BIOS A wartości temperatur.
#1
Czy wartości temperatur w BIOS''ie są wiarygodne czy raczej nie za bardzo?
Odpowiedz
#2
Jak masz czujniki walnięte to nie za bardzo. Może podaj różnice miedzy os a biosem, jeśli masz z tym problem....
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#3
BIOS pokazuje mi 46 stopni na procku a CoreTemp 46 i spada do 41 stopni.
Nie mam z tym problemu. Chciałem zapytać czy mogę ufać w to co pokazuje BIOS?
Odpowiedz
#4
Możesz.
W CoreTemp temperatura podzespołów będzie raczej niższa, bo uruchamiasz go z poziomu systemu operacyjnego, który ma już sterowniki i odpowiednio sprzętem zarządza (co powoduje mniejsze użycie energii, wchodzenie w stany oszczędzania energii i w efekcie zmniejszenie emisji ciepła). W BIOSie nie ma tego, no i podzespoły mocniej się nagrzewają, pracują na "jałowych biegach".
Aha, no i na 90% CoreTemp bierze temperatury z tych samych czujników Wink
Odpowiedz
#5
lukasamd napisał(a):Możesz.
W CoreTemp temperatura podzespołów będzie raczej niższa, bo uruchamiasz go z poziomu systemu operacyjnego, który ma już sterowniki i odpowiednio sprzętem zarządza (co powoduje mniejsze użycie energii, wchodzenie w stany oszczędzania energii i w efekcie zmniejszenie emisji ciepła). W BIOSie nie ma tego, no i podzespoły mocniej się nagrzewają, pracują na "jałowych biegach".
Aha, no i na 90% CoreTemp bierze temperatury z tych samych czujników Wink
Dokładnie. Można zaobserwować w większości kart graficznych , wiatrakami na 100% pod czas wczytywania systemu.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
i oczywiście jak te funkcje oszczędzania energii są w biosie powłanczane (default) a jak masz różnice na rdzeniach to krzywa czapa,bądź po prostu czujniki walnięte
Odpowiedz
#7
Dzięki za pomoc
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości