Rozmowy o polityce -dyskusja, polemika, poglądy opinie
#21
Racja leży zawsze gdzieś po środku...

Ja tylko nie rozumiem jednej rzeczy ... czemu nie wprowadzą zakazu zasłaniania twarzy na tego typu zgromadzeniach?


Dodano: 11 lis 2011, 21:15

Warto obejrzeć -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#22
Dokładnie. Za to jest już pomysł że władza może jak zechce zablokować demonstrację. Pisze o tym Jan Żaryn:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#23
No tak, towszystko wina blokady Grin
Już się mówi o skandalu.
Wiem, że 2 strony są bez winy, ale marsz "patriotów" i mordercza walkaz policją (polską policją!!!) to przesada. Rzucanie koktajlami mołotowa, racami, cegłami, spalenie samochodu, wybijanie szyb... idealna atmosfera dla rodzin i dzieci. Wstyd i kompromitacja. Niestety, mówiłem że tak będzie.

Tak wogóle to fajny ten ONR i NOP... widać wielbią kulturę antyku.. teatr, rekonstrukcje, salut rzymski... może jeszcze grecka pederstia? Grin

Mimo, że bojówkarze blokady byli (ale o wiele mniej) to szkody wyrządzone przez cudownych patriotów były nieporównywalnie o wiele większe. Nawet sam Bosak z MW uznał to za porażkę, więc nie mów, że bylo tak radosnie.

Podałeś filmik z swirusami z jakiejs komuny niemieckiej - jak Ci moge podac kilkadziesiat z patriotami aka faszyzmem w akcji.

A to jak wygląda stolica kraju patriotów po ich popisówce -No kur.....

Jestem przeciwko każdemu rodzajowi przemocy - KAŻDEMU - czy to lewckich czy prawackich bojówek i obojętnie kto by komu zadawał krzywde traci w moich oczach. Ale tacy są ludzie.

Aha, a tu Ci sami patrioci z marszu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

vs

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeszcze dopiszę co do zakrywania twarzy - nawet jakbym był po stronie blokady to na 100% miałbym zakrytą twarz - oszołomy z redwatch już by mnie namierzali -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]



Załączone pliki Miniatury
   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#24
Co dotego kto jest winien że tak było możemy mieć rożne zdanie.Piszę tylko, że tworzysz fałszywą symetrię. MN nie miał na celu fizycznej agresji. Lewacy od początku stawiali na fizyczne blokowanie. Tu nie ma symetrii.
Czy oni są zainteresowani świętowaniem polskiej niepodległości, czy urządzaniem na polskich ulicach burd i awantur? Tych gości nie zapraszali organizatorzy MN:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Rzecznik stołecznej policji: 210 zatrzymanych. Prawie połowa to obcokrajowcy. O czymś to świadczy.
Na 13 grudnia trzeba by zaprosić rosyjskich antyfaszystów, żeby zrobili porządek z tymi co rok w rok zakłócają spokój ich generała. A co!
Gość z kulą to organizator Marszu. Próbował ratować sytuację. Ale policja wyparowała:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W Polsce współorganizatorem młodzieżowej zadymy jest pewna wielkonakładowa gazeta. Z dziejów cywilizacyjnego postępu: dzisiaj Targowica wzywa na pomoc posiłki z Zachodu.
Paweł Graś rok temu po 11.11: "Gazeta Wyborcza odpowiada za podgrzewanie atmosfery"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A w tym roku jak było?
Paweł Kukiz zwraca uwagę, że całe wydarzenie nie byłoby tak emocjonujące, gdyby nie media:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#25
Kurde nie mam tv, internet przesiewam, bo połowy informacji nie trawię. Teraz czytam co podesłaliście i robi się smutno. Święto narodowe, a tu w mediach tylko najgorsza część. Wandali powinno się wyłapać, obciążyć karami za każdą szkodę co do grosza, a dodatkowo zesłać na przymusowe prace społeczne.

Nie interesuje mnie polityka/ugrupowania, kto i dlaczego, ale ogólne zachowanie i odniesienie do święta narodowego.
Windows 10/11 Home x64 + Hard_Configurator + Windows Defender + router z firewall
#26
Jak nie miał na celu fizycznej agresji to dlaczego tak się stało? Blokada była otoczona ściśle policją, trudno byłó się ruszyć.

Kogo tutaj atakują prawacy -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- lewaków? Nie!
A tutaj -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- oberwał blokujący lewak? - Nie!

Na marszu byli kibole, neofaszyści z combat18, krew i honor, jak można zezwolić aby ludzie wyznający ideologię zbrodniarzy, którzy zniszczyliWarszawę w 1944 maszerowali teraz w w 2011? To dlatego była ta blokada, oni widzieli realne zagrożenie, zapewne jakby byli tam normalni ludzie z flagą, jak ty (zgaduję, że nie rwałeś bruku) to wszyscy mogliby wziąć udział w tym marszu. Ale co, jeśli to tylko przykrywka dla takich środowisk? Popatrz na defilady we Francji, USA - gdzie panuje tolerancja - przychodzą rodziny z dziećmi, są pochodzy, wszyscy dobrze się bawią.

Komentarz osoby, która była

Cytat: Michał Dudek, byłam na blokadzie - było spokojnie, grała muzyka. Otoczyła nas policja bo zaczęły się petardy od pierwszych patriotów. Zwiałam, czułam że będzie dziś niebezpiecznie, a ja nie mam postury do walki z łysymi zadymiarzami którzy się zbliżali do legalnego zgromadzenia. Wracając zobaczyłam kolumnę łysych o twarzach SSmanów z minami pt "idziemy się napierdalać"- obiektywnie, opluli i potrącali trzech wesołych Hindusów, którzy szli przed mną i nie spuścili wpierdolu bo szli się napierdalać policję i małą porównywalnie grupę blokady. POGARDA I RASIZM. Widziałam po raz pierwszy na własne oczy jak to wygląda. A wieczorem nie poszłam do kina bo fala patriotyzmu nie patrzy komu w morde daje.


Fajnie też napisała Fronda:

Cytat: "Blokujący Marsz Niepodległości zebrali się przy Pl. Konstytucji pod hasłem Kolorowa Niepodległa. Chronieni ze wszystkich stron przez policję, stanowili trudno dostępną enklawę. Do obrony swojej obrony przygotowali m.in. styropianowe tarcze i butelki z farbą. Na okolo było pobojowisko, a oni słuchali sobie beztrosko muzyki."
Ni no, jak każdy patriota, powinni zacząć rwać bruk i napieprzać policję Grin

Pan Korwin i jego banda -

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

(pokojowy marsz).

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

- popisówka policji, brawo.


MN zapraszałONR, NOP znany ze swoich figili z poprzednich lat. Dodatkowo pojawili się kibole, którzy otrzymali ładną pochwałę za swoje działanie od organizatorów

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Mam wrażenie, że próbujesz uruchomić mechanizm "Cała machina pracuje na rozmiękczenie wizerunku - z faszysty robi się nazista, potem już "tylko" nacjonalista, narodowiec i... hokus pokus, Patriota, tadaa. A jak patriota, to dobry, w przeciwieństwie do złego lewaka."

Panowie idioci, którzy napadli na rekonstruktorów zostali niby zatrzymani100 osób. Jak mogli później robić tę rozróbę? Może jej nie było Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#27
Wiecie co, jak widzę takie sceny to naprawdę mam wrażenie, że nasz kraj na demokrację po prostu nie zasługuje - nie żyłem za PRL, nie musiałem chodzić na różne wiece, np. z okazji 1. Maja. Niemniej sądzę, że nawet takie "wymuszone" wiece są lepsze niż to co się u nas dzieje. Czego tu brakuje? Hm... co najmniejgumowych kul i zezwolenia na otwarcie ognia. Jeżeli widzę, że ktoś skacze na policjanta i stara się go kopać, to mam tylko jeden werdykt - nie obchodzi mnie, jakie on "wyznaje" przekonania. Zachowuje się jak bandyta i tak powinien zostać potraktowany. Nie mam na myśli sądu, bo on chyba niczego takich ludzi nie nauczy.

Nasz kraj staje się pośmiewiskiem w dniu rocznicy odzyskania niepodległości... naprawdę nie zasługujemy na nią.
#28
@morphiusz
Ciężko się z Tobą dyskutuje. Pozostańmy przy naszych zdaniach. Wina że było tak jak było jest po obu stronach. Nie chcę dzielić kto więcej, kto mniej chociaż, jak słucham:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Oto poradnik blokersa:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

A to niemiecka ulotka przygotowana przez organizatorów również z KrytPolitu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Stało się coś niedobrego. Idea Marszu Niepodległości została skompromitowana.11 listopada jest dniem wojny polsko-polskiej. A wszystko za sprawą grupy zwyczajnych chuliganów, którzy nie potrafili uszanować Święta Niepodległości, a z patriotyzmem nie mieli nic wspólnego.

lukasamd napisał(a):Nasz kraj staje się pośmiewiskiem w dniu rocznicy odzyskania niepodległości... naprawdę nie zasługujemy na nią.

Najlepsze w tym wszystkim jest to że Ci od Marszu Niepodległości nie czują się odpowiedzialni za chuliganów, a pokojowa-kolorowa za anarchistów.
#29
Moje ostatnie slowo jak ja to widze: są 2 strony - po obu stronach normalni ludzie - ludzie chcący uczcić dzień nipodległości. Jednak dzieje sie cos dziwnego - pod pretekstem swietowania wlaczaja sie tam ludzie o ideologii skrajnej tzw. nacjonalisci chcacy zaprezentowac swoje hasla i poglady, ktore normalnie nie uchodza. I tak normalni swietujacysa zalewani przez huliganow.

Powstaje blokada przeciwna przybledasom z onru, nopu i mw.Z jednej strony pokojowa blokada (video) z drugiej strony dziwni ludzie z niemiec, agresywna antifa chcaca na sile pomoc.


Szkoda.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#30
Masz rację.
Ps. A teraz za wytłumaczeniem tego wszystkiego zabiorą się odpowiednie media. Połowa zatrzymanych to Niemieccy lewacy. A w telewizji wczoraj widać było głównie burdy prawej strony. Nie pytam dlaczego..
#31
slawektor napisał(a):Nie pytam dlaczego..


Bo zniszczyli wozy znanych telewizji? Grin
To się mszczą, paskudniki jedneGrin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#32
Rzeczywistość. Im aut nie zniszczyli. W niemieckim Fakcie sporo o chuliganach i hańbie ale ani słowa o imporcie z Niemiec:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

W relacji "GW" z marszów i wypowiedzi prezydenta nie występuje słowo "Niemiec", "zagranica".
Widocznie ich tok myślenia jest taki: Dość tych manipulacji! Niemcy to 43% wszystkich zatrzymanych, nie połowa.

Ps. Bardzo dobry tekst na s24. "Niemcy przynajmniej nie plują na swoich"

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

oraz kapitalny RAZ:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#33
Dobra, ja juz nie zabieramglosu, bo widze, ze ten marsz to same aniolki, maszerowali w zwartym szyku, a to lewaki sie przebrali za faszystow zeby popsuc im opinie spokojnych, kochajacych narod ludzi.
Albo byles na marszujestes patriota albo zydo-lewacko-masonsko-tvn-owska bojowka sponsorowana przez michnika.

Pozdrawiam i o zdrowie pytam Smile
Bez odbioru.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#34
Piątkowe expose może być najbardziej bolesnym zderzeniem z rzeczywistością od lat.
Jeśli potwierdzą się wszystkie mniej i bardziej prawdopodobne przecieki, to z ust premiera usłyszymy zapowiedzi ostrej rewizji ulg podatkowych, polityki socjalnej i emerytalnej.
Najbardziej zagrożona jest ulga internetowa, która zdaniem wielu nie ma już racji bytu. Rząd przymierza się też do zmian w uldze rodzinnej. W wersji łagodnej - premiować będzie ona przede wszystkim rodziny wielodzietne, w ostrej - w ogóle zostanie zlikwidowana, podobne jak i becikowe. Premier ma też zapowiedzieć podwyżkę składki rentowej, a także reformę KRUS, mundurówek i wieku emerytalnego.
#35
w końcu coś się dzieje
mam nadzieję ze wezmą się za krus
i skończy się rozdawnictwo
WIN11
Ventura
#36
Żyjemy w innych światach, albo jesteś milionerem. Podatki w górę ulgi w dół, a Ciebie to cieszy?
Trwają rozmowy, żeby jeszcze pomniejszyć świadczenia dla bezrobotnych.
Według Grażyny Spytek-Bandurskiej – zastępcy dyrektora departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy PKPP Lewiatan – propozycja Konfederacji jest efektem doświadczeń międzynarodowych. Jej zdaniem 12-miesięczne uprawnienie do pobierania zasiłku w powiązaniu z wysoką stopą bezrobocia skutecznie zniechęca do podejmowania pracy, a zachęca do pozostawania w rejestrach urzędów pracy – poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”.
Skrócenie okresu pobierania zasiłku, a także zmiana zasad jego wyliczania miałyby zmusić bezrobotnych do aktywnego poszukiwania pracy. PKPP Lewiatan proponuje, żeby w pierwszych trzech miesiącach pobierania zasiłku jego wysokość była równa 25% płacy minimalnej (obecnie 1386 zł) plus 15% wynagrodzenia indywidualnego. W kolejnych trzech miesiącach wynosiłaby odpowiednio 15% plus 15%.”
Czyli PKPP Lewiatan proponuje się, żeby osoby bez pracy otrzymywały przez pierwsze trzy miesiące 296,70 zł netto, a przez następne trzy miesiące – 178,02 zł netto

Płace minimalne w Europie
W lipcu 2010 ( 1€ = 4,15 zł)
* Luksemburg 1725€ = ok. 7154 zł
* Irlandia 1462€ = ok. 6063 zł
* Belgia 1388€ = ok. 5756 zł
* Francja 1344€ = ok. 5573 zł
* W. Brytania 1169€ = ok. 4848 zł
* Turcja 392€ = ok. 1626 zł
* Polska 317,58€ = 1317 zł
* Czechy 311€ = ok. 1290 zł
* Słowacja 308€ = ok. 1277 zł
* Estonia 278€ = ok. 1153 zł
* Węgry 257€ = ok. 1066 zł
* Bułgaria 123€ = ok. 510 zł
dla porównania:
* USA 1024€ = ok. 4247 zł
Należy zwrócić uwagę na metodologię obliczenia średniej płacy. W Niemczech i Wielkiej Brytanii podawana jest mediana, czyli wartość, która pod względem wielkości dochodów dzieli społeczeństwo na dwie równe części. W Polsce zwykle podaje się wysokość średniej pensji liczoną jako iloraz sumy wynagrodzeń przez ilość pracowników, co sprawia, że ok. 70% pracowników zarabia poniżej tak liczonej średniej.
Źródło:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Ps. Kotlińskie łże, że by zarejestrowany tylko jako KTW:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#37
dzięki takiemu rozpasaniu jest tak źle, wszystkie rządy dopuściły do tak złej sytuacji
przez lata nie reformowano finansów publicznych i teraz mamy to co mamy
reforma krusu powinna być już dawno np.

mogę cię zapewnić, że bez względu kto by był przy władzy sytuacja polski by się nie zmieniła i recepty poprawy jej były by te same -
musimy zreformować finanse publicznemoże się uratujemy

z naszą płacą minimalną nie jest tak źle, nie porównujmy się do bogatych krajów UE, na tle biedniejszych jesteśmy nieźli
to wszystko zależy od tego czy w końcu będziemy się reformować
boję się tylko tego że polityk dużo gada przed ae jak już go wybiorą i coś marobić to jest z tym goprzej
WIN11
Ventura
#38
Slawektor, ty popierasz w ogóle płacę minimalną? Przecież liberałowie gospodarczy są za jej zniesieniem, twierdząc że płaca minimalna to wymysł "czerwonych zdrajców". A ty jesteś tym liberałem (?).
Nie ważne jak mocno uderzasz, ale jak mocny cios potrafisz przyjąć od życia i iść dalej. Ile możesz znieść i ciągle iść na przód! Tak się wygrywa. Użalanie się nad sobą nie przynosi rozwiązań.... !
#39
o ile wiem PiS jest za panstwem opiekunczym, polityka socjalna a ta partie popiera kolega.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

#40
Zapowiedzi ministra finansów dotarły w końcu do powszechnej świadomości, wrześniowy, “wyborczy” projekt budżetu jest nieaktualny. Proponuję podatek dla Premiera od każdej niespełnionej obietnicy wyborczej.
Wątpię, by Donald Tusk w piątek w Sejmie ujawnił konkretne plany rządu, jak zwiększać przychody i ograniczać wydatki, coś jednak powiedzieć musi i dziś wszyscy zgadują, co, Zauważ proszę, robienie reformy a cięcia to dwie różne sprawy. Jak zwykle tnie się tych najuboższych.

Nigdzie nie napisałem że popieram płace minimalną. Więc skąd te wnioski? Minimalna u nich a u nas, a ceny prawie te same.
Prawie 48 proc. właścicieli małych i średnich firm wspiera konserwatywny model państwa opiekuńczego i stosunkowo szeroki zakres interwencji państwa w gospodarkę. Nie wszyscy są z pisu.
Czy państwo opiekuńcze jest całkowicie złe? A może to nie idea państwa opiekuńczego jest zła, a tylko nadmierny rozrost jego funkcji opiekuńczych?
Nie każdego stać na prywatną szkołę czy służbę zdrowia.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości