VMware Workstation 8.0.0
#1
Panowie, problem.

Wiesza mi się VMware Workstation 7 jak i 8 i co za tym idzie cały system.
Wirtualny system to XP.
Pamięc ustawiona zarówno na 512 jak i 1GB ale i tak są zwiechy.
Mam 4GB ramu i automatyczny rozmiar pliku stronnicowego.
Gdzie lezy problem?
Wkurza mnie to bo nie mogę spokojnie potestować antywirusów.

Mój system to W7 x64
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#2
To spróbuj darmowego VirtualBox-a . Teżjakiś czas używałem vm i przesiadłem się spokojnie na vboxa. Polecam. Jeśli niei musi być vm to opisz dokładniej swój problem. Czyli jak się wiesza, dokładnie kiedy i w jakich sytuacjach oraz jaki masz procesor. Czy też np używałeś wcześniej vm i były nst problemy? Z reguły ustawianie 512 a 1024 ramu w xp wirtualnym nie wiele daje wydajności. Tutaj głównie liczy się procesor.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
Procesor to amd x2 240 2,8GHZ
A co do virtualBoxa - miałem kiedys ale znowu miałem problem z udostępnianiem folderów. A tutaj metodą "przeciągnij i upuść" można wszystko przekopiować.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#4
Nie wiem po co ci auto plik stronicowania - lepiej byś go ustawił na wartość stałą...
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Miałem ustawione na od 200MB do 1GB ale myślełem, że tu leży wina i zmieniłem na auto, jednak nie pomogło.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#6
Odpal na matce manager zadań i wtedy spróbuj odpalić maszynę wirtualną - będziesz wiedział czy to jej wina, czy czegoś innego.
Jeżeli jej, to o ile da się, warto w maszynie odpalić manager - może jakaś usługa czy coś.
Odpowiedz
#7
Nie. Mam dość 2 zwiechy przy kopiowaniu paczek malware i 3 przy instalacji eScana. Wolę to zrobić na około, odinstalować sowjego IS i zainstalować eScana.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#8
Spróbuj zainstalować darmowy VMware player zamiast VMware 8.
Odpowiedz
#9
Właśnie coś musze znaleźć jakąś alternatywę do tego bo masakra.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#10
VMware Player również udostępnia kopiowanie z przeciąganiem na systemach wirtualizowanych (przynajmniej na Windowsach, ale na Linuksach też powinien gdy zainstalujemy dodatki).
Mimo wszystko ja bym polecał VirtualBoxa - jest szybszy.
Odpowiedz
#11
Zależy mi aby można było kopiować przez przeciąganie a z szybkość schodzi na dalszy plan.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#12
No to pozostają foldery udostępnione, to też w miarę wygodny sposób, przekopiować pliki do folderu.
Odpowiedz
#13
A może Windows Virtual PC? Można spróbować. Wersja 2007 SP1 jest za darmo.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


W ostatnim spoilerze bezpośrednio do pobrania.


Dodano: 13 lis 2011, 16:34

Możesz też z poziomu zarządzania dyskami w Windows 7 stworzyć dysk VHD( wirtualny) i na nim zainstalować system do testów ( tylko można Windows 7 i Windows Server 2008), po odpaleniu komputera będzie widziany jako normalny system, to jest najwygodniejszy sposób ,właśnie to zaczynam testować.Nie musisz przydzielać ileś tam ram, bo masz dostępny cały jaki w systemie, problemem może być instalacja kilku softów av, bo trza mieć program do migawek, by to zachować, biorę się za ten schemat, zobaczę jak się ma w praktyce.Myślę, że CTM (Comodo Time Machine) i będzie ok.
Odpowiedz
#14
Nie wiem czy to dobry pomysł, morphiusz pisał że wirus z fejsa wywalił mu CTM. Ale idea ciekawa. Program do nagrywania też trzeba tam zainstalować, jeśli się nie mylę.
Odpowiedz
#15
Niestety potrzebny jest skrypt, który automatycznie uruchamia dysk VHD, gdyż ten po restarcie nie jest widoczny, bo się sam odłącza i trzeba go montować na nowo.Owy skrypt posiadam, trzeba go wrzucić do autostartu a w diskpart wpisać stosowne polecenia.Troszkę jest z tym pracy, na razie dysk jednak nie jest widoczny po uruchomieniu komputera, jeśli sytuacja się nie zmieni to spróbuję poczytać i zainteresowac się Virtual PC od Microsoft, lub jeden system poświęcę na testy bez instalowania maszyny wirtualnej,( wtedy nie muszę przydzielać ram-u systemowego, bo mam tyle wolnego ile pozostaje go po zajęciu ram na system) zarzucę na niego CTM, albo .....wrócę do VMware .
Odpowiedz
#16
Mam VM 7.1.4 na którym zainstalowany jest Windows ThinPC ( lżejsza forma Win 7). Po wyłączeniu zbędnych kilku usług,bez aero zjada ramu tyle ile na screenie. Przydzielone 1Gb ram.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Uploaded with

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Mniej więcej podobnie co Linuks, tylko dodatkiwyłączone, po włączeniu Aero , gadżetów pulpitu , itp. pobiera około 500 - 550Mb ramu.
Możemy zainstalować go oczywiście normalnie na dysku fizycznym, w wersji angielskiej, tutaj spolszczyłem system stosownym pakietem pobranym z witryny Microsofti dodatkowym plikiem reg. dodając go do rejestru.
Odpowiedz
#17
367MB czyli tyle co Linux? Bardzo poważny skrót myślowy Tongue
Odpowiedz
#18
O te użycie RAMu naprawdę nie warto się bić Cool
Oczywiście byłoby nieciekawie, gdyby Windows czy Linux na dzień dobry brały np. 1,5 GB pamięci i nam jej nie oddawały, ale popadać w skrajności nie można z obu stron - w np. Windows Vista czy Windows 7 za duże użycie zaraz na początku (np. 800 MB - 1,2 GB) odpowiada superfetch, który w razie potrzeby zwalnia większość z tej wartości .
Z tego co pamiętam to chyba buri kiedyś pisał o podobnym mechanizmie na Linuksa, który domyślnie jest wyłączony - użycie RAMu idzie do góry, ale system dostaje kopa - i o to właśnie chodzi.
Odpowiedz
#19
lukasamd napisał(a):Z tego co pamiętam to chyba buri kiedyś pisał o podobnym mechanizmie na Linuksa, który domyślnie jest wyłączony - użycie RAMu idzie do góry, ale system dostaje kopa - i o to właśnie chodzi.

Wtedy trochę źle napisałem Wink e4rat programik do optymalizacji plików na ext4 - to czuć dosyć mocno "...przyspiesza ladowanie systemu poprzez umieszczenie plikow ktorych system uzywa przy starcie obok siebie." - zdanie wyrwane z kontekstu.

RAM to ja mam ciągle ~300 MB zużycie, ale często mam z auto-startem włączone parę programów, aby nie musiał ich później otwierać. Niby zabierają te 100-200 MB dodatkowo czasami, ale wygoda iż mam je już włączone wszystko rekompensuje.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
Odpowiedz
#20
lukasamd napisał(a):O te użycie RAMu naprawdę nie warto się bić


Ale ja się biję na maszynie wirtualnej bo przydzielone mam na nią 1GB + instalacja jakiegoś programu av i skoczy. Windows ThinPC idealnie się nadaje na system wirtualny.

W codziennym użytku też niczym sobie.


Dodano: 29 lis 2011, 15:55

Eugeniusz napisał(a):367MB czyli tyle co Linux? Bardzo poważny skrót myślowy


Tak tyle co Ubuntu (przeważnie tyle mi zagarniał 11.04, 11.10) - to już nie skrót myślowy, i spada do 300MB na Windows ThinPC.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości