Avast vs Avira vs AVG
#21
Wszystko fajnie ale jak dla mnie immunet ma zbyt wiele fp.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#22
Fakt, trudno się nie zgodzić. W sumie decyzję już podjąłem, Avast Free + PC Tools Firewall + SpyShelter. Ochrona lekka (bardzo lekka! ) i skuteczna ;-) Dziękuję wszystkim za pomoc w wyborze, każdy post był mi pomocny w wyborze zestawu ;-)
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#23
u mnie np. immunet powodował niesamowite zużycie procka T9300 - u kogoś było podobnie?
The world is yours
Odpowiedz
#24
U mnie tak było...nieważne ile miałem RAM na komputerze (testowałem na 3 maszynach), zawsze było czuć że Immunet pracuje i to czasem tak, że ciężko było pracowac z innymi aplikacjami.
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#25
Pc tools ok. Tym bardziej jeśli system 32 bity,bo jak 64to ich dodatkowa ochrona nie działa. Ale w tym przypadku spyshell... jest na stanowisku.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#26
zwykle po uruchomieniu było fajnie, ale gdzieś po ok 10 minutach kolokwialnie pisząc masakra Wink
The world is yours
Odpowiedz
#27
Borzuck napisał(a):Z tym się nie zgodzę. Immunet- leciutki a wykrywalnością zawstydza nie jeden płatny program.


Sypie FP - dodają masowo do baz jak leci a potem dopiero czyszczą z prawidłowych plików. No może tak nie robią, ale takie odniosłem wrażenie.
Poza tym wersja płatna jest ciężka, zarówno dla pamięci jak i procesora.
Odpowiedz
#28
bardok206 napisał(a):Sprawdź ten programik

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

, podobny.


Czy ten program jest darmowy? Bo nigdzie nie moge znaleźć a nie chce instalować go jeśli musiałym płacic.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#29
Tak jest darmowy - zarejestrowani użytkownicy (czyli ci co zapłacili) dostają tylko więcej funkcji:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#30
Więc tak, swego czasu miałam te wszystkie programy w kompie, z tymże avast i avirę w wersji darmowej, a AVG w płatnej.

Avast, to pierwszy antywirus, jakiego w życiu używałam... Na moim wiekowym teraz laptopie, zainstalował mi go mój kolega informatyk.

Wówczas byłam całkiem zielona, jeżeli chodzi o komputery...

Potem skorzystałam z promocji i zainstalowałam płatną wersję AVG. Słyszałam, że ma złą wykrywalność, ale jakoś system dobrze mi działał.

Nigdy nie testowałam jego wersji darmowej...

Niestety lub stety przejęłam się opinią moich znajomych, dotyczących AVG i się z nim pożegnałam, bo ponoć miał słabą wykrywalność.

W każdym razie jak miałam w systemie AVG, to miałam dodatkowo Reaturnil System Safe Pro- system jakoś przeżył zainstalowanie programu z drugim antywirusem w chmurze...

No i okazało się, że nie mogę wejść na jedną stronę, przeskanowałam kompa F-Prot, wchodzącym w skład Returnil System Safe Pro i on wykrył jakieś wirusy, a potem internet działał bez zarzutu.

Czyli rzeczywiście wtedy AVG przeoczył jakiegoś wirusa, ale każdemu antywirusowi to może się przytrafić.

Jak pożegnałam się z AVG to przez chwilę pomyślałam o powrocie do avast, ale zupełnie mi się przejadł i zainstalowałam darmową avirę.

Mimo że nadal lubię avast, to uważam, że lepsza jest od niego avira, nawet w wersji darmowej, gdy się ją odpowiednio skonfiguruje.

Co do innych rozwiązań, to uważam, że bardzo dobry jest Returnil System Safe Pro, bo F-Prot, wchodzący w jego skład ma dobrą wykrywalność.

Poza tym nie należy zapominać, że każdy antywirus, nieważne jak dobry, może wykrywać False Positive.

Taki już ich urok...
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#31
joa17t napisał(a):Co do innych rozwiązań, to uważam, że bardzo dobry jest Returnil System Safe Pro, bo F-Prot, wchodzący w jego skład ma dobrą wykrywalność.

Ciekawe i co jeszcze. F-Prot i dobra skuteczność? Dobre żarty! Nawet ciężko znaleźć testy, bo nie bierze w nich udziału.
Odpowiedz
#32
To jeden z najstarszych antywirusów...działa na silniku Frisk, który jest również bazą dla F-secure. Tu ich strona domowa, a jak wejdziesz w zakładkę "About" znajdziesz info o Frisk i listę certyfikatów Virus Bulletin od 1999 rokuCraze

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Kiedyś F-prot był w diagramie wyników VB obok Friska i F-secure...teraz w wynikach jest pod nazwą Frisk, a dodatkowo pojawił się samodzielnie Returnil.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#33
Te certyfikaty z 2006 nie są za nowsze. Tak, skuteczność 60% to bdb. wynik...
EOT.
Odpowiedz
#34
Teraz potrzebuję Waszej rady dot. Panda Cloud vs Immunet. Który wybrać? Z tego co widziałem to Immunet miał lepszą wykrywalność. Nie wiem jak ma się sprawa z obciążeniem, w sumie przy Immunecie jakoś specialnie nie muli mi nic, albo nie widzę. Do tego jakaś zapora, Comodo bądź Privatefirewall (PC Tools odpada, strasznie wydłużał start kompa, chyba jakiś sterownik się ładował) + SpyShelter. Więc co mi poradzicie, panda czy immunet? Komp: 3 GB RAMu, proc i3, dwa rdzenie, cztery wątki po 2,40 gz.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#35
Comodo znasz, privatefirewall jest trochę meczący w swoich nieczytelnych komunikatach.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
W sumie FW wybrany- Comodo. Teraz kwestia panda czy ten immunet. Ew. myślę znów o pełnym pakiecie CISa, miałem go i spokój. Teraz format za formatem w poszukiwaniach... CIS mimo wszystko AV ma śedniaka, Immunet chyba lepszą wykrywalność ma.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#37
Borzuck napisał(a):Teraz format za formatem w poszukiwaniach...


Nie trzeba formatować by różne programy testować, trza zainstalować Immunet i sprawdzić chociaż przez tydzień jak się zachowuje, inaczej nie będziesz wiedział, bo każdy komp jest inny, inaczej się zachowuje co do tej samej aplikacji, może mulić, zawieszać się, spowalniać start, itp. a test testowi nie równy, zawsze masz też systemowe przywracanie systemu, więc nie zawsze już trza się rwać do formatowania, ot moja rada.

Co do pełnych pakietów to moim zdaniem można:

1.CIS 2012
2.KIS 2012
3.NIS 2012
4.Panda IS 2012
5.F-Secure 2012

Co do tzw. mixów to:
1.Immunet Protect + C F
2.Avast 6 Free + C F
3.AVG AV Free + C F

do tego programy on-demand :MBAM lub Hitman Pro.

I nic więcej do szczęścia nie potrzeba. Chyba , że się uprzesz to ewentualnie SpyShelter Free lub Premium.
Odpowiedz
#38
andrzej76 napisał(a):3.AVG AV Free + C F


AVG może przymulić.
Chmurka + CPF to dobry zestaw. Immunet nadal dla mnie jest dziwną, nieznaną egzotyką Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#39
Płatnych nie posiadam, szukam więc darmowych. W sumie panda odpadła, teraz CIS vs Immunet + CF. Na ostatniej paczce Immunet ma blisko ponad 30% większą skuteczność niż CIS, dlatego mam dylemat. Pandy nie chcę, bo przeskoku dużego nie ma między CIS a Panda Cloud w wykrywaniu a Pandziora trochę muli mi.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#40
AVG nie jest taki ciężki. Tylko lubi trochę RAM.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości