SpyShelter i kolidowanie z KIS 2012
#1
Witam,
co wyłączyć w SpyShelter free, aby HIPS z tego programu nie kolidował z KIS 2012 ???
szukam odpowiedniej ochrony.
Odpowiedz
#2
Niestety nie unikniesz akcji typu "najazd jednoczesnych alertów", ponieważ oba programy moją moduł HIPS - musiałbyś wyłączyć ten moduł w którymś z programów, a to już zależy do Ciebie, który jest wg Ciebie lepszy, silniejszy czy bardziej czytelny i przyjazny w komunikatach, opcjach, itp. Możesz uniknąć za to ewentualnych konfliktów miedzy programami, robiąc wzajemne wykluczenia - w KIS nie wiem dokładnie jak to działa (poradzisz sobie pewnie lepiej Smile), ale w SS możesz:
- z poziomu alertu SS o jakimś procesie kliknąć na "wyłącz monitorowanie" i potem w okienku wybrać "wyłącz moduł Ochrona systemu" lub "monitorowanie danego kodu" dla tego procesu - lepiej chyba wykluczyć to pierwsze, albo
- wejść w oknie SS na zakładkę "Czarne/białe listy", posortować wg kolumny "ścieżka pliku", znaleźć odpowiedni folder, podświetlić go i z menu PPM wybrać polecenie "dodaj plik do wykluczeń" lub "dodaj folder do wykluczeń"
- możesz też niczego nie wykluczać, ale w oknie alertu procesu wybrać opcję "zezwól na wszystkie akcje" - szczerze powiedziawszy to bym bardziej zalecił, bo w ten sposób określasz zachowanie SS wobec konkretnych procesów, a nie wykluczasz zawartość całego folderu z ochrony...tak wiem, KIS też ma opcję samoochrony, ale tak akurat myślę Smile
"Bezpieczeństwo jest podróżą, a nie celem samym w sobie - to nie jest problem, który można rozwiązać raz na zawsze"
"Zaufanie nie stanowi kontroli, a nadzieja nie jest strategią"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości