Test antywirusów userów forum antivir-polska 2008
#1
Wyniki testu

Test na paczce 3732 wirusów (3725 wg Kaspersky Lab):

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


1. Kaspersky Internet Security 2009 8.0.0.454 3725na rozpakowanym archiwum, ( 3692na spakowanym)
2. Twister Anti-TrojanVirus 3719
3. AVG Anti-Virus 8.0.229 3718
4. AVG Anti-Virus Free Edition 8.0.176a1400 3716
5-6. Avira AntiVir Premium8.1.00.331 3711
5-6. Avira AntiVir Personal - Free Antivirus8.1.0.331 3711
7. avast! 4.8.1290 Home Edition (gruntowny skan) 3710
8. Ashampoo AntiVirus 1.61 3709
9. Lavasoft Anti-Virus Helix 3707
10. Rising Antivirus Free Edition 20.56 3691
11.Norton Internet Security 2009 16.0.0.125 3686
12. F-Secure Client Security 8 3682
13. F-secure 2009 3681
14. iolo AntiVirus 1.5.3 3679
15. Ikarus 1.0.89 3673
16. ArcaVir System Protection 2009 3662
17. Kingsoft Internet Security 9 3657
18. Comodo Internet Security 3.5.53896.424 3646
19. ESET Smart Security 3 i 4.0 Beta 1 3618
20. PC Tools AntiVirus 5.0.0.16 Free Edition 3574
21. mks_vir 9.0 DOM (baza wirusów 10.04.08 ) 3152
22. BitDefender Antivirus 2009 2273
23. avast! 4.8.1229 Home Edition (standardowy skan)320
Odpowiedz
#2
te wirusy są w tej paczce?Vipre antivirus twierdzi że paczka jest czysta,albo coś zle ustawiłem(paczki nierozpakowałem)
Odpowiedz
#3
pakiet Comodo IS 3.5 znajduje tu 3646 virów!!ja miałem ostatno GDATA 2009 i znalazło 1vira!
Odpowiedz
#4
Kaspersky Internet Security 2009 i nic więcej... Wszystko inne to nie antywirusy
Odpowiedz
#5
szef_avira napisał(a):Kaspersky Internet Security 2009 i nic więcej... Wszystko inne to nie antywirusy


Hm............ciekawa opinia,a testowałeś chociaż jakieś antywirusy,lup całe pakiety?

według tego rzetelnego testu jak sam widzisz kacper nie jest THE BEST
Odpowiedz
#6
Tak testowałem wszystkie pakiety i KIS 2009 jest najlepszy. Oczywiście jeśli chodzi o pakiety Internet Security...
Odpowiedz
#7
najlepszy?KIS?
a no widzisz ............że według tego testu KIS nie jest najlepszy
Poza tym liczy się też zużycie ramu i użycie cpu.W tej chwili używam KACPRA AV 2009(raczej testuję)i szczerze żadna rewelka.
Avira o niebo lepsza,a wykrywalność podobna.Niby kacper ma mniejsze chęci na mój ram (według cenionych opinii)a tu wielka d*** bo avirka free plus spybot+spywareblaster zżerają mniej

( luzna wypowiedz)

-------------
Proszę trochę chamować język.
Serafin
Odpowiedz
#8
Ten amatorski teścik, który tu przeprowadziliśmy trzeba traktować z przymrużeniem oka. Pojawiały się w nim błędy i nadal mogą występować. ZwycięzcaTwister Anti-TrojanVirus według opinii użytkowników wysyła dużo fałszywych alarmów i nawet łaty do Windy traktuje jak wirusy a więc nie jest to bardzo dobry antywirus. Jeżeli chcemy uwzględniać testy, to lepiej te profesjonalne:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Jeżeli chodzi o dyskusję na temat pakietów, to zgadzam się z szef_avira, że KIS 2009, jest najlepszym pakietem. Testuję go od dłuższego czasu i jestem pod wrażeniem. Bardzo dobra wykrywalność wirusów, znakomity moduł antywłamaniowy i firewall. Atutem najnowszego KISa jest minimalne obciążenie kompa i niezwalnianie neta.

Avira SS posiada znacznie mniej skuteczny firewall od KISa i moim zdaniem jest słabszym pakietem, ale AV Premium, jak pokazuje większość testów jest skuteczniejszy w wykrywaniu wirusów i spyware od Kaspersky''ego, a więc jest lepszym antywirusem.
Nie ma jednak programów doskonałych. Zdarzają się w Avirze fałszywe alarmy i sporadycznie problemy z usuwaniem niektórych trojanów, które są jednak blokowane.
Nie ulega jednak dla mnie kwestii, że produkty tych dwóch firm są godne polecenia a wybór to kwestia upodobań i osobistych doświadczeń.

Pozdrowienia dla wszystkich Avirowców i Kasperczakowców! Smile
Odpowiedz
#9
KIS 2009 jako pakiet SS jest the best. Avira jako antywirus jest najlepsza. Pozdrawiam wszystkich użytkowników KIS i Aviry
Odpowiedz
#10
Mam dla was ciekawostkę dotyczącą testów.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

,z tym że uprzedzam,jakaś znajomość angielskiego będzie potrzebna.
Można sie ograniczyć do przejrzenia by wysnuć dziwne i ciekawe wnioski co do jakości antywirusów lub też ściągnąć testowy pakiet i przetestować własny.W tym drugim przypadku radzę przeczytać dobrze "instrukcję testu"
Odpowiedz
#11
Ciekawe Smile
Odpowiedz
#12
Z tego testu wcale nie to wynika lecz co innego.Antywirusy mając skompresowane 5000 plików,z których każdy to jakieś malware,podają nie tyle różne wyniki wykrytych szitów,co normalne,lecz całkowicie różne ilości przeskanowanych.
Jedne widzą 6400 plików inne 3000 a jeszcze inne 1400.Różnice są dosyć duże jak na ilość plików użytych w teście. Do curiosum należy fakt ze Kav 2009 przeskanował 6659 plików z czego wykrył 5957.Przypominam że plików jest 5000 .Żeby było ciekawiej to te same antywirusy potrafią podać różne ilości przeskanowanych plików.Czyżby te wszystkie programy tak naprawdę były guzik warte skoro nie potrafią dobrze rozkompresować archiwów
Odpowiedz
#13
@ zbycho

To co piszesz potwierdza fakt, że antywirusy nie są doskonałe ale również to, że nie robi się je po to aby skanować nimi paczki Smile
Odpowiedz
#14
Jurek napisał(a):@ zbycho

To co piszesz potwierdza fakt, że antywirusy nie są doskonałe ale również to, że nie robi się je po to aby skanować nimi paczki Smile


Witam, jestem tu po raz pierwszy, ale zapewne nie po raz ostatni Smile

Wczoraj sprawdziłem paczkę NIS2009 i... wyskanował mi ponad 4,2 tys wirusów oraz... 5100 trojanów, a do tego 2 malwery Smile. I jak tu mu wierzyć? Dla odmiany NIS 2009 zobaczył 4946 zainfekowanych plików. NIS zneutralizoał je szybko, bo w kilkanaście sekund. Kasperczak "bawił" się z tym ponad 7 minut!

Swoja drogą, masz rację - skanowanie paczek nie ma chyba większego sensu... Ostatnio mówił o tym głośno Trend Micro, zarzucając testom Virus Bulletin nierzetelność. Zapowiedział nawet rezygnację z uczestnictwa w jego testach.
Odpowiedz
#15
Witam wszytkich forumowiczów.
Mam małą uwagę co do wyniku testu paczki z 3732 wirusów.
Mianowicie wynik KAV i KIS nie jest do końca prawidłowy. Skanowałem tą paczkę i KAV i KISi wynik skanowania był ten sam, a mianowicie 3725.
Dodam tylko że skanowałem tą paczkę po uprzednim rozpakowaniu , gdyż spakowana dała wynik właśnie ten podany na forum czyli 3680.
W przypadku Aviry wynik był ten sam (3711) bez względu na to czy paczka była spakowana czy nie.
Odpowiedz
#16
moja wypowiedz jest taka oczywiscie zgadzam się z przedmówcą, ale zrobiłem test programem PC test security
i tu avira wypadła najlepiej a testowałem: CIS bez defens, NAV 2009, KAV 2009 i AVG AVIRA FREE.
wpisy do rejestru
04; czyli autostart avira kosi wszystkie tzn niema ochrony rejestru ale niedopuszcza do uruchomienia VIRUS1.exe, na pasku zadan niewyskakuje dziwny znaczek jak u konkurencji, a po jego kliknięciu wpis do rejestru
Natomiast avira odrazu sygnalizuje 3 komunikaty,KAV dopiero w pozycji step 2
Odpowiedz
#17
@p!otr@$
Ten test (PC SECURITY TEST 2007)nie jest miarodajny w sensie wykrywalności zagrożeń, on tylko świadczy o reakcji twojej ochrony na ataki wirusów , szczelność firewallai jakości programów typu HIPS etc.(zainstaluj sobie najnowszy darmowy pakiet CIS z defense+ ,mi dał wynik 3x100%- a do najlepszego antywirusa jeszcze mu trochę brakuje) natomiast nijak ma się do wykrywalności wirusów znajdujących się już w systemie.
Oczywiśćie zgadzam się że Avira to rewelacyjny program antywirusowy
, ja który przez lata wychwalałem skanery KAV (nadal uważam że jest to jeden z najlepszych-zaraz po Avirze z jednym silnikiem skanującym) ,przesiadłem się na Avire i uważam że to naprawdę najlepszy obecnie program antywirusowy, jego wykrywalność jest rewelacyjna, w większości skanowanych paczek to własnie Avira miała najlepsze wyniki, że o bardzo miarodajnych testach AV-Comparatives nie wspomnę.
Wczoraj wpadłem na odmianę sławnego trojana Vundo , skaner Kasperskiego powiedział że czysto SmileAvira jednak wykrywał świńśtwo i nie dopuściła do infekcji.Wysłałem wczoraj plik do Kaspersky Lab i już dzisiaj dodano definicję i KAV krzyczy że infekcja.Mam wrażenie że ostatnimi czasy panowie z K.Lab trochę przysnęli, a może to po prostu Avira jest taka wspaniała ,a ja o tym nie wiedziałem. Pozdrawiam

editGrinodam tylko,że na dzień dzisiejszy CIS z testowanej paczki wykrywa już 3678 sztuk (wcześniej 3646) więc chłopaki z Comodo mocno pracują
Odpowiedz
#18
oczywiscie CIS testowałem bez defens, bo wtedy antywirus niema sensu odrazu plik jest usuwany,ale avira z tego co widac ma spoko rezydenta wiele antywirow wpuszcza a potem wykrywa przy skanowaniu, a co innego jeszcze usuwanie zagrożeń. Pamietam kiedys avasta wpis w notatniku
rundll32 mouse,disable ... zapisz jako bat lub exe... po zapisie avira odrazu wyje nawet nieda zmienic rozszerzenia, natomiast avast jak wyłączony ale dasz mu skanuj to wykrywa.A co do avast to wcale niema złego wykrywania jako scaner, ale rezydent zawodziTongue
Odpowiedz
#19
Witam, w liście jest napisane, że avast! znalazł 3708, a mój kochany znalazł 3710
MacBook Pro 13" Retina Mid 2014
Odpowiedz
#20
avira jest super ja po wielu latach używania różnych antywirusów w tym także ostatnio Aviry-free zdecydowałem jednogłośnie że nie ma nic lepszego od antyvira, zakupiłem licencje avira premium obecnie i jestem bardzo zadowolony.
WIN11
Ventura
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości