Cracki, TrialResety itp
#1
Ja mam takie pytanie.
Czy uzywanie cracków czy trial resetów lub podobnych masci specyfików jest szkodliwe samo w sobie? Jak mniemam taki program może zawierać w sobie złośliwe kody aby spreparować coś w naszym rejestrze lub wysyłać pakiety omijając zaporę...dobrze by było jesli by mi ktoś to dogłębnie wytłumaczył.

Oczywiście nie pytam dlatego, że sam tego uzywam. Po prostu chce wiedzieć a sam mam dostęp do pełnych licencji więc nie musze na szczęscie korzystać z takich rozwiązań.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#2
Zależy - jeżeli masz z "niezaufanego" źródła to może się okazać że jest to po prostu malware i zainfekować ci system i koniec - jeśli z "zaufanego" to jest pewne, że jest to crack/trailreset itp itd. - Od cała filozofia Smile
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#3
przeważnie są to pliki zainfekowane, należy dobrze je przeskanować przed uruch Grin omieniem
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#4
polak900 napisał(a):przeważnie są to pliki zainfekowane


Jakie zainfekowane - wiadomo, że programy AV będą je wykrywały jako zagrożenia ponieważ są to zmodyfikowane pliki, no ale bez przesady - masz z "zaufanego" źródła to jest pewność, że jest czysty Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#5
Na mój rozum jak coś może być z zaufanego źródła skoro wpływa na działanie antywirusa.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#6
Ja mam zasadę że nie używam torrentów oraz żadnych craków itp. Dzięki temu prawdopodobieństwo zarażenia lub złapania czegoś spada drastycznie.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#7
Pod zaufanym źródłem mam na myśli zaufaną stronę z tego typu rzeczami Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#8
Nie ma "zaufanych stron" z tego typu tematami, bo nie jesteś tej strony zawsze pewny do końca,są tylko zaufani ludzie, którzy to robią i nie wrzucają do tego syfu.Nie używam na szczęście i nie interesuje mnie to.
Odpowiedz
#9
Rozumiem ale ja bym chciał usłyszeć jak taki "crack" może nam zaszkodzić lub inny syf i na jakiej zasadzie się to odbywa.
Bitdefender Internet Security
Odpowiedz
#10
Chodzi ci o cracka czy malware udającego cracka? Tongue

Bo jeśli o cracka to musisz poszukać informacji o patchowaniu aplikacji (np tu:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

) a jak o malware podszywającego się pod cracka to zazwyczaj jest to jakieś zagrożenie ze zmienioną nazwą lub po prostu crack z dodanymi odpowiednimi poleceniami - czyli crackuje - aplikacja niby działa ale przy okazji doszło do infekcji systemu Tongue
Realtime: Sandboxie + Windows Firewall Control + NoVirusThanks EXE Radar Pro
Web browser: Firefox + Ghostery + NoScript
Password Manager: S10 Password Vault PL
Recovery: Rollback Rx
Odpowiedz
#11
Zależy od rodzaju złośliwego oprogramowania (spyware, adware, backdoor etc), określonego zagrożenia (Virut, TDL...) i jego szczepu.
Odpowiedz
#12
przecież napisałem że przeważnie
WIN11
Ventura
Odpowiedz
#13
Przeważnie są one wykrywane przez AV jako zagrożenie ze względu na użycie packera.
SpyShelter Firewall, Sandboxie, 1Password, Keriver 1-Click Restore Pro, HitmanPro, SecurityKISS, Bitdefender TrafficLight, Adblock Plus, ScriptSafe, DISCONNECT
Odpowiedz
#14
najczęściej używane to
ASPack
PECompact2
UPX
Odpowiedz
#15
Jak odróżnić/zdiagnozować prawidłowego cracka od tego zawirusowanego ?
Odpowiedz
#16
Poprzez analizę/ możesz użyć npsandboxów online np:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Uruchomić w izolowanym środowisku np sandboxie

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

plus Buster Sandbox Analyzer

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#17
Z ciekawości pobrałem kilkanaście cracków i keyloggerów aby je przeskanować poprzez te strony. Okazało się, że wszystkie są zainfekowane i wykrywane jako zagrożenie.
Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?
Odpowiedz
#18
Na tych stronach jest tylko raport z wykonania pliku, który należy samemu zinterpretować.
Odpowiedz
#19
Utryx napisał(a):Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?

Jeśli krak modyfikuje pliki, może być uznany za wirusa przez program AV.
Odpowiedz
#20
Utryx napisał(a):Czy można powiedzieć, że każdy tego typu programik, jest wirusem ?

Jeżeli chodzi o crack - Nie każdy jest zainfekowany Wink
magdas napisał(a):Jeśli krak modyfikuje pliki, może być uznany za wirusa przez program AV.

Zależy jakie pliki Wink

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości