po świętach tego zestawu mogą sporo polecieć, ale wedle zasady jak Ci potrzebne to kupuj, a nie czekaj (choć jak kto woli).
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#9
@buri
Masz rację. A z kartą 580 a 570, to prawie tysiąc zeta. Różnica w cenie dość spora. Więc korzystniej 570.
Co do monitora, może LG E2360V-PN, mam i sprawuje się świetnie:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Ja dam małą rade. Rzeczy rtv,i części komputerowe tracą na wartości. Polecałbym zrobić taki o to interes: Kupić pc za ok 2500 zł ,drugie 2500 wpłacić do banku itp. Po 2 latach sprzedać pc nr 1 wziąć minimum 1000zł i kupić coś za powiedzmy 3000. Resztę przeznaczyć dla siebie.Już kupowałem wcześniej pc za ok 5k i aparat za 4,5k. Straciłem sporo.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#11
slawektor napisał(a):Zestaw Postaw na Intelu. Nie warto brać buldożera. Phenomy X6 są nieopłacalne. Obadaj wykres. AMD miało wydać pogromcę Intela, a wyszło jak zwykle.


Jak tak dalej pójdzie to zmienię nickNone Kiedyś AMD potrafiło zostawić w tyle Intela w procesorach "dla ludzi" (Xeony to inna sprawa) ale od dawna... no jest jak jest.
Nieco inaczej sprawa wygląda jak mamy ograniczony budżet, wtedy bardziej opłaca się Phenom zamiast np. wymiany wszystkiego i kupna i3.



bardok206 napisał(a):Ja dam małą rade. Rzeczy rtv,i części komputerowe tracą na wartości. Polecałbym zrobić taki o to interes: Kupić pc za ok 2500 zł ,drugie 2500 wpłacić do banku itp. Po 2 latach sprzedać pc nr 1 wziąć minimum 1000zł i kupić coś za powiedzmy 3000. Resztę przeznaczyć dla siebie.Już kupowałem wcześniej pc za ok 5k i aparat za 4,5k. Straciłem sporo.


Popieram. No może nie aż tak skrajnie, ale wydawanie ponad 3500zł i kupowanie topowych części teraz mija się z celem. Za rok będą nowe procki intela więc kupiony teraz np. i7 już nie będzie pierwszy lotów, zresztą nawet teraz byłoby go ciężko wykorzystać.
Ja powiem tylko, że jeżeli naprawdę chcesz tyle wydać, to bierz dysk SSD - Cruciala M4 lub coś od Intela, wystrzegaj się natomiast OCZ bo padają jak muchy. Zakup takiego dysku da Ci gigantyczną różnicę w responsywności systemu i wszystkich aplikacji.
Odpowiedz
#12
Uważaj na ceny HDD. Zalało fabrykę i ceny poszły do góry nawet o 300% Tongue
Odpowiedz
#13
Kupowanie kompa za taką kwotę to wywalenie kasy w błoto. Za parę lat będzie wart tyle co papier toaletowy. W tym momencie procki amd jak i intela mają ogromny zapas mocy i osobiście uważam, że cały ten abstrakcyjny dla mnie wyścig to jeden wielki absurd. 2 miesiące temu kupiłem phenoma II 965 3,4 za 450zł, w pracy mam Intela i5 2500k 800zł i nie widzę praktycznie żadnej wizualnej różnicy w działaniu systemu i aplikacji. W programach graficznych trochę dłużej to wszystko przerabia, ale to wszystko jest do przełknięcia. Radzę kierować się zdrowym rozsądkiem i opłacalnością, bez rzucania się na "nie wiadomo co" bo się na tym cholernie traci...
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości