Atak phishingowy na użytkownikówserwisu Twitter
#1
Jak donosi laboratorium firmy Kaspersky, do użytkowników serwisu mikroblogowego Twitter, rozsyłane są spreparowane wiadomości, które mają na celu wyłudzenie danych logowania do serwisu.

Cytat: Atakujący sugeruje, że znalazł śmieszną fotografię dotyczącą naszej osoby. Inny komunikat zachęcający do odwiedzenia stronymoże brzmieć: I saw a real bad blog about you, you see this? (Znalazłem blog źle mówiący o tobie, widziałeś?).

Jest to oczywiście fałszywa informacja, a pod wskazanymi linkami nie znajdziemy żadnego zdjęcia czy bloga. Nastąpi przekierowanie na fałszywą stronę logowania imitującą serwis Twitter. Mniej zorientowane osoby mogą uznać, że zakończyła się sesja i konieczne jest ponowne logowanie. Niestety dane potrzebne do zalogowania zostaną przesłane do przestępcy.


Nawet jeżeli nie padliśmy ofiarą ataku, to w celu uniknięcia przykrych niespodzianek sugeruje się zmianę hasła do serwisu.

Źródło: Kaspersky Lab
Odpowiedz
#2
W opcjach Twittera nie zaszkodzi zaznaczyć:Always use HTTPS
Use a secure connection where possible to encrypt your account information.
Używaj zawsze protokołu HTTPS
Użyj bezpiecznego połączenia w miarę możliwości do szyfrowania informacji o koncie.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#3
Slawektor , dzięki za info... Zmienię ustawienia mojego konta na Twitter.

Ktostam , nie zgadzam się z tym:
Cytat: Nawet jeżeli nie padliśmy ofiarą ataku, to w celu uniknięcia przykrych niespodzianek sugeruje się zmianę hasła do serwisu.


Nie padłam ofiarą ataku i nie chcę zmieniać hasła do Twittera...


Ktostam , Slawektor , dzięki za info, będę ostrożna. Smile
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości