Comodo Dragon
#1
Fork Chrome''a jest czasami u nas na forum omawiany, a nie ma swojego tematu jako takiego, najczęściej idzie gdzieś w innych tematach, np. tam gdzie był omawiany problem z norton toolbarem.
Czemu by więc nie zrobić "dedykowanego" tematu dla tej przeglądarki? No to jedziemy panie i panowie Wink

Download:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Kiedyś używałem przez kilka dni, teraz znowu się skusiłem. Pierwsza zaleta: przy instalacji można wybrać Comodo DNS, z tym, że do wyboru mamy domyślnie tylko dla Dragona . Bardzo dobre rozwiązanie, bo w innych aplikacjach ich DNSy nie zawsze są pożądane. Kiedyś do wyboru było tylko włącz / wyłącz, dla wszystkich aplikacji.
Odpowiedz
#2
Właśnie dlatego że nie działa na niej Norton toolbar zainstalowałem Chrome. Jednak łapała zwiechy więc wróciłem do Comodo Dragon. Swego czasu sprawdzałemFirefoxa, Internet Explorer, Dragona na testach: HTML5 Test, Acid 3, Peacekeeper, SunSpider JavaScript Benchmark, CSS3 Selectors. Test na Javie SE 7 Runtime Environment oraz najnowszym Adobe Flash Playerze. Dragon miał najlepsze wyniki.
Wrzuciłem fajną czarna skórkę:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


Google Chrome, Comodo Dragon włączanie akceleracji sprzętowej.
1. W polu adresu wpisz: aboutflags
2. Znajdź Kanwy 2D przyspieszane z użyciem procesora GPU (GPU Accelerated Canvas 2D) i włącz ją.
3. W przypadku Chrome 9 i 10 włącz: Komponowanie przyspieszane z użyciem procesora GPU (GPU Accelerated Compositing)
4. Zastąp listę renderowania programowego
5. Na dole strony klikamy Uruchom ponownie teraz.
Odpowiedz
#3
Dla mnie na plus to :
1. Integracja z siteinspektorem, na przyszłość wolałbym większą integrację( wraz ze wzrostem bazy z SI). Coś na wzór wota itp.
2. Możliwość chowania ikonek z naszych rozszerzeń. Bardzo przydatne w przypadkupokaźnej listy...
3. Wiadomo, wybór miejsca instalacji.
4. Identyfikacja certyfikatów dodatkowa, oraz ciemny interface.
5. Nawet ciekawie prezentuje sięoznaczenie bezpiecznej strony (cały zielony pasek adresu)
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#4
Comodo Dragonna Windows 7 jest nawet szybka.Na XP niestety nie zachwyca prędkością...

Na XP od Comodo Dragon szybsze jest Google Chrome dev.

W Comodo Dragon używam ich serwera i działa bez zarzutu... Dobrze, że nie ma przymusu używania go dla wszystkich aplikacji.

W Comodo Dragon nie używam site inspectora... Co on daje?

Używam w nim WOT i McAfee Site Advisor.
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#5
joa17t napisał(a):...

W Comodo Dragon nie używam site inspectora... Co on daje?

Używam w nim WOT i McAfee Site Advisor.

Dostępność przycisku który przekierowuje na

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

automatycznie dana stronę na której się znajdujesz. Przykład: jesteś nadziwnie zachowującej się stronie www, chcesz sprawdzić ją pod względem bezpieczeństwa, klikasz przycisk istrona jest sprawdzana.Trzeba troszkę odczekać ok 1-2 min. Jak jest to mamy od razu raport...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#6
Comodo Dragon 15.0 is now available for download from the following link:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]


IMPROVED:
- Chromium core 15.0.874.102.

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#7
Czy mi się wydaje, czy znacznie przyśpieszyli wydawanie Dragona?
Odpowiedz
#8
Czy tylko u mnie w comodo dragon podczas ściągania plików(pasek postępu-kółeczko) jest praktycznie niewidoczny?
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#9
U mnie tak jest


Załączone pliki Miniatury
   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#10
Tak samo u mnie w porównaniu np do chrometo kolory są bardzo mdłe i nie widać dokładnie...
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#11
Bardok206 , dzięki za odpowiedź. Jak będę mieć wątpliwości co do jakiejś strony, to sprawdzę ją przy użyciu site inspectora.

Lukasamd , a może producenci Comodo Dragon chcą doścignąć Google Chrome w numeracji?None2
Kto pyta nie błądzi, ale błądzić jest rzeczą ludzką. Wink
Odpowiedz
#12
Numeracja jest zgodna z wersja stabilną chrome. Tzw teraz 15.
Sandboxie + UAC Max/Spyshelter P + Webroot SA + OPEN DNS
Odpowiedz
#13
bardok206 napisał(a):Numeracja jest zgodna z wersja stabilną chrome. Tzw teraz 15.


No właśnie, jeszcze jakiś czas temu byli o minimum 1 numerek w plecy względem Chrome.
Znacznie przyśpieszyli, ciekawe czy to zasługa rosnącej popularności Dragona.
Odpowiedz
#14
Takie coś mi właśnie od CISa wyskoczyło Grin
Nie ma to jak skromność


Załączone pliki Miniatury
   

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#15
U mnie też tak było, pobrane, zainstalowane, przesiadka z FF.
Odpowiedz
#16
morphiusz napisał(a):Nie ma to jak skromność


Używają bardzo "niebezpiecznych" określeń - można by ich zaskarżyć do sądów w wielu krajach ew. nawet aby zajęła się nimi jakaś komisja handlu. Dlaczego? Niech udowadniają że są najszybsi i najbardziej bezpieczni Smile Co innego gdyby pisać o "szybszej" i "bezpieczniejszej" przeglądarce, bo wtedy nie ma punktu odniesienia (tak się robi np. w reklamach w TV).
Odpowiedz
#17
RacjaIdea

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#18
mam nadzieję, że dragona jeszcze bardziej ulepszą i nie spieprzą go w przyszłości....mogliby znowu reaktywować comodo time machine Sad chyba, że obecna wersja w zupełności wystacza? Wątpię
Odpowiedz
#19
Jest dostępna wersja:

[Aby zobaczyć linki, zarejestruj się tutaj]

Odpowiedz
#20
używałem ją do czasu aż trafiłem na problem z aktualizacją, jakieś 3 miesiące temu, wydaje się szybka, jednakże przyzwyczajenia z firefox-a wygrały i jadę nadal na nim.
The world is yours
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości