MAMUTU +CFP3
#1
Witam wszystkich serdecznie,mam pyatnie czy ochrona typu MAMUTU+CFP3+SPYBOT+SPYWARE BLASTER wystarczy do ochrony mojego kompa?

oczywiście w CFP3 właczę opcję Defense plus.

ach zapomniałbym jeśli ktoś chce darmową (legalną)licencje na rok do MAMUTU to proszę o PW
Odpowiedz
#2
Jak lubisz ryzyko wynikające z tego że współpraca w czasie rzeczywistym różnych monitorów może nie być prawidłowa to instaluj. a czy wystarczy?To zależy od tego jaką mają wykrywalność.
Osobiście sadzę że lepiej mieć jednego antyvira z górnej półki (~99% wykrywalności i stuprocentowy firewall) niz parę programów o których wiem naprawdę tylko tyle ile o nich mówią sami twórcy,lub ktoś gdzieś na forach o nich wspomniał.
Ostatnio używam NAV2009 i Outposta2009 a kontroluję je od czasu do czasu Gmerem i Hijackiem.
Odpowiedz
#3
Hm ja z kolei mam w tej chwili spybot,spyware blaster,avirka free i zaporka systemowa.warto zamienić ją na comodo?(zaznaczam że zawsze gdy skanuje kompa to nie mam ani jednego syfa)

dlatego zastanawiam się nad istnieniem w moim kompieantyvira(nie łażę po dziwacznych stronach,nie ciągne p2p)
Odpowiedz
#4
Brak programu antywirusowego na kompie to samobójstwo Smile Jakiś czas temu ktoś włamał się na stronę sklepu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Wydawać by się mogło że nic złego nie może nas na tej stronie spotkać - otóż ów włamywacz pozostawił po sobie pamiątke w postacji Trojana. Tak więc jak kolega wyżej napisał - nie znasz dnia ani godziny, a antywirus to konieczność w obecnych czasach.
Odpowiedz
#5
lunaticdreams napisał(a):Hm ja z kolei mam w tej chwili spybot,spyware blaster,avirka free i zaporka systemowa.warto zamienić ją na comodo?(zaznaczam że zawsze gdy skanuje kompa to nie mam ani jednego syfa)

dlatego zastanawiam się nad istnieniem w moim kompieantyvira(nie łażę po dziwacznych stronach,nie ciągne p2p)


Jeżeli do tej pory Ci nic nie wpadało, to nie sensu tego zmieniać.
Odpowiedz
#6
Połączenie z netem standardowo (neostarada)modem.Myslałem nad zainstalowaniem comodo firewall pro
Odpowiedz
#7
lunaticdreams napisał(a):Połączenie z netem standardowo (neostarada)modem.Myslałem nad zainstalowaniem comodo firewall pro


Aż trudno uwierzyć, że łącząc się Neostradą na zwykłym modemie, do tej pory nie wpadały Ci trojany. Prawdopodobnie uwarunkowane to jest miejscem zamieszkania.
Comodo, to znakomity i lekki firewall. Ustaw alerty na "Very low" a podczas instalacji zaufanych programów, wyłącz w trayu Defense+, żeby nie klikać bez sensu.
Możesz pogrzebać jeszcze w ustawieniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#8
Jurek napisał(a):
lunaticdreams napisał(a):Połączenie z netem standardowo (neostarada)modem.Myslałem nad zainstalowaniem comodo firewall pro


Aż trudno uwierzyć, że do tej pory nie wpadały Ci trojany. Prawdopodobnie uwarunkowane to jest miejscem zamieszkania.
Comodo, to znakomity i lekki firewall. Ustaw alerty na "Very low" a podczas instalacji zaufanych programów, wyłącz w trayu Defense+, żeby nie klikać bez sensu.
Możesz pogrzebać jeszcze w ustawieniach:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


nie wiem czynie wpadały bo zaporke mam systemową,ale skan kompa robię raz na 3 dni i od kilku lat jest czysto,czyli jednym słowem radzisz mi COMODO?
widzę że masz zaporkę comodo,więć napewno wiesz co oznacza DEFENSE+
mógłbyś co nieco objaśnić co to jest to DEFENSE +?
Odpowiedz
#9
Hm...czyli defense + to coś w rodzaju skanera antymalware tak?
dziwne wczoraj robiłem skan kompa KISEM i NODem i komp czysty
zainstalowałem znowu avirke i też czysty.chyba szkodliwce mnie nie lubią
Odpowiedz
#10
o kurka win adware better internet takie cuś mi wykrył ten comodo,co najciekwasze ten plik nie jest zarażony,ponieważ zciągałem go z wielu zródeł i w każdym wykazuje adaware,ten plik to program SPEED-X
teraz pytanko o CFP
w firewall seciurity level-co ustawić? domyślnie mam safe mode
w Defense + seciurity level -co ustawić?domyślnie mam clean pc
display baloon mesages zaptaszkować?
i jak dodać program do wykluczeń?
czy domyślne ustawienia comodo są dobre?czy może ustawić tak jak w opisie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

w opisie jest napisane że "Na początku używania zapory nie powinniśmy zmieniać ustawień zapory jak i defense +"
więc zmieniać czy nie zmieniać według opisu(wyskakujące okienka mi nie przeszkadzają jakby co)
czy ustawić opcję BLOCK ALL INCOMING CONNECTIONS?

jeszcze jedno Comodo firewall pro ma być traktowane jako Trusted aplication?
windows updater Aplications też?(przez przypadek skasowałem i niewiem co mam ustawić
Odpowiedz
#11
@lunaticdreams
Jeżeli od dawna nie masz wirusów, to najlepiej pozostaw tę ochronę którą posiadasz. Właśnie dzisiaj robiłem format przez Comodo firewalla. Reinstalowałem go i kompletnie się zawiesił, bez możliwości wyinstalowania lub ponownego zainstalowania. Większość programów nie mogła połączyć się z netem. Nic nie można było zrobić.
Jeżeli coś się sprawdza, to najlepiej tego nie zmieniać.
Odpowiedz
#12
już po ptakach bo zainstalowałem comodo
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości