Prosta nakładka na firewall Windows XP (własna) - rozwojowa
#1
Pomyślałem że poprzypominam/pouczę się programowania, postanowiłem więc napisać coś pożytecznego.
Ostatnio potrzebowałem nakładki na firewalla w XP, dlatego postanowiłem napisać własną, prostą aplikację.

Wersja 0.0.0.1 alfa (major-minor-release-build, bo tak oznaczam zawsze wersje programów):
- zbudowany interfejs
- włączanie/wyłączanie zapory XP (proszę o testy!)
- okno modalne o aplikacji
- interfejs zgodny z XP (manifest XP)
Do zrobienia:
- poprawienie włączania/wyłączania (wykrywanie stanu zapory przy uruchamianiu programu)
- statystyki połączenia sieciowego
- nazwa używanego połączenia sieciowego
Program tylko dla XP!



Dodano: 31 paź 2011, 15:19

0.0.0.10:
firewall_manager.exe
- czytnik jakoś działa (pracuję nad poprawieniem sposobu działania) (błąd #1 fixed Tongue)
- poprawki w kodzie czytnika
features.dll (0.0.0.2):
- poprawki w formularzu

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#2
0.0.0.11:
- porzucony features.dll
- optymalizacja programu (jest szybszy i pobiera mniej RAM) - w nawiązaniu do błędu #1 Smile
- poprawki interfejsu
- przygotowania pod nowe funkcje w przyszłości
Odpowiedz
#3
0.0.0.12:
- minimalizacja do zasobnika (przyszłość, przyszłość Smile)
- lepiej przemyślany algorytm pobierania wersji aplikacji

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Program pobiera około 2MB RAM, po minimalizacji mniej niż megabajt Smile
Odpowiedz
#4
Jeśli ktoś nie ma zaznaczonego " nie zezwalaj na wyjątki" w opcjach firewalla to dobrze byłoby jakby informacja z programu była np w języku polskim z małym "tipem" gdzie znaleźć np tę opcje. Info jest po eng i jak ktoś się nie zna to może się pogubić.

edit: można pomyśleć nad dodawanieaplikacji do "autostartu".
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#5
No Adam, nie podejrzewałem Cię o to:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Trojan :O
Odpowiedz
#6
Goodware Sad


Dodano: 21 lis 2011, 20:01

bardok206 napisał(a):edit: można pomyśleć nad dodawanieaplikacji do "autostartu".

Jeśli apps osiągnie odpowiedni poziom użyteczności to wtedy dodam tę funkcje.
bardok206 napisał(a):Jeśli ktoś nie ma zaznaczonego " nie zezwalaj na wyjątki" w opcjach firewalla to dobrze byłoby jakby informacja z programu była np w języku polskim z małym "tipem" gdzie znaleźć np tę opcje. Info jest po eng i jak ktoś się nie zna to może się pogubić.

? nie kumam
Opcja nie zezwalaj na wyjątki wyłącza alarmy zapory a reguły aplikacji są ignorowane.
Odpowiedz
#7
Po prostu pojawił mi się error który mówił: filed to get data "donotallowextencions",( zniknął po zaznaczeniu owej opcji) i tak na szybko naskrobałem...

edit: flash... nie. Przecież jest pogrubionym napisane że tylko na xp ;]. Sprawdzałem nakładke na moim bardzo wiekowym lapie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#8
Może to wina Sevena?
Odpowiedz
#9
Nie uruchamiać na innym systemie niż XP!
Apps operuje na rejestrze (spokojnie, nic nie dodaje od siebie Smile.
Jeżeli nadal coś nie działa (powinno), spróbuj otworzyć aplet zapory sieciowej, włącz ją, zaznacz i odznacz nie zezwalaj na wyjątki i sprawdź jeszcze raz aplikację.
Hmm faktycznie w pewnych sytuacjach program może nie działać:
---------------------------
Windows XP Firewall Manager
---------------------------
Failed to get data for ''EnableFirewall''
---------------------------
OK
---------------------------
Sprawdzę to


Dodano: 22 lis 2011, 19:13

Potwierdzam. Na czystym XP nie ma wymaganych kluczy rejestru.
Od wersji 0.0.0.14 program automatycznie je dodaje.
Muszę dodać funkcję wyświetlającą reguły Wink
Odpowiedz
#10
Dodałem autostart aplikacji (kontrolka jest wyłączona) i przycisk włączający aplet ustawień zapory z panelu sterowania.
Delphi jednak jest spoko Smile
Odpowiedz
#11
Eugeniusz...czy ta nakładka w planach będzie mogła zastąpić zapory, które do tej pory instalowałem? Chodzi mi głównie o jakieś możliwości tworzenia reguł, choćby proste?
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#12
Dlaczego nie, ale będzie to raczej na wzór Ashampoo Firewall Free albo Ghostwall Smile.
Odpowiedz
#13
Eeee...podejrzewałem Cię o co najmniej odpowiednik TinyWallCool
Hahaha...oczywiście to żart...jeśli będzie jak darmowym Ashampoo FW, to w zupełności wystarczy...powiem więcej - będzie bardzo OK Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz
#14
Za wcześnie na takie "spekulacje" Tongue
Odpowiedz
#15
Udało mi się oprogramować dodawanie aplikacji do wyjątków zapory korzystając z biblioteki hnetcfg.dll Smile


Dodano: 29 lis 2011, 20:37

0.0.0.20:
  • kosmetyczne zmiany w wyglądzie
  • menedżer aktualizacji*
  • optymalizacja zużycia pamięci
  • opcja dodawania aplikacji do wyjątków zapory**

* używa zewnętrznego komponentu. updater.exe jest oznaczony jako wersja 0.0.0.20, ale na serwerze jest informacja 0.0.0.21. Nie wysłałem pliku aktualizacyjnego, dlatego pojawi się błąd pobierania.
** jako nazwę reguły podaje nazwę dodawanego pliku z rozszerzeniem, np. test.exe. Niedługo to zmienię. Dodawacz korzysta z hnetcfg.dll
Program wymaga zainstalowanej biblioteki wininet.dll - tj. Internet Explorera Smile

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


//gotowe. Testowa aktualizacja jest dostępna (0.0.0.21). Przed rozpoczęciem aktualizacji proszę zamknąć wszystkie okna Wink
//ajajaj zapomniałem przestawić updater na 0.0.0.21, więc będzie nadal wykrywał 0.0.0.20 jako ostatnią wydaną.
Odpowiedz
#16
Kaspersky wykrywa HEUR:Trojan.Win32.Generic, Comodo UnclassifiedMalware no i ByteHero Trojan.Win32.Heur.089.
Gdybym był durniem powiedziałbym że Comodo próbuje zlikwidować konkurencję Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Eugeniusz napisał(a):Kaspersky wykrywa HEUR:Trojan.Win32.Generic, Comodo UnclassifiedMalware no i ByteHero Trojan.Win32.Heur.089.
Gdybym był durniem powiedziałbym że Comodo próbuje zlikwidować konkurencję Grin

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Zgłoś FP Grin
Odpowiedz
#18
Nowszy build i tylko Kaspersky. Ciekawe... Suspicious

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#19
0.0.0.25:
- naprawione wycieki pamięci
- aktywowana funkcja autostartu (uwaga!), po zainstalowaniu można to wyłączyć
- usprawnienia interfejsu
- widok reguł
- sprawdzanie czy program jest uruchomiony (konieczne do prawidłowego zaktualizowania plików programu)
aktualizacja dostępna do pobrania, wystarczy przejść o programie->sprawdź aktualizacje, pobrać instalator i zamknąć wszystkie okna (updater i firewall_manager)
Odpowiedz
#20
0.0.0.26 to tylko poprawki logiki aplikacji (wycieki pamięci, wykrywanie wersji Windows), kosmetyka interfejsu, drobne zmiany w programie aktualizacyjnym.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości