Comet Bird- inna wersja Firefox.
#1
Więc tak, z ciekawości zainstalowałam Comet Bird . Jak dla mnie to jest klon Firefox , chociaż zapewne niektórzy z Was się ze mną nie zgodzą.

Ta przeglądarka jest kompatybilna z takimi samymi rozszerzeniami, jak Firefox .

Za bardzo nie jest rozwijana, bo jej najnowsza wersja jest oparta na Firefox 7.0.1 .

Ona tym się różni do Firefox , że ma własne rozszerzenia do ściągania plików video, własnego downloadera, rozszerzenie Ctrl-Tab, rozszerzenie do synchronizacji zakładek i jedno do przywracania ostatnio zamkniętej karty.

Niewątpliwym plusem tej przeglądarki jest to, że mniej obciąża procesor od Pale Moon 64-bit.

Oraz to, że dzięki niej mogę przetestować różne rozszerzenia do Firefoxi Pale Moon , nie uszkadzając ich.

Jednak chciałabym poznać Wasze zdanie na temat tej przeglądarki.

Czy warto ją przetestować i czy jest bezpieczna?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#2
Moim zdaniem takie przeróbki/poprawki spełniały swoją powinność jak cykl wydawniczy fx jeszcze był dość "wolny". Teraz niestety takie rozwiązania pisane przez klika osób nie przyciągną szerszej publiki. Powód? Prosty w takich aplikacjach zawsze będziemy wersje lub dwie do tyłu. Można to już zaobserwować np w klonie chrome, tzw mowa o chrome plus, Cały czas zwalnia.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Niekoniecznie. Waterfox czy Palemoon trzymają się całkiem nieźle no i są aktualne.
Niemniej jak dla mnie są godne uwagi tylko ze względu na to, że ich autorzy udostępniają wersję x64 dla Windows - gdy Mozilla wreszcie zacznie publikować czystego Firefoxa x64, to jak dla mnie stracą one rację bytu. Z wydania na wydanie Firefox jest lżejszy i zabiegi jakie przeprowadzają autorzy modów (np. kompilacje pod nowe procesory z kolejnymi wersjami SSE/MMX) robią się nieodczuwalne.
Odpowiedz
#4
Lukasamd , wcześniej miałam wersję 32-bit Pale Mooni bardzo polubiłam tą przeglądarkę.

Jednak po tych pierepałkach z Waterfoxzainstalowałam jej wersję 64-bit.

Pale Moonchwilowo jest w tyle za stabilnym Firefox , bo jego najnowsza wersja to 8.0.1.

Co do Comet Bird , to ona rzeczywiście jest wsteczna- ale ją zachowam, aby czasem przetestować nowe rozszerzenia do Firefox .

Co do Chrome Plus - to się z nią pożegnałam, bo nie była super, wolno wczytywała kilka stron naraz i lepsze od niej okazały się Chromiumi srware ironportable.

Bardok206 , uważam że istnienie innych wersji Firefox , ma sens, bo czasem są w nich stosowane różne rozwiązania, których nie ma w Firefox .

No i dzięki nim można przetestować różne rozszerzenia do Firefoxi Pale Moon , nie uszkadzając ich.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#5
joa17t napisał(a):Pale Moon chwilowo jest w tyle za stabilnym Firefox, bo jego najnowsza wersja to 8.0.1.


U mnie aktualizacje Firefoxa cały czas milczą, na oficjalnej stronie pobierania Firefoxa też jest info o wersji 8.0.
Sądzę, że ten ostatni update jest bardzo mało istotny skoro nie śpieszą się z aktualizacją. Można by więc chyba przyjąć, że Pale Moon jest na bieżąco.
Odpowiedz
#6
Lukasamd , to ta aktualizacja Firefox do wersji 8.0.1 nie jest oficjalna?

Hmm, zdaje się, że jego najnowszej wersji nie można pobrać z Softpedii.

Wersję Firefox 8.0.1można pobrać stąd:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


To fajnie, że Pale Moonjest na bieżąco. Smile
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#7
lukasamd napisał(a):U mnie aktualizacje Firefoxa cały czas milczą, na oficjalnej stronie pobierania Firefoxa też jest info o wersji 8.0.

Mozilla z tego co wiem wycofała na razie v8.0.1 przez pewne problemy z programem RoboForm <!-- sSmile2-->Smile2 <!-- sSmile2-->
Odpowiedz
#8
Aha, czy Comet Birdjest na tyle bezpieczna, by przy jej użyciu logować się na skrzynkę mailową, Facebook i Twitter?

Wiem, że jest kompatybilna z takimi samymi rozszerzeniami co Firefox , ale nie wiem, czy można mieć zaufanie do jej twórców.

Czy po prostu używać jej tylko do testowania nowych rozszerzeń do Pale Mooni Firefox ?
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości