Comodo IS 2012 Problem : Skanowanie na żądanie nie działa.
#21
ja jak usuwałem comodo to zawsze z folderu program data , z appdata\local i roaming. Pierwszy jest normalnie na c a dwa kolejne wkatalogu usera w doc... and sett.... restart i ccleanerem sprawdzałem rejestr, ewentualnie auslogic....
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#22
Przechodząc z lekkiego CISa na ociężałego KISa będziesz się strasznie denerwować... KIS aktualnie słabo wypada na paczkach + jest ociężały. Lepszym wyborem będzie ESET.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#23
@ Tomasz - System przeskanowało, znalazło jakieś błędy które zostały naprawione pomyślnie chociaż problem ze skanowaniem na żądanie nadal jest.
Ps. tylko nie wiem czemu nie mogę odczytać logu skanowania : "Odmowa dostępu"

@ bardok206 - Dziękuje ale na razie wole nie odinstalowywać ochrony systemu bo później nie odpalę i zostanie mi tylko format^^
Ps. Przed chwilką Comodo dodał dwa pliki do kwarantanny (dzisiaj nic nie pobierałem)^^ więc system nie jest taki czysty jak się wydaje^^

..Niedługo będę musiał chyba wykonać pełne skanowanie systemu^^

@ Borzuck - już tak myślałem że jeśli już zmieniać to na ESET Smart Security 5.0.94.0 ,tylko się zastanawiam bo wersja 5.0.93.7 mi muliła system i dlatego zmieniłem na Comodo^^
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#24
To może przeleć go EEK, MBAM i Hitmanem Pro
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#25
Ok To pobieram EEK + Hitman Pro

Skanuje.... i nie komentuje tego co tu się dzieje^^
Comodo się obudził z wirusami i je blokuje,hitman pro wykrył już dużo...
... po zakończeniu się odezwę...

Hitman Pro... Wszystko ładnie pięknie ale licencja testowa wygasła" gdy na nią klikam... WTF ? i jest potrzebny klucz jedynie ;/ a zagrożeń wykrył dużo...
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#26
Dlatego Ci to tak działa jak działa... ok, powodzenia.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#27
Masz jakąś wadliwą instalację.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#28
Właśnie dziwi mnie to, że CIS obudził się z tymi wirusami dopiero jak są otwierane przez inne programy antywirusowe w celu naprawy. Czemu ich sam wcześniej nie znalazł?
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#29
Widocznie baza wirusów została zaktualizowana i nowe wirusy zostały wykryte^^ ale zobaczę czy ten problem skanowania na żądanie zginie^
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#30
Moze podasz screena? Grin
Odpowiedz
#31
screena z czego ?

Comodo dał do kwarantanny parę plików a z kwarantanny ja usunąłem...
Po ponownym uruchomieniu Hitman Pro już nic nie wykrył.
Teram tylko jeszcze zrobić pełne skanowanie Comodo & Mbam bo jak na razie problem ze skanowaniem na żądanie jest dalej^^
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#32
Borzuck napisał(a):26 min temu

Właśnie dziwi mnie to, że CIS obudził się z tymi wirusami dopiero jak są otwierane przez inne programy antywirusowe w celu naprawy. Czemu ich sam wcześniej nie


Bo Comodo nie skanuje bez potrzeby plików w real-time, które nie są odczytywane/zmieniane tak jak każdy skaner real-time zresztą.
Zaczął je wykrywać bo inne programy skanowały cały system i miały do nich dostęp, więc skaner real-time jest sprawdzał.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#33
morphiusz napisał(a):
Borzuck napisał(a):26 min temu

Właśnie dziwi mnie to, że CIS obudził się z tymi wirusami dopiero jak są otwierane przez inne programy antywirusowe w celu naprawy. Czemu ich sam wcześniej nie


Bo Comodo nie skanuje bez potrzeby plików w real-time, które nie są odczytywane/zmieniane tak jak każdy skaner real-time zresztą.
Zaczął je wykrywać bo inne programy skanowały cały system i miały do nich dostęp, więc skaner real-time jest sprawdzał.


Ok, ale to oznacza, że te wirusy siedziały "cicho"? Bo skoro ich nie wykrył to chyba nie mogły nic mieszać.
avast! Free Antivirus
Asus X52JE | Intel Core i3 M370 | 3GB RAM DDR3 | ATI Radeon HD 5470
Odpowiedz
#34
OPEN napisał(a):screena z czego ?

Z Hitmana Pro, co wykrył za zagrożenie.
Odpowiedz
#35
Tak, jakby chcialy sie zaladowac do pamieci, autostartu, wykonac w ogole jakas akcje, czy byc nawet zmienionym czy odczytanym przez inna aplikacje bylby wykryte.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#36
Flash999 napisał(a):
OPEN napisał(a):screena z czego ?

Z Hitmana Pro, co wykrył za zagrożenie.

Ja zamknąłem Hitmana Pro bo nie miałem Klucza a wersji trial nie mogłem aktywować nie wiem czemu ;/
Teraz jak skanuje Hitmanem to już nic nie wykrywa^^

EDIT : Teraz robię pełne skanowanie systemu : Comodo & Mbam... tak dla pewności że nic niema^^
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz
#37
Powinna być możliwość aktywowania licencji 30-dniowej po skanowaniu. Oczywiście, jeśli nie była już aktywowana Smile.

Czyli powinno być już czysto. Jeśli chcesz mieć jeszcze większą pewność to przeskanuj DrWeb CureIT!
Odpowiedz
#38
Flash999 napisał(a):DrWeb CureIT!


Eeee tam, skanuje bardzo powoli.
Zaleca się nim skanowanie tylko dlatego, bodobrze leczy pliki, tak to sie slabo sprawdza.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#39
Zawsze można szybkie skanowanie :-). Nie mówię tu o pełnym, które trwa czasami do 10 godzin. Są też inne skanery:
Microsoft Safety Scanner, AcraMicroScan Lol i skanery online np. ESET Online Scanner.
Odpowiedz
#40
Comodo Zakończyło Pełne Skanowanie :
Przeskanowano : 1251105
Zagrożenia : 0
Czas : 01:49:02

Skanowanie Comodo na żądanie dalej nie działa więc jutro odinstalowuje Comodo i wszystkie resztki po nim...
...później ponownie zainstaluje z pobranego pliku instalacyjnego ze strony comodo.com i zobaczę czy to naprawi problem... Jeśli nie to zastanowię się nad instalacją Eset Smart Security 5.0.94.0^^

Ps. Mbam skanuje dalej i na razie nie znalazł żadnych zagrożeń.
Skanowanie Dr.Web itp jak dla mnie niema sensu bo pochłania za dużo czasu a efekty są małe... to już takie szukanie wirusa "na siłę"^^
ESET Smart Security + Malwarebytes AM/AE (Premium) + Zemana AM HitmanPro
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości