Czy warto korzystać ze specjalnych firewalli gdy mam router?
#1
Siemka Smile

Mój stary komputer nie potrafi już udźwignąć tych wszystkich uruchomionych na raz aplikacji, często muli. Używam OA Free. Zastanawiałem się czy możnaby się go wyzbyć po odpowiednim ustaleniu zasad firewalla w routerze? Jeśli tak jak to zrobić? Router to tp-link td-w8901g Smile


Z góry dzięki za pomysły
Odpowiedz
#2
Nie jestem zbytnim specjalistą od firewalli, natomiast, jeśli masz router, to wystarczy tak lekki i prosty firewall, jakim jest PC Tools Firewall Plus Smile Naprawdę nie obciąża komputera. Gdybyś miał Windows 7, to po ustawieniu zapory systemowej, ona mogłaby wystarczyć, ale z tego co się orientuję, to XP ma dość mierną zaporę, i nie wiem, jak ją skonfigurować.
Odpowiedz
#3
Zależy jakich używasz aplikacji i jak bardzo im ufasz. Jeżeli w ruchu pośredniczy router, to nie musisz się obawiać ataków z zewnątrz, bo to on jest do Ciebie bramą, a nie bezpośrednio Twój komputer (inna sprawa jak się używa np. połączeń komórkowych).
Inna sprawa to ruch wychodzący: do jego kontroli zapora jest bardzo przydatna. Oczywiście nie zawsze jest potrzebna, ale Windowsowa zapora jest w tym raczej niewygodna, nawet w Windows 7.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości